o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Rajska Dominikana. Tutaj turyści mogą poczuć się naprawdę wyjątkowo

0
Podziel się

Być może w Grecji czy we Włoszech spotkaliśmy się z typową dla tamtejszych mieszkańców opieszałością. Może poznaliśmy, co oznacza greckie "5 minut" czy doświadczyliśmy tureckiej lub egipskiej nachalności, gdzie każdy turysta jest nazywany "my friend". Jednak zupełnie inaczej jest na Dominikanie, gdzie w hotelach uświadczymy miłej, niewymuszonej obsługi.

Dominikana jest jednym z najtańszych egzotycznych kierunków wakacyjnych
Dominikana jest jednym z najtańszych egzotycznych kierunków wakacyjnych (Shutterstock.com)
bEiFzWBh

Zdarza się, że na wakacjach spotykamy się niemiłą obsługą, a pracownicy nie spieszą się, by spełniać prośby urlopowiczów. Wielu turystów, wracających z wakacji z Dominikany podkreśla, że na karaibskiej wyspie byłoby to nie do przyjęcia.

Nikt nas nie zaczepia w drodze na basen czy do restauracji. Nie każe nam też zbyt długo czekać. Obsługa w hotelach jest jak dobry kelner, który wykonuje swoją pracę, pozostając jednocześnie niemal niezauważonym. Wybierasz się na kolację? W większości hoteli przed restauracją stoi ktoś z obsługi, elegancko ubrany, kto poda nam płyn do dezynfekcji rąk oraz czystą serwetkę. Obawiasz się, że nie porozumiesz się w recepcji czy w barze? Spokojnie, bez problemu dogadasz się po angielsku.

Hotele na Dominikanie słyną z tego, że są zadbane, dokładnie sprzątane i bogato zdobione dekoracjami oraz kwiatami. Tu warto wspomnieć, że mile widziane jest zostawiać napiwek dla osób z serwisu sprzątającego.

bEiFzWBj

Jest coś, co sprawia, że mieszkańcy Dominikany są naprawdę wyjątkowi. Mają w sobie prawdziwą radość z życia, która udziela się gościom hotelowym. Wieczorem spontanicznie porwą cię do tańca merengue, a w ciągi dnia chętnie przewiozą meleksem po rozległym terenie hotelu.

Miejsce dla par i rodzin

Dominikana to idealny kierunek dla par oraz rodzin, które liczą na wypoczynek i zwiedzanie. Świetnie odnajdą się tu osoby, które nastawione są na uprawianie sportów wodnych, takich jak: windsurfing, kitesurfing, parasailing, żeglarstwo, kajakarstwo, narty wodne i nurkowanie.

bEiFzWBp

Niemal każdy, kto miał okazję być na Dominikanie potwierdza, że w tutejszych ludziach jest pewna lekkość, której brakuje w innych wakacyjnych miejscach. Urlop w tym karaibskim państwie to, poza niezwykle przyjaznymi mieszkańcami, także bujna, kolorowa roślinność, krystalicznie czyste morze, biały, pudrowy piasek na plaży oraz egzotyczna roślinność (nieziemskie marakuje i cytrusy). To mieszanka, która tworzy niepowtarzalny klimat i daje szansę przeżycia rajskich wakacji.

Kiedy warto przylecieć na Dominikanę?

Zdaniem ekspertów serwisu Wakacje.pl nie ma pory roku, którą można zdecydowanie odradzić, lub zdecydowanie polecić na wizytę w tym kraju - warunki naturalne zachęcają do odwiedzenia Dominikany o każdej porze roku w zależności od indywidualnych upodobań.

bEiFzWBq

Najczęściej jednak jeździmy tam, gdy w Polsce jest zima lub jesień. Można wtedy nacieszyć się słońcem i ciepłem, których w tym czasie tak brakuje w naszym kraju. Temperatura osiąga wtedy powyżej 25 st. C. Latem jest znacznie cieplej i wilgotniej (powyżej 30 st. C), co znacznie potęguje poczucie ciepła. To idealna pora na wycieczkę, dla tych, którym nigdy nie jest za gorąco.

Ile kosztują wakacje na Dominikanie? 7-dniowa wycieczka z wliczonymi w cenę wyjazdu biletami lotniczymi, zakwaterowaniem w hotelu 4-gwiazdkowym i wyżywieniem all inclusive kosztuje od ok. 4 tys. zł za osobę.

bEiFzWBr
Zobacz także: Zobacz, dokąd żony polskich piłkarzy jeżdżą na wakacje
bEiFzWBK
Źródło:
wakacje.pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić