o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Ranking: Szwecja najlepsza dla imigrantów. Polskę wyprzedziły Bułgaria i Meksyk

22
Podziel się

W nowym rankingu państw, które są najlepsze dla imigrantów, Szwecja zajęła pierwsze miejsce. Polska została sklasyfikowana na 43. pozycji.

Imigrantka na przedmieściach Sztokholmu w Rinkeby
Imigrantka na przedmieściach Sztokholmu w Rinkeby (PAP, Jonas Ekstromer)
bEDFuMxx

Coroczny ranking opublikował amerykański magazyn US News&World Report. Szwecja wyprzedziła Kanadę, Szwajcarię, Australię, Niemcy, Norwegię i Stany Zjednoczone. W rankingu sklasyfikowano 80 państw.

Tworząc ranking brano pod uwagę m.in. stabilność gospodarczą, równowagę społeczną, poziom życia, dochody mieszkańców i możliwości zatrudnienia. Raport stworzono na podstawie opinii ok. 21 tys. osób. Wykorzystano również dane Banku Światowego i ONZ.

Zobacz także: Zobacz też: Polacy w Wielkiej Brytanii. Jaka przyszłość po Brexicie?
bEDFuMxz

W pierwszej 10 znalazły się również trzy pozostałe państwa skandynawskie - Norwegia, Finlandia i Dania.

W raporcie najwyżej sklasyfikowane zostały państwa z Europy i Ameryki Północnej. Z państw Bliskiego Wschodu najwyżej są Zjednoczone Emiraty Arabskie - 15. miejsce, z Azji jest to Singapur - 18. miejsce, z Ameryki Południowej Brazylia - 32. miejsce, a z Afryki Republika Południowej Afryki - 45. miejsce.

Polska znalazła się na 43. miejscu. Nasz kraj wyprzedziły m.in. Bułgaria, Meksyk i Turcja. Ostatnie miejsce w rankingu zajęła Kenia, przed Gwatemalą i Tunezją.

bEDFuMxF

- W 2015 r. Szwecja przyjęła ponad 160 tys. uchodźców - największą liczbę uchodźców per capita ze wszystkich krajów na Starym Kontynencie. To ogromna liczba i wyzwanie, zważywszy na to, że ten kraj już wcześniej miał problemy z integracją uchodźców (m.in. z Somalii, Iraku i Erytrei) na rynku pracy. Przeciętnie potrzeba dziesięciu lat, by imigrant znalazł pracę, bywa, że dłużej - mówiła WP reporterka i pisarka Katarzyna Tubylewicz, autorka szeroko komentowanej książki "Moraliści".

Źródło: rp.pl

bEDFuMya
KOMENTARZE
(22)
Tu i teraz
4 lata temu
...przyjęła nie "uchodźców "...tylko imigrantów ekonomicznych i nierobów...
kacha
4 lata temu
Szwecja to naprawde raj dla islamistow i powracajacych iss ktorym daja mieszkania, placa za szkole itd..., przed sad zaden iss w Szwecji nie trafia.
Pit
4 lata temu
Szkoda bo w tym rankingu moglibyśmy być ostatni !!!
bEDFuMyb
gregorrek
4 lata temu
Polskę wyprzedzić w byle dziedzinie to nie jest żaden wyczyn niestety
I z tego będę...
4 lata temu
Moim życzeniem jest, aby Polska w tym rankingu znalazła się na 90 miejscu!
Nika--
4 lata temu
Tak, tak. Wcale nie jest mi smutno z tego powodu, że nie prowadzimy w tym chorym rankingu. Szwecja wybiła się na czołówkę - jest na pierwszym miejscu w świecie, gdzie jest najwięcej gwałtów! Wprzedziła takie kraje jak: RPA, Bostwana, Lesoto, Suazi, Nikaragua. No, tylko pogratulować!
x
4 lata temu
Dobrze że Szwecja za Bałtykiem, imigranci ekonomiczni a imigranci np wojenni to dwie różne sprawy o czym się zapomina,zresztą bywa że dla niektórych imigrant a emigrant to to samo, nie jestem przeciw gdy trzeba pomóc , tyle że Niemcy też ,,chciały,, co z tego wynikło? sami widzimy,inna sprawa że takimi zachowaniami nie wymaże się pamięci czasów związanych z II Wojną Światową
JWK
4 lata temu
To chyba jedyny ranking w którym im niżej tym lepiej...
k_jarek52
4 lata temu
W Szwecji imigranci mają się lepiej niż szwedzi. Tak trzymać !!!
Nik.
4 lata temu
Szkoda ze nie na 80 miejscu.!!!!!!!!!!!!!!!!
jolka 1
4 lata temu
I tak trzymać , myśmy tak przyjęli dużo Ukraińców , wśród nich są i bandyci
krzysiek
4 lata temu
"W pierwszej 10 znalazły się również trzy pozostałe państwa skandynawskie - Norwegia, Finlandia i Dania." a islandia - słyszeliście o takim państwie?
edek
4 lata temu
bardzo dobrze........możemy być na ostatnim miejscu. Ciekawe czy Arabia Saudyjska jest tak tolerancyjna jak POLSKA!
bEDFuMxT
józek
4 lata temu
Bardzo dobrze byłoby , spasć na 80 miejsce .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić