Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Ranking znajomości języka angielskiego. Polska dosyć wysoko

6
Podziel się:

Opublikowano coroczny ranking EF English Proficiency Index, który mierzy biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim. W tym roku wzięło w nim udział 88 krajów z całego świata.

Ranking znajomości języka angielskiego. Polska dosyć wysoko
(iStock.com)

*Polska zajęła 13. miejsce w rankingu. * Otrzymaliśmy 62,45 punkty, co sprawia, że poziom biegłości językowej określany jest jako "wysoki". Jeżeli chodzi o Europę, zajmujemy 11. miejsce. Średnia punktów na naszym kontynencie wynosi 56,64.

*Angielskim najlepiej posługują się mieszkańcy centralnej i południowo-zachodniej Polski. * Najsłabszy wynik odnotowano na północy kraju.

*Spadliśmy o dwa miejsca w porównaniu do ubiegłego roku. * Najlepszy wynik Polacy osiągnęli w 2014 r. kiedy zajęliśmy 6 miejsce i poziom biegłości językowej był określany jako "bardzo wysoki". Jednak warto dodać, że każdego roku liczba krajów biorących udział w rankingu rośnie.

Na pierwszym miejscu znalazła się Szwecja z 70,72 punktami. W czołówce są również Holandia i Singapur. Najgorzej z językiem angielskim radzą sobie mieszkańcy Libii oraz Algerii.

Językiem angielskim lepiej władają kobiety niż mężczyźni. Ta tendencja występuje w skali całego świata. W Polsce kobiety osiągnęły 64.02 punkty, a mężczyźni 61.11. W ogólnym rankingu kobiety dostały średnio 54.57 pkt. w porównaniu z 52.63 u mężczyzn.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Pomysł na biznes: Szkoła komunikacji po angielsku
KOMENTARZE
(6)
Walde Marr
4 lata temu
A co to ma byc, jakis obowiązek ze kazdy ma niby po murzynsku gadać? Moze ranking zrobmy kto jak po polsku gada
Niedziwimniet...
4 lata temu
A z jakiej racji mamy być co raz to lepsi skoro młodzi ledwo co mówią po polsku? Co najwyżej młodzi są dobzi w klikaniu na telefonie.
mis125
4 lata temu
A w Wielkiej Brytanii ? Bo przecież nie 100%.
Golotko
4 lata temu
Dania zdecydowanie przed Norwegia I Niemcy za wysoko
Ja29
4 lata temu
Jakoś nie chce mi się wierzyć w tak wysokie miejsce Niemiec...
hahahaha
4 lata temu
kobiety zawsze sa lepsze w języku ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić