Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Reforma wpłynie na wybory? Bartosz Kownacki: Polacy i tak nie wiedzą, o co chodzi

36
Podziel się

Przedwyborcze sondaże sprzyjają urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Poseł PiS Bartosz Kownacki jest przekonany, że reprezentant jego frakcji uzyska reelekcję w wiosennych wyborach.

Bartosz Kownacki
Bartosz Kownacki (PAP)
bCZbUTTV

Jak wynika z najnowszego sondażu United Survey dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", Andrzej Duda może liczyć na głosy 43 proc. wyborców. Jest faworytem również w drugiej turze.

- Uważam, że te wyniki są niedoszacowane. Prezydent Duda był w każdym powiecie, rozmawiał z tysiącami ludzi. Wierzę, że ta normalna polska, ta masa zagłosuje na prezydenta. Sądzę, że kwestia wymiaru sprawiedliwości niewiele zmieni. Większość Polaków i tak w ogóle nie wie, o co w niej chodzi - przyznał z rozbrajającą szczerością Bartosz Kownacki na antenie Polsat News.

bCZbUTTX

Entuzjazmu Kownackiego co do szans Andrzeja Dudy nie podziela Michał Kamiński z PSL. - 43 proc. to nie 51. Biorąc pod uwagę sondaże z wyborów parlamentarnych, które zakładały nawet większość konstytucyjną dla PiS, rządzący mogą być przeszacowani. To będzie plebiscyt. Duda nie gwarantuje kontroli nad rządem, a to jest potrzebne - ocenił wicemarszałek Senatu.

Zobacz też: "Polowanie" na Tomasza Grodzkiego? Politycy niezgodni

Najgroźniejszy rywal Andrzeja Dudy

Kownacki został zapytany o potencjalnie najgroźniejszego kontrkandydata dla Andrzeja Dudy. Mimo wyników sondaży, poseł PiS wskazał nie Małgorzatę Kidawę-Błońską, ale Władysława Kosiniaka-Kamysza. - Byłby groźniejszy niż kandydatka PO. Trzeba jednak przypomnieć, że kandydat PSL zawsze uzyskiwał niższe poparcie niż sama partia - zaznaczył.

bCZbUTUd

Tym razem Michał Kamiński zgodził się z politykiem PiS. - Kosiniak-Kamysz może wejść do drugiej tury, nie takie rzeczy widziała polska polityka. Wybory prezydenckie rządzą się swoimi prawami. 4 lata temu nawet zwolennicy Dudy niekoniecznie w niego wierzyli. Polacy są zmęczeni wojną polsko-polską. Kosiniak-Kamysz może wygasić ten spór - przekonywał.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCZbUTUy
KOMENTARZE
(36)
Tak
8 miesięcy temu
Każdy pisowiec dostanie miskę ryżu+
Polak Mały
8 miesięcy temu
Mówi Pan, jak rozumiem o wyborcach PiS-u. Żeby się tak cynicznie wypowiadać o swoim suwerenie, to już chyba zbyt odważne z Pana strony.
Djuk
8 miesięcy temu
Unia przestanie sypać euro i po pisie.
bCZbUTUz
zalosne
8 miesięcy temu
pokazał jak pis ma Polaków za zera ( i tak nie wiedza o co chodzi) hahahaahah sypnie sie pincet i poleca !!! hahahaahah
Internautka
8 miesięcy temu
Panie Kownacki, jak Pan moze mówić smiejąc sie w twarz, ze większość Polaków nie rozumie co sie dzzieje w Wymiarze Sprawiedliwości. A moze własnie większa częśc Polakó rozumie własnie co się dzieje z Wymniarem Sprawiedliwości. Proszę nie robić głupków ze Swoich przeciwników. Dobrze rozumieją ,ze robicie w bambuko ludzi, i zarazem swoich wyborcow
Najnowsze komentarze (36)
Pied
8 miesięcy temu
Oczywiscie ze poloczki nie rozumieja!!!! 500+ kilka jaboli I co tu rozumiec!!!
Jacek
8 miesięcy temu
Kamiński expert??? Od czego???
Zal
8 miesięcy temu
Że wy tępy narodzie glosuiesz na tych pisowcow
emeryt
8 miesięcy temu
Bvvcgc, nie przekazaliśmy wnukom wiedzy, że wolność nie jest dana na zawsze a właściwie wnukowie ją odrzucili. Czego Jaś się nauczył, tego Jan będzie musiał się nauczyć.
wert
8 miesięcy temu
Słuchałem debaty na forum Europy. Problem reformy kagańcowej stał się głośny. Kto chce wie i rozumie o co chodzi, i że sprawa wolności jest ważna. Jak długo można kupować społeczeństwo łapówkami typu 500+, piórnikowe, trzynasta emerytura, podwyżki płac za które płacą przedsiębiorcy a podatki zyskuje państwo! Gospodarka się sypie. Wpadamy w spiralę inflacji. Złotouści politycy twierdzą, że tak dobrze jeszcze nie było. Było, było, w PRL nawet kilka razy było.
Bvvcgc
8 miesięcy temu
Niestety 3 RP zaniedbała w podręcznikach szkolnych rozumienia roli demokracji, praworządności, wolnych mediów, wojska, układów międzynarodowych i sytuacji Polski. Nauczyciele wymagali regułek a nie tłumaczyli znaczenia, bo dla ich pokolenia było to oczywiste. Dzisiejsi 20 i 30 latkowie poddają w wątpliwość zdobycze polityczne po 89'. A koniunkturalistów nigdy nie brakowało, ani za komuny, ani teraz.
2345
8 miesięcy temu
doPOKo, oj naiwny, naiwny jak dziecko we mgle. Ktoś stworzył małą wikipedię wszystkich afer PiS, naliczył ich 250. Dobra zmiana. Rozwalone szkolnictwo, armia, sądownictwo, zadłużone państwo, nepotyzm, próby zmiany ustroju ustawami sejmowymi, propaganda na poziomie lat 60. ubiegłego wieku. Stajemy się pośmiewiskiem Europy. Nikt w tak krótkim czasie, nie "osiągnął" tak wiele.
maciek
8 miesięcy temu
Dobre - "ta normalna polska", "większość i tak nie rozumie o co chodzi"... oto jak celnie PISowcy oceniają swoich wyborców ;)
bCZbUTUr
doPOKo
8 miesięcy temu
Ślepcy, czy nie widzicie, że przez 8 lat były same afery, gdzie się nie ruszy, to smród i przekręty. Nie wspomnę o podatku 23%, "super umowa" z Rosją na gaz, 67 lat emerytury, kasa z OFE, ACTA 2, nawet zmarłym na godziwy pogrzeb zabrali i tak dalej. Popieracie takich? Jeśli tak, to jesteście tacy sami.
do 2345
8 miesięcy temu
A ty dostaniesz po kroku bez gumki
Obojętny
8 miesięcy temu
Mistrzostwo. W jednej wypowiedzi obrazić dwie grupy. Tę co nie zagłosuje na obecnego Prezydenta (z wypowiedzi wynika, że są nienormalni) i tę co zgłosuje (są głupi i nie rozumieją o co chodzi z reformą wymiaru sprawiedliwości). Ale buta...
Nutka prawdy
8 miesięcy temu
Panie prezydencie DUDA ,Grodzki niech najpierw oczyści zie z zarzutów korupcyjnych a potem poprosi o spotkanie w sprawie SĄDOWNICTWA
cegiełka PO
8 miesięcy temu
okazuje się ze marszałek Grodzki nie zrobił operacji bez KOperty z kasą brał nawet 20zł
asd
8 miesięcy temu
"Kwestia wymiaru sprawiedliwości niewiele zmieni. Większość Polaków i tak w ogóle nie wie, o co w niej chodzi". Wystarczy poczytać komentarze, by przyznać politykowi rację. Może się mylić, co do rzędu wielkości. Wybory parlamentarne dały PiSowi większość sejmową ale nie tak oczywistą jak przekonują zwolennicy - mniej niż połowa głosujących.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić