Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Ewa Bukowiecka-Janik
|
aktualizacja

Retuszowanie zdjęć modelek plus-size to szczyt hipokryzji. La'Tecia Thomas ujawnia prawdę

29
Podziel się:

"Patrzę na zdjęcia po retuszu i zastanawiam się, czy naprawdę mogłabym tak wyglądać. A na nich przecież jestem… ja!" – mówi modelka plus-size La’tecia Thomas. Pokazała swoje zdjęcia przed i po obróbce, i apeluje, by kobiety nie sugerowały się tym, co widzą w sieci.

La'Tecia Thomas apeluje - nie wierzcie zdjęciom modelek plus-size. Są retuszowane
La'Tecia Thomas apeluje - nie wierzcie zdjęciom modelek plus-size. Są retuszowane (Instagram.com)

Zdawało się, że popularność modelek plus-size to krok w dobrą stronę. To ruch, który pomoże współczesnym kobietom walczyć z kompleksami i złamie krzywdzący kanon piękna, jakim od dekad są wychudzone modelki z idealnie gładką skórą. Z pewnością w jakimś stopniu tak się stało. Świat zaczął brać pod uwagę, że duże jest równie piękne. Jednak samo lansowanie modelek plus-size rządzi się tymi samymi prawami, co lansowanie piękna w ogóle. Mają być gładkie, kształtne, nieskazitelne. To hipokryzja – retuszowanie zdjęć modelek plus-size przyczynia się do powstawania kolejnych kompleksów, nie tylko wśród kobiet o pełnych kształtach.

26-letnia La’Tecia Thomas opublikowała na swoim profilu na Instagramie swoje zdjęcia przed i po retuszu. Różnica jest kolosalna. Zniknęły niektóre fałdki, niedoskonałości skóry, zmniejszył się obwód talii. Dla modelki obróbka zdjęć to absurd. "Chcę przypomnieć kobietom, że nie warto porównywać się z kobietami ze zdjęć. W tym wypadku nie mogę równać się nawet z samą sobą."

La’Tecia dodaje, że skala wpływu retuszowanych zdjęć na postrzeganie własnego ciała musi być ogromna. Modelka we wpisie na Instagramie zauważa, że patrzy na własne zdjęcia i zastanawia się, czy naprawdę mogłaby tak wyglądać. "Jeśli nie mogę być tą osobą po lewej (co jest absurdem, bo to przecież ja), mogę sobie tylko wyobrazić, jaki wpływ ma to na kobiety".

Thomas zachęca kobiety, by nie porównywały się z innymi i żeby wiedziały, że nie muszą wyglądać w określony sposób, by ktoś je docenił i zwrócił na nie uwagę. W przeszłości modelka poruszała już kwestie dotyczące akceptacji swojego ciała. Wyznała, że w wieku sześciu lat katowała się dietami i ćwiczyła trzy godziny każdego dnia. Dziś jest szczęśliwsza, żyjąc "normalnie".

Fani dziękują La’Tecii za szczerość, wspierają i zachwycają się tym, jak modelka wygląda bez retuszu. Pokazanie światu prawdziwego ciała było dla Thomas kolejnym krokiem ku burzeniu fałszywych stereotypów po tym, jak Francja oficjalnie wprowadziła wymóg, by zdjęcia po retuszu były oznaczane.

Źródło: independent.co.uk

Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(29)
realny nick
2 lata temu
Latecia Thomas po retuszu i przed i tak jest piękna jej uda s ponętne , pupa sexy i piękny biust. Nawet jej cellulit jest podniecający w porównaniu z tyczkowatytmi dziewczynami o wzroście 181cm
Pit
4 lata temu
I gdzie te zdjęcia ??? Znowu portal o2 na gdzieś swoich czytelników i bywalców !!! Bo tonie pierwszy wasz raz !!!! Tak dalej o2 a będziecie jak te zdjęcia - czyli was też nie będzie !!!
aśka
4 lata temu
no to jest słabe, ja już gdzieś pisałam o tym, że właściwie nie wiem czy Graham jest grubaskiem czy tylko udaje, że jest grubaskiem, zależy od sesji zdjęciowej właściwie, albo od kompanii która później te zdjęcia poprawia.. no albo jest size plus i ma wałeczki i grubsze ręce, albo nie jest i przestańmy się oszukiwać. Idea była taka, zeby to pokazywać, właśnie dla tych niedoskonałości, a potem taka babka jak ja 40+, zrzuca 20kg ze slimunox patrzy w lustro i myśli jak to jest, że jak siedzę to mam wałki na brzuchu skoro inne jak siedzą to nie mają..? Oszukiwanie społeczeństwa straszne, zaczynają się też wytwarzac jakieś chore standardy piękna.. ba! już się wytworzyły, moja 12 letnia córka ma zaburzenia odżywania bo jej dzieci w szkole mówią, że jest za gruba,a wcale nie jest! Ten świat powoli zmierza to czystego szaleństwa
gość
4 lata temu
Zawsze uważałem i pozostanę przy swoim zdaniu, że Photoshop to najdoskonalsze narzędzie do psucia zdjęć!!!
denver
4 lata temu
kto wybrzydza ten nie ru...:)
xxxc
4 lata temu
haha o zdjęciu zapomnieli :P mam sobie to wyobrazić czy co?
szkoda
4 lata temu
trzeba mieć naprawdę sporego zaganiacza żeby pani La'Tecii zapakować - ehhh
packAger
4 lata temu
jest w co zapakować - brałbym!!!
Boguś
4 lata temu
Hmmm... Z tego co pamiętam... kilka lat temu... "przeciętna" modelka plus size... była... tak jakby... mniejsza... :P . Nie czepiam się, bo sam mam "fałdki", ale ona po prostu wydaje się... gruba :P . Chyba, że retusz był w drugą stronę i się "fotoszop" na wektorach rozjechał :P . Czy właśnie to i teraz ma miejsce jakaś nowa "sytuacyjna adaptacja" baśni "Nowe szaty króla"?! Buzie ma nawet całkiem ładną, ale gdyby schudła ze dwa rozmiary, to może nie musiałby być modelką "plus". Gdyby schudła tak z 10 kilo, byłaby naprawdę piękna. A tak (wg mnie) jest po prostu ładna. I zanim mnie spalicie na stosie za brak poprawności politycznej... Ja tylko napisałem grzecznie co myślę i jest to tylko moje skromne zdanie.
Adi
4 lata temu
A gdzie te zdjecia???
Gh
4 lata temu
Cudna jest
jan
4 lata temu
jak to mawiamy w zakładzie "potwór nie potwór byle miał otwór"to mówiłem ja jatrząbek"
Głupek
4 lata temu
Czy wiecie dlaczego Europa umrze nie ? To wam powiem bo jest zbyt mięka i dała prawo głosu kobietom tam gdzie nie maja głosu ani praw rodzą się dzieci a gdzie to ? Islam Chiny tak nasz gatunek wymrze jak tak dalej pójdzie już dużo imigrantów a europejska kobieta nie chce mieć dziecka bo kariera albo 1 góra 2 z czego połowa ginie w wypadkach czy przez chorobę prawda jest okrutna za 50 lat Słowianie będą chronieni jak białe tygrysy chodź zawsze kłusownik się znajdzie i wygina chodź tylko Putin może temu zapobiec bo zadzic można tylko silna ręka
Dobre
4 lata temu
Dobra zagadka . Ktory z lewej a ktory z prawej . Ja mowie jarek z lewej a !echu z prawej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić