o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Adam Bednarek
Adam Bednarek
|

Rewolucja w salonie. Telewizory staną się niemal niewidzialne

11
Podziel się

Wyłączony telewizor to bezużyteczny telewizor. Samsung chce, by nawet po zgaszeniu odbiornika ten się na coś przydał. I urozmaicał pomieszczenie, w którym stoi.

Nowe telewizory Samsunga mają być niewidzialne
Nowe telewizory Samsunga mają być niewidzialne (samsung)
bESJyrBx

Owszem, są ładne telewizory, ale raczej nie traktuje się ich jako małe dzieła sztuki. Funkcja telewizora jest prosta - mamy na nim oglądać treści, reszta jest mniej ważna. Z takim podejściem chce jednak walczyć Samsung. W nowych modelach linii QLED dostępna będzie opcja o nazwie "Ambient". I sprawi, że telewizor stanie się niemal niewidzialny. I nie chodzi tu wyłącznie o cienką obudowę.

Jak to możliwe? Telewizor może wyświetlać to, co znajduje się za nim, czyli na ścianie. Wyobraźmy sobie, że odbiornik wisi na tle czerwonych cegieł. Wystarczy zrobić zdjęcie telewizorowi i otoczeniu, by aplikacja ustawiła na tapetę tło. Telewizor, działający w trybie czuwania, niczym kameleon dopasuje się do ściany, sprawiając wrażenie, że jest niewidzialny.

bESJyrBz

Osoby, które widziały funkcję w akcji, twierdzą, że zdjęcia nie oddają tego wrażenia. Rzeczywiście telewizor wydaje się być niemal przezroczysty. Mogę sobie to wyobrazić, bo takie wykorzystanie ekranu sprawia, że telewizor staje się czymś, czy od dawna (przynajmniej dla mnie) nie jest: ciekawym, dobrze wyglądającym gadżetem.

A przy tym praktycznym, bo oprócz tego telewizor może wyświetlać drobne, ale mimo wszystko przydatne informacje: np. prognozę pogody.

Wcześniej podobny pomysł Samsung zrealizował w telewizorach z serii Frame. Ich obudowa przypominała ramę obrazu, a na ekranie dało się wyświetlać dzieła malarzy.

bESJyrCa
KOMENTARZE
(11)
Gość
4 lata temu
Więc będzie to gadrzet, który mimo wszystko ale nawet nie używany będzie pobierał prąd chociaż do wyświetlenia tego obrazu ściany no i można będzie jeszcze wcisnąć większe ilości reklam. To znacznie lepszym rozwiązaniem by było żeby ekran taki był od tylu pokryty np srebrem tak że spelnial by rolę np. lusterka w salonie co by niektorym paniom zdecydowanie przypadlo do gustu.
aaa
4 lata temu
A dają gwarancję, że taki stały obraz nie będzie wpływał na jakość obrazu na ekranie? W starych ekranach CRV był to problem stąd weszły ruchome wygaszacze ekranu. W LED nie wiem jak to działa, ale po pół roku wyświetlania jednakowego obrazu jakieś problemy z diodami mogą być.
xyz
4 lata temu
A potem zapłacisz milion monet za rachunek za prąd, bo tryb czuwania swoje pobiera.
bESJyrCb
Tomek
4 lata temu
Czyli TV będzie zawsze włączony i zamiast programu czasem będzie wyświetlał statyczny obraz. Ekologom na pewno się ten pomysł spodoba.
ot co
4 lata temu
Obecnie ,Funkcją telewizora jest przekaz wiadomości tvp 1.Jedynej słusznej telewizji wg partii rządzącej!
zibi
4 lata temu
Czyli w efekcie cały czas ekran będzie świecił . Idiotyczny pomysł.
tor
4 lata temu
co to sie nie robi żeby trafić do łba
he
4 lata temu
i na co to komu, a swiat dalej idzie w dol a ludzie coraz szybciej traca glowy ;(
AZT
4 lata temu
Co tam telewizja. Ja mam bezpruderyjną sąsiadkę i tu jest dopiero co oglądać!
lika
4 lata temu
a ile prądu przy tym nam "zeżre"?
niki
4 lata temu
Funkcja telewizora jest prosta - mamy na nim oglądać treści ,funkcją telewizora jest programowanie umysłu .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić