Wróć na
Magdalena Drozdek
|
aktualizacja

Richard Gere pomaga imigrantom. Spotkał się z ostrą krytyką

99
Podziel się

- To się musi skończyć. Politycy muszą przestać odczłowieczać migrantów - powiedział ostro aktor Richard Gere. Zaapelował, by włoski rząd przyjął 170 imigrantów. Na odpowiedź długo nie czekał.

Richard Gere wspiera uchodźców.
Richard Gere wspiera uchodźców. (Twitter)
bCXVerAl

Jak podają dziennikarze AFP, w sobotę (10 sierpnia) na Morzu Śródziemnym uratowano 80 migrantów, którzy próbowali uciec z północnej Afryki (najwięcej osób ucieka z Sudanu). Na statku organizacji charytatywnej Open Arms znajduje się dziś przeszło 170 imigrantów, którzy nie mają wciąż pozwolenia na to, by dopłynąć statkiem do najbliższych im Włoch. Tamtejsi politycy uważają, że nie są zobowiązani do przyjęcia uchodźców. W sprawie Afrykańczyków postanowił zaapelować gwiazdor Richard Gere.

Zobacz: Kraśko o przyjmowaniu uchodźców: "W tej sprawie popełniono wiele błędów"

Gere nie tylko głośno powiedział, co sądzi o imigrantach, ale postanowił sam przekonać się, jak wygląda ich życie na statku Open Arms. Jak informują zagraniczne agencje, niektórzy migranci przebywają na pokładzie już prawie tydzień. W ostatnich dniach uratowano z prowizorycznych łodzi kilkanaście kolejnych osób. Gere znalazł się na statku w piątek - 9 sierpnia. Rozdawał potrzebującym wodę, jedzenie, przyznał też, że z każdą osobą starał się porozmawiać. Aktor wziął też udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez działaczy, by zaapelować o pomoc uchodźcom.

bCXVerAn

- To niesamowici ludzie. Silni, choć przeżyli horror. Żyli w piekle, byli torturowani, gwałceni, więzieni - powiedział aktor. Zaznaczył, że nie obchodzi go polityka, ale los ludzi w potrzebie.

- Pochodzę z miejsca, w którym panuje bardzo dziwaczna polityczna sytuacja. Prezydent wkłada mnóstwo energii w odczłowieczanie ludzi. My też mamy w Stanach problemy z uchodźcami z Hondurasu, El Salwadoru, Nikaragui czy Meksyku. To bardzo podobna sytuacja do tej, która ma miejsce tutaj - przyznał gwiazdor.

I dodał, że "to się musi skończyć teraz wszędzie na planecie".

bCXVerAt

Statek, na którym przebywają w tej chwili uchodźcy, zarejestrowany był w Norwegii. Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini ostrzegł już Norwegów, by nie stawiali Włoch w takiej sytuacji. Podkreśla z mocą, że państwo nie ma obowiązku pomocy uchodźcom. Zrzuca odpowiedzialność na Unię Europejską. Tym samym jedni politycy chcą, by migranci zatrzymali się we Włoszech, inni twierdzą, że powinni zostać odesłani do Tunzeji, Libii lub innych państw afrykańskich.

Salvini postanowił wprost zwrócić się do Richarda Gere'a. Uważa, że aktor powinien sam zaopiekować się uchodźcami.

- Ten jakże wspaniałomyślny milioner wyraził niepokój o migrantów z Open Arms. Bardzo mu dziękujemy. Niech zabierze ich do Hollywood swoim prywatnym samolotem. Wszyscy na pokładzie mogą dostać od niego pomoc w villach aktora. Dziękujemy, panie Richard! - napisał prześmiewczo polityk.

bCXVerAu
bCXVerAO
KOMENTARZE
(99)
jak wszyscy o...
rok temu
Robi sobie z nimi fotki, ale sam ich do domu nie weźmie.
Fakty mowia c...
rok temu
Facet ma tyle kasy wiec niech sobie ich zabierze a nie poucza rzad wloski.Te slowa sa do tych wszystkich ktorzy sie uzalaja i pouczaja jacy to oni sa humanitarni w buzce.
Mario
rok temu
Hipokryzja, weźcie tych ludzi. Ja nie mogę, ale wy musicie.. weź pomagaj ludziom w swoim kraju. Najlepiej z własnej kieszeni
bCXVerAP
Prorok
rok temu
Premier Wloch ma racje , skoro tak wielki gwiazdor martwi sie o tych wspanialych ludzi niech ich zabiera do SiEBIE ...zapewni dach nad glowa, wyzywienie , opieke medyczna, wspomoze przy porodach kolejnych dzieci, wybuduje w swoim ogrodzie meczet lub inna swiatynie , bedzie ich utrzymywal i zapewnial im antystresowy komfort ...oczywiscie za swoje tylko pieniadze ....a na koniec kiedy bedzie juz splukany otrzyma podziekowanie ! Do dziela planetarny zbawco
Wlodek
rok temu
Haha, kapitalna odpowiedz. Gosc ma jaja😁
Najnowsze komentarze (99)
1075
rok temu
To niech ich do swojej willi zaprosi to będzie miał smród, brud i złodziejstwo no i zobaczymy jak długo pożyje
Lolo
rok temu
Biedni imigranci a jakimi złotymi łańcuchami są uwiazani.
marek
rok temu
A kto rozpętał wiosnę arabską? Który kraj nakręcał spiralę wojny w północnej Afryce? E? To niech przyślą statki i ich sobie zabiorą.
eufrat
rok temu
Szkoda że muzułańscy terroryści w krajach Europy Zachodniej odczłowieczają "niewiernych" rozjeżdżając ich ciężarówkami, godząc nożem lub wysadzając się w powietrze. Ci sami odczłowieczeni ludzie mając socjal i dobrobyt w Niemczech jako uchodźcy wojenni, jeżdżą na wakacje do Syrii :) Ot jakie to prawdziwe. Biedota została w Syrii. Do Europy uciekają tylko zamożni, przyzwyczajeni do nieróbstwa i wykorzystywania kobiet i dzieci do pracy. Gdzie te kobiety na statkach, gdzie te dzieci. Same 20 latkowie w wieku poborowym.
kat
rok temu
niech weźmie ich do siebie, na pewno u podziękują tak po muzułmańsku
Siwy57
rok temu
Ameryka,to nie Europa i Afryka.....do nas często przenikają młode spasione terrorystyczne....
bobi55
rok temu
masz dużyyyyy dom, więc przyjmnij??????? A FOTKAMI ROZPAL OGNISKO DOMOWE HA HA
rysiek
rok temu
Salvini miał rację!!
bCXVerAH
Wojciech
rok temu
Gwałty prześladowania tortury ... co tam się wyprawia na tych statkach?
I tyle
rok temu
Wszystkie statki pirackich organizacji zatopić a takich obrońców ze zrytym czerepami pogonić .
cb
rok temu
przed kamerami POprawnie szczeka ale sam nawet 5 dolarów nie da. Taka nacja
Kobieta
rok temu
Popieram premiera Włoch. Ci silni i niesamowici młodzi ludzie uciekający do Europy to zdrada własnej ojczyzny. Powinni walczyć o wolność lepsze życie dla swoich rodzin. Pan aktor zapomina że Ci wspaniali ludzie będą oczekiwać godnego życia na koszt bogatych europejczyków.
Grzegorz
rok temu
To ilu jeszcze tych nierobow i gwalcicieli z powrotem do Afryki
axel
rok temu
Salvini BRAVO!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić