Wróć na
Anna Moczydłowska
|
aktualizacja

Rihanna znowu pomaga. Tym razem rozda dziewczynkom... rowery

1
Podziel się

Rihanna podaruje rowery dziewczętom z Malawi, państwa we wschodniej Afryce, aby pomóc im zdobyć wykształcenie. Nietypowa akcja jest podyktowana problemami z dojazdem do szkół w tym rejonie świata. Dzięki rozdanym pojazdom, dzieci mają mieć ułatwiony dostęp do edukacji.

Rihanna znowu pomaga. Tym razem rozda dziewczynkom... rowery
(ONS.pl)

Jest to część nowego partnerstwa między fundacją Clara Lionel i chińską spółką rowerów Ofo. Kampania o nazwie "1 Km Action" będzie finansować stypendia, aby pomóc setkom dziewcząt uczęszczać do szkół średnich w Malawi.

Dziewczynki, którze zakwalifikują się do stypendium, otrzymają rowery, aby ułatwiły im one dotarcie do szkół. Według fundacji, w całym Malawi jest około 4,6 miliona uczniów, ale tylko 8 procent uczniów kończy szkołę średnią. Jednym z powodów jest słabe połączenie komunikacyjne.

"Bardzo się cieszę z nowej współpracy, ponieważ pomoże tak wielu młodym osobom na całym świecie otrzymywać wysokiej jakości wykształcenie" - powiedziała Rihanna w oświadczeniu.

Rihanna w swojej działalności koncentruje się na zapewnieniu dzieciom dostępu do edukacji w ponad 60 krajach słabo rozwiniętych krajów, dając pierwszeństwo dziewczętom. Na początku roku została nawet uhonorowana tytułem Harvard University's Humanitarian of the Year.

"Rihanna charytatywnie wsparła budowę centrum onkologii i medycyny nuklearnej, dzięki czemu szpital Królowej Elżbiety w Bridgetown na Barbadosie sprawniej diagnozuje i leczy raka piersi. Jest też autorką specjalnego programu stypendialnego w swojej fundacji Clara Lionel Foundation dla studentów z krajów karaibskich, którzy uczą się w Stanach Zjednoczonych. Wspiera też inicjatywy edukacyjne Global Partnership for Education i Global Citizen Project, wieloletnią kampanię, która zapewni dzieciom z ponad sześćdziesięciu rozwijających się krajów dostęp do wiedzy. Program szczególnie wspiera dziewczynki oraz tych, którzy nie mają dostępu do edukacji w ogóle" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu dyrektora Harvarda doktora S. Allen Countera.

Brawo Riri!

KOMENTARZE
(1)
.
3 lata temu
Dawać kase bogole . pomagajcie ile możecie . wydajecie na gadzety setki tysiecy to i ratujcie biedne dzieci bo to daje dopiero kopa.
Najnowsze komentarze (1)
.
3 lata temu
Dawać kase bogole . pomagajcie ile możecie . wydajecie na gadzety setki tysiecy to i ratujcie biedne dzieci bo to daje dopiero kopa.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić