o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Robert Biedroń ogłosił skład sztabu wyborczego Wiosny

17
Podziel się

Szefem sztabu wyborczego Wiosny został Krzysztof Gawkowski, a jego zastępcą Krzysztof Śmiszek. Robert Biedroń zapowiedział, że dla Wiosny "oczywistym wyborem jest budowanie przede wszystkim koalicji lewicowej".

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek
Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek (PAP, Radek Pietruszka)
bDIGgQad

Podczas piątkowej konferencji prasowej lider Wiosny Robert Biedroń zdradził, że rozmowy dotyczące koalicji lewicowej w wyborach parlamentarnych "idą w bardzo dobrym kierunku” - podaje TVP Info za PAP.

- Wszystko wskazuje na to, że znajdziemy wspólnie porozumienie tak, żeby razem za pewien czas przedstawić państwu koncepcję postępowego bloku w wyborach parlamentarnych - powiedział Biedroń.

Jak dodał, rozmowy toczą się m.in. z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Lewicą Razem, Zielonymi, Inicjatywą Polską, Komitetem Obrony Demokracji, Obywatelami RP, Unią Pracy i Inicjatywą Feministyczną.

bDIGgQaf

"Generalnie jestem niewierzący"

Biedroń przyznał też, że odbył spotkanie z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną.

- Te rozmowy także skończyły się ciekawymi konkluzjami. Nie doszliśmy tutaj aż tak daleko jak w tym bloku lewicowym, postępowym, ale myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby tutaj także osiągnąć pewne porozumienie - powiedział.

bDIGgQal

- Ja generalnie jestem niewierzący, ale w pewnych sprawach muszę wierzyć i chcę wierzyć, że tak będzie. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że pozbieranie wszystkiego, co jest na opozycji daje plusy, a nie minusy. Dodał jednak, że dla Wiosny "oczywistym wyborem jest budowanie przede wszystkim koalicji lewicowej, koalicji postępowej".

Lider Wiosny przyznał, że nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie kandydował w wyborach parlamentarnych. Na początku lipca Biedroń objął mandat europosła.

Jest sztab wyborczy

Szefem sztabu wyborczego Wiosny został sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski, a zastępcą Krzysztof Śmiszek, który będzie odpowiadał za kampanię bezpośrednią. Rzecznikiem prasowym sztabu został Jan Mróz.

Za program będzie odpowiedzialna wiceprezes Wiosny Gabriela Morawska-Stanecka, a za prawa kobiet i politykę senioralną europosłanka Sylwia Spurek. Z kolei Wanda Nowicka odpowiada za politykę równościową, a Paulina Piechna-Więckiewicz za politykę społeczną.

bDIGgQam

Maciej Gdula będzie układał strategię Wiosny w wyborach, a także odpowiadał za edukację i szkolnictwo wyższe. Sławomir Gromadzki będzie odpowiedzialny za politykę rolną, europoseł Łukasz Kohut - za zbiórkę podpisów i politykę regionalną, wiceszefowa młodzieżówki partii Przedwiośnia Karolina Molska - za politykę młodzieżową, burmistrz warszawskich Bielan Grzegorz Pietruczuk - za politykę samorządową, a Dariusz Standerski - za gospodarczy program Wiosny.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIGgQan
bDIGgQaG
KOMENTARZE
(17)
janko
2 lata temu
obrzydliwość !
e
2 lata temu
bleeeeeeeeeeee
Niech żyją
2 lata temu
skład to peleton kolarzy, chłopcy w sutannach którzy ukrywają swoje zboczenia-ekipa nie do pokonania. Zamiast na leczenie zamknięte to pchają sie do polityki
bDIGgQaH
rf
2 lata temu
Do tej pory patrzyłem na takich ludzi ze zrozumieniem. Teraz obrzydzenie bierze. Co mozna myśleć o "przewodniczącym" któremu inny chłop wkłada do .........................
nooo
2 lata temu
Za sprzedajny charakter nigdy nie zagłosuję na Wiosnę (ani na zbitkę partii w której będzie ta partyjka robercika)
Najnowsze komentarze (17)
Życzliwy
2 lata temu
Jaki zadowolony. A ten z tyłu jeszcze bardziej.
Dana
2 lata temu
kłamca i oszust - mało tego swego partnera śmiszka wsadza do kandydowania na posła - to nazywa się nepotyzm i on ma czelność mówić o demokracji i jeszcze jedno proszę nie pisać o jego dokonaniach w Słupsku bo nie zrobił NIC oprócz ścieżek rowerowych, które najpierw położone, a później zrujnowano by położyć je jeszcze raz - po prostu jedna wielka żenada - prawda narcyzku
lgbt
2 lata temu
skład to same siusiaki z kolorowymi workami
schetynsKids
2 lata temu
Z czym ta "panienka " startuje
ęąęło
2 lata temu
Śmieszek powinien być na 1 miejscu a nie na drugim. Jak to jest ,że żono-męża stawia się na drugim miejscu , czyżby się coś nie taknęło ?
fiko
2 lata temu
PEDA ......STWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kasjop
2 lata temu
Na tym zdjęciu ten z tyłu ma minę jakby doszedł
1
2 lata temu
Zastanawiam się jak wygląda pierwsza dama WIOSNY?
bDIGgQaz
zawiedziony
2 lata temu
Nie można mu wierzyć ,skończy szybciej jak Pakiłot i Rumun .
niemiecka kas...
2 lata temu
Jest zakaz finansowania partii politycznych z zagranicy,w takim razie nie wiem czemu jeszcze nie zdelegalizowano PO i tej śmiesznej wiosny.
nooo
2 lata temu
Za sprzedajny charakter nigdy nie zagłosuję na Wiosnę (ani na zbitkę partii w której będzie ta partyjka robercika)
rf
2 lata temu
Do tej pory patrzyłem na takich ludzi ze zrozumieniem. Teraz obrzydzenie bierze. Co mozna myśleć o "przewodniczącym" któremu inny chłop wkłada do .........................
PedrońMadafak...
2 lata temu
Prał bym jak stararom
miki
2 lata temu
Ciepło tam ........
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić