o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Beata Czuma
|
aktualizacja

Robert Nowaczyk przed komisją o Mariuszu Kamińskim

91
Podziel się

- Kuba R. powiedział, że jakbym oddał 30 proc. dochodów z reprywatyzacji, to CBA będzie mnie ochraniać. Na pytanie, czy to jest możliwe, opowiadał mi, że na imprezach dochodziło do takich pijaństw, że niejaki Mariusz Kamiński chodził na czworaka i całował się z psem - zeznał w czwartek przed komisją ds. reprywatyzacji Robert Nowaczyk, prawnik specjalizujący się w odzyskiwaniu warszawskich nieruchomości.

Robert Nowaczyk zeznaje przed komisją śledczą
Robert Nowaczyk zeznaje przed komisją śledczą (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)
bDYfleUR

Robert Nowaczyk jako świadek zeznawał w czwartek przed komisją reprywatyzacyjną. Nowaczyk jest prawnikiem specjalizującym się w odzyskiwaniu warszawskich nieruchomości. W związku z zarzutami dotyczącymi nieprawidłowości przy procesach reprywatyzacyjnych, od lutego 2017 do sierpnia 2018 przebywał w areszcie. Dziś czeka na proces, grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

- Jedyną rzeczą o której mogę powiedzieć, to były moje rozmowy z Jakubem R., gdy ten zakończył prace w BGN [Biuro Gospodarki Nieruchomościami w ratuszu - red.]. On opowiadał mi, bym pomógł mu szukać haki na Hannę Gronkiewicz-Waltz, że bardzo mu to pomoże. Potem Kuba R. powiedział, że jakbym oddał 30 proc. dochodów z reprywatyzacji, to CBA będzie mnie ochraniać. Na pytanie, czy to jest możliwe, Kuba R. opowiadał mi, że na imprezach dochodziło do takich pijaństw, że niejaki Mariusz Kamiński chodził na czworaka i całował się z psem. To są nielegalne działania. Mówię to pod przysięgą - powiedział Nowaczyk (pisownia oryginalna).

"Towarzyskie spotkania"

Mowa o Jakubie R., b. wicedyrektorze Biura Gospodarki Nieruchomościami, oskarżonym o przyjmowanie milionowych łapówek za dziką reprywatyzację nieruchomości warszawskich. Jak podała w lutym 2018 r. "Gazeta Wyborcza", Jakub R. był dobrym znajomym Macieja Wąsika, Mariusza Kamińskiego i Ernesta Bejdy, czyli najważniejszych osób w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym za poprzedniego rządu PiS. Panowie mieli wielokrotnie spotykać się prywatnie - jeździli razem na wakacje, bawili się na weselach i świętowali chrzciny.

bDYfleUT

W połowie stycznia tego roku Jakub R. wyszedł z aresztu za poręczeniem majątkowym. W sądzie jest akt oskarżenia przeciwko niemu i niedługo może zostać wyznaczona pierwsza rozprawa.

- Nie mam nic do powiedzenia w tej chwili - powiedział Wirtualnej Polsce Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb Mariusza Kamińskiego, poproszony o komentarz do tych rewelacji. - Jeżeli minister Kamiński zdecyduje się skomentować te zeznania, dam państwu znać - dodał.

Komisja ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich działa od maja 2017 r. Jej pomysłodawcą i przewodniczącym jest Patryk Jaki, były poseł Solidarnej Polski.

bDYfleUZ

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

bDYfleVu
KOMENTARZE
(91)
Bos
2 lata temu
Tenbezczelnyczerwonyryjprostak ubeckakanaliomendaiwszałonowa może robić sobie kpiny z komisji, bo ubeckiewsze w latach 90tych napisały prawo chroniące takichbandytówzłodzieiioszustów, a sankcjonujące nieszkodliwe wykroczenia zwykłych ludzi. W normalnym kraju gniłbymałysiurek wwięzieniu przez długie lata, a jego i jego rodzinki kasa przepadłaby na rzecz państwa.
czego spodzie...
2 lata temu
po truchle, ktore w godzinach pracy obrzucalo urzedujacego prezydenta zgnilymi pomidorami i jajami
sas
2 lata temu
Buta ,pycha, bezkarność, brak mi słów.Przecież na te ich miliony pracowali inni ludzie. Jak można być tak butnym.
bDYfleVv
gość 44
2 lata temu
Na takich jak ten niby prawnik i jego kolesi i mocodawców najlepsze metody mieli "sędziowie" z lat 50, ci od afery mięsnej, dewizowej itp. Dwie sprawy, czapa za działanie na szkodę państwa Polskiego i finito. Co prawda byli to starzy UB-cy (min. brat pewnego redaktora z "gazety wybiórczej" , ale teraz na takich gnojków jak ten cały bezczelny mecenasik byliby jak znalazł.
dzięcioł
2 lata temu
A co z HGW-bufetową ,przestała być prezydentem i została biedną niewinną osobą wraz ze swoją rodzinką .Kiedy sprawa sądowa i odsiadka ?.
całował i co?
2 lata temu
A ile ludzi całuje swojego pupila, to źle ???
całe zło to
2 lata temu
pisie szambo
Dem
2 lata temu
Czy w pisortowni są sami zoofile? "Dewoloper" molestuje kota a jego minister "ślini" się z psem. Zawsze wiedziałem że to inny sort
ubawiony
2 lata temu
ale ja-ja , pocałowałem rano w łeb mojego psa i to było działanie nielegalne... ale on nie wyglądał na zbulwersowanego, co więcej polizał mnie po nosie.. jak tu tera żyć?????
Leon
2 lata temu
Ukradł 130 mln a wygląda jak ćpun.Oszust i szmata.mam nadzieję że za krzywdę Warszawiaków długo gnój posiedzi.
san
2 lata temu
Jednak średniowieczne metody przesłuchań przywróciły by temu panu wzorową pamięć i prawdomówność w pełnym zakresie. A teraz to takie "katowanie" puchowym piórkiem
Mój nick
2 lata temu
Całował z języczkiem czy bez ? ...z tym psem ? Czy nie naruszono wtedy praw psich?
Kabaret
2 lata temu
Oglądałem, ale ten gościu to klaunem jest a ja myślałem że prawnikiem.
bDYfleVn
www
2 lata temu
No dajcie spokój... co tu jeszcze wymyślą aby tylko odsunąć winę od siebie. Najlepsze w tym wszystkim, że to będą rozstrzygać warszawskie sądy, te same które pomagały zmartwychwstać spadkobiercom kamienic...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić