REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Krzysztof Narewski13.08.17 (17:55)

Robił sieg-heil. Amerykański turysta pobity

Amerykanin najpierw został pobity przez przechodnia w Dreźnie w Niemczech, a później aresztowała go policja. Wszystko przez to, że zrobił gest sieg-heil.
bluejayphoto / iStock.com

Turysta był pijany. Teraz w jego sprawie toczy się śledztwo za naruszenie niemieckiego prawa – podaje dailymail.com. Z racji ochrony jego prywatności nie podano personaliów ani miejsca zamieszkania aresztowanego. Wiadomo tylko, że jest z USA.

Mężczyźnie postawiono zarzut naruszenia przepisu zakazującego nazistowskiego salutowania. Oprócz tego testu, turysta wykrzykiwał też faszystowskie slogany. Jak podała niemiecka policja, aresztowany był kompletnie pijany w momencie zatrzymania. Funkcjonariusze poszukują też agresora, który pobił Amerykanina.

REKLAMA

Kara dla turysty może być wyjątkowo surowa. Za naruszenie przepisów zakazujących używania nazistowskich symboli grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia.

To już nie pierwszy raz, kiedy turyści salutują w Niemczech i zostają za to aresztowani. Zaledwie kilka dni temu do aresztu trafili dwaj Chińczycy, którzy pokazując zakazany gest robili sobie selfie. Ich zwolniono po wpłaceniu 500 euro (ok. 2,2 tys. zł) kaucji.

Zobacz też: Ile Polska straciła w wyniku II wojny światowej?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij