Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|

Roman Giertych: "Wypowiedź Patryka Jakiego świadectwem prymitywnego barbarzyństwa"

5
Podziel się:

Trwa burza wokół zatrzymania mordercy 10-letniej Kristyny - Jakuba A. Mecenas Roman Giertych podkreśla w rozmowie z Wirtualną Polską, że było ono zgodne z prawem, ale forma zostawia wiele do życzenia. - Brak humanitaryzmu jest charakterystyczny dla ludów prymitywnych - podkreśla.

Jakub A. zatrzymany ws. zabójstwa Kristiny. Roman Giertych komentuje.
Jakub A. zatrzymany ws. zabójstwa Kristiny. Roman Giertych komentuje. (East News)

Były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki stwierdził, że "Platforma Obywatelska i jej reprezentant Rzecznik Praw Obywatelskich chcą, aby policjanci i służba więzienna służyli przestępcom". - Państwo powinno karać i działać w granicach prawa. Musi być sprawne. Nie może być tak, że przestępcy wygrywają z państwem - dodawał europoseł.

Mecenas Roman Giertych podkreśla, że "podobny gest wobec osób skazanych wykonywał dr Janusz Kochanowski". - Był Rzecznikiem Praw Obywatelskich mianowanym przez PiS i przeze mnie. Pełnił funkcję od 2006 roku. On też ujmował się za skazanymi ze względu na zasady humanitaryzmu. I to nie jest tak, że popierał czyny tych ludzi czy identyfikował się z przestępcami, tylko wypełniał rolę osoby, która ma być przedstawicielem człowieczeństwa nas wszystkich - mówi Wirtualnej Polsce Giertych.

Prawnik ocenia, że "wypowiedź posła Jakiego, która utożsamia obronę humanitaryzmu głoszoną przez panów Bodnara czy wcześniej Kochanowskiego, z popieraniem przestępczości, jest bezczelną i arogancką próbą zamiany naszej cywilizacji rzymskiej, na cywilizację barbarzyńców z plemienia kanibalów".

Zobacz także: Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda zachwyciła w Stanach. „Mogłaby pomóc mężowi”

Giertych o zachowaniu papieża Franciszka

Roman Giertych stwierdza, że "wypowiedź Patryka Jakiego uważa za świadectwo jego prymitywnego barbarzyństwa". - Ja nie wspieram tego, co zrobił przestępca. Wspieram cywilizację chrześcijańską i rzymską. Czy papież Franciszek, który mył nogi więźniom, wspierał ich w działalności przestępczej? - pyta adwokat.

Mecenasa zapytaliśmy również o ocenę samego zatrzymania zabójcy 10-letniej Kristiny. Zdaniem Giertycha było ono zgodne z prawem i żadne przepisy nie zostały tu najprawdopodobniej złamane.

- Ale chciałbym podkreślić jedną rzecz, która jest bardzo ważna w tej całej dyskusji. My nie dlatego przestrzegamy zasad humanitaryzmu, że się specjalnie litujemy nad sprawcami zbrodni, tylko dlatego, że mamy szacunek dla samych siebie. To jest sprawa naszego człowieczeństwa. Jak podchodzimy do osób, nawet takich, które człowieczeństwa się wyrzekły - stwierdza.

Giertych dodaje, że podejrzany o popełnienie zbrodni nie powinien składać zeznań w bieliźnie. Po zatrzymaniu, a przed przesłuchaniem, powinien dostać swoje ubranie i mieć czas, aby w celi się przebrać.

- To nie jest popieranie przestępczości, jak mówi PiS, tylko godnego zachowania - ocenia w rozmowie z Wirtualną Polską Giertych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(5)
Tkjm
3 lata temu
Zatrzymano podejrzanego a nie winnego. Zawsze może być tak, że zatrzymują niewinną osobę lub nie tą którą mają zatrzymać. Mogłoby by być tak,że zatrzymują budowlańca z Ukrainy który pracuje przy remoncie i zarazem.tam nocuje.
gość
3 lata temu
Giertych Vice Wersa.
Juki
3 lata temu
Zabrała głos ameba.
oi
3 lata temu
pseudopatolakatolicka z polski, nie dodac
abc
3 lata temu
A gdyby ten osobnik uderzył z całej siły głową w ścianę albo poszedł do drugiego pokoju i się zastrzelił, bo on wie , że to jego koniec , co by ten "rzymianin" wtedy powiedział?. Podniósł by wrzask jak to już nie raz bywało , że to wina rządu i policji!!!.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić