Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Grzegorz Burtan
Grzegorz Burtan
|
aktualizacja

Rosjanie pracują nad nowym myśliwcem. Ma osiągać pułap kosmosu

11
Podziel się:

Rosjanom marzy się podbój kosmosu. I nie chodzi tu wcale o odkrywanie nowych planet. Nowe myśliwce MiG mają osiągać ogromne pułapy i do tego latać bez pilotów.

Wcześniejszy model MiG startuje z pasa.
Wcześniejszy model MiG startuje z pasa. (Youtube.com, RT)

Plany budowy potwierdził szef korporacji MiG, Ilja Tarasenko. Zapytany przez serwis RT w trakcie targów wojskowych Army-2017 stwierdził, że firma jest obecnie na etapie finalizowania projektu nowej maszyny. Nad projetkem, nazwanym nieoficjalnie MiG-41, przedsiębiorstwo pracuje od 2013 roku. Zdaniem CEO, samolot wszedłby do produkcji w połowie następnej dekady.

Zobacz także: Tak Rosjanie świętują Dzień Zwycięstwa

Projekt, nazwany PAK DP, zakłada, że myśliwiec będzie mógł działać w przestrzeni kosmicznej, posiadał nowe uzbrojenie oraz zwiększony zasięg działania. Samolot ma bowiem, według słów Tarasenki, służyć do obrony granic Rosji. Możliwe również, że zostanie wyposażony w broń laserową, która będzie służyć do przechwytywania wrogich rakiet.

Samolot ma osiągać prędkość czterokrotnie wyższą niż prędkość dźwięku (przypomnijmy: w temperaturze 15 stopni Celsjusza, to około 1225 km/h). Jeśli projektantom i inżynierom uda się osiągnąć taką prędkość, maszyna będzie bezzałogowcem, dzięki czemu piloci nie będą zmuszeni radzić sobie z nieuniknionymi przy tej prędkości obciążeniami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
marek
5 lata temu
Amerykanie już nie pracują - nie mają kim. Bo wszyscy , wywiezieni hitlerowscy naukowcy im wymarli.
Pershing
5 lata temu
ruskim już dawno pomieszała się fantastyka z realnymi możliwościami inżynieryjnymi ich przedstawiciele przemysłu czy branż zbrojeniowych chrzanią takie banialuki o tym czego to oni nie będą mieć że po prostu się ośmieszają i wychodzą na niepoważnych błaznów to pewnie od nadmiaru samogonu....
Hate woman
5 lata temu
Wuja Gagarin hitem w Rosji
ja
5 lata temu
Na razie opracowali w tym myśliwcu super-hiper-niewidzialność. Nikt go nie widział i nie zobaczy.
ja
5 lata temu
No i na pewno wam o tym powiedzieli :(
Nie ludzki AD...
5 lata temu
Ehhh... te Migi istnieją od lat 90 może nawet 80, więc obawiam się że to jest fejk, albo zła interpretacja autora tekstu... jedyne co z nimi robią to je modernizują, nawet jak je uleprzą to będzie ich za mało, albo nie starczy im paliwa, albo ich pociski kierowane nie będą miały takiego zasięgu... Ahhhh te ruskie, propaganda propagandą za pomocą propagandy pogania XD
gimnazjalista
5 lata temu
Autorowi tekstu pomyliły się chyba m/sek z km/godz. Czterokrotność prędkości dźwięku to ok. 1248 m/sek.
Ayayay
5 lata temu
Ruskie i bezzałogowe to nie brzmi dobrze...
Tu i teraz
5 lata temu
...a polską armię nie stać na zakup jednego helikoptera...no ale tam XXI wiek a u nas Średniowiecze...i kosynierzy Antoniego...
Jaca1968
5 lata temu
Jakby jeszcze w kokpicie zmieściły się wszystkie ruskie to ja płacę za paliwo i niech lecą wszystkie w kosmos. Jaki spokój zrobiłby się na świecie!
Zyga
5 lata temu
Najlepiej niech ten pułap przekroczy, leci w kosmos i nie wraca.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić