o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Rosyjski okręt staranował ukraiński. "Agresywne działania"

16
Podziel się

Ukraina chce międzynarodowego procesu po tym, jak jej holownik wojskowy został staranowany przez rosyjski okręt. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na Morzu Azowskim. Rosjanie mieli w tamten rejon wysłać śmigłowce i myśliwce.

Ukraińska armia publikuje dowody rosyjskiej agresji
Ukraińska armia publikuje dowody rosyjskiej agresji (navy.mil.gov.ua)
bErZaJDV

Ukraiński holownik płynął wraz z dwoma małymi opancerzonymi kutrami z portu w Odessie nad Morzem Czarnym do Mariupola nad Morzem Azowskim. Po drodze przepływał przez Cieśninę Kerczeńską, oddzielającą Krym od Rosji.

Jak zapewnia ukraińskie ministerstwo obrony, o kursie jednostek była poinformowana strona rosyjska. Mimo to, grupa rosyjskich okrętów wojennych i kutrów tamtejszej straży granicznej wypłynęła im naprzeciw. Ukraiński resort obrony nazwał to działaniami o charakterze agresywnym. Tamtejszy holownik ukraińskiej marynarki wojennej został staranowany przez rosyjski okręt i poważnie uszkodzony.

bErZaJDX

Ukraińska marynarka przekazała, że Rosjanie wysłali nad Cieśninę Kerczeńską dwa uzbrojone śmigłowce szturmowe Ka-52. Rosyjskie media z kolei podają, że z Krymu nad cieśninę wyleciały myśliwce Su-25 - donosi PAP.

"Rosyjskie prowokacje"

Sytuacja na Morzu Azowskim jest napięta, szczególnie od czasu wdrożenia przez Rosję drobiazgowych kontroli statków handlowych zmierzających do ukraińskich portów. Władze w Kijowie kilkukrotnie alarmowały, że spodziewają się rosyjskiej agresji.

"Na Azowie zaczyna się eskalacja w celu zmuszenia naszych marynarzy, by jako pierwsi otworzyli ogień" - skomentował na Facebooku ukraiński politolog Jewhen Mahda. Ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy poinformowało, że chce międzynarodowego procesu przeciw Rosji ze względu na jej agresywne działania.

bErZaJEd
Zobacz także: Zobacz także: Sikorski u Hofmana: aspirowaliśmy do grupy trzymającej władzę w UE

Problem dostrzegł Parlament Europejski. Już w październiku uchwalił rezolucję o łamaniu przez Rosję prawa międzynarodowego na Morzu Azowskim. Podkreślono także, że Moskwa dąży do przekształcenia Morza Azowskiego w "jezioro wewnętrzne" Federacji Rosyjskiej. Zaniepokojenie w związku z agresją Rosji na Morzu Azowskim wyrażał również sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

bErZaJEe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErZaJEy
KOMENTARZE
(16)
maciek
3 lata temu
jak Rosjanie pływali na Kubę to Kennedy zarządził totalną blokadę i kontrole wszystkich statków rosyjskich
gość
3 lata temu
Po co tam płynęli wojennymi okrętami , chcieli zaatakować Rosję?
Max
3 lata temu
Szczerze to mnie to nie interesuje Ukraina jest wrogo nastawiona do Polski więc dlaczego mam ich bronić wyszczekani w Polsce a u siebie dezerteruja
bErZaJEz
kakaduczek
3 lata temu
małymi kroczkami ale cały czas do przodu zobaczymy kto ustąpi
bozek-97
3 lata temu
poco tam plyneli niech plywaja u siebie
u dwa
3 lata temu
Banderowcy, chcecie pływać po Morzu Azowskim, zróbcie sobie przekop. Tak wam radzę ja, prezes.
Luke
3 lata temu
Fake news!!!! Sciema to banderowcy wtargneli w wody terytorialne Rosji. Jawna porowokacja faszystow.
Polak
3 lata temu
Nato zaniepokojone , hehe
1969
3 lata temu
Brawo Rosjanie, trzymac banderowcow na uwiezi.
gość
3 lata temu
No proszę jak się Brukselka zaniepokoiła o bezpieczeństwo banderowców, hipokryci. Alkoholik i reszta niemieckich lokajów "rzuci" się Putinowi do gardła, a on się "strasznie wystraszy" ich poszczekiwania.
Zenek
3 lata temu
I co? I jajco. Nic Ruskim nikt nie zrobi. Ukraińcy są głupi że "atom" oddali. Gdyby mieli bombki to Ruskie by ich szanowali i Brukselka dołożyłaby kasy na rozwój ,inwestycje , infrastrukturę itp
maciek
3 lata temu
Krym to też Rosja
Sssss
3 lata temu
Jedni warci drugich
bErZaJEr
aaa
3 lata temu
A działania NATO to wyrażenie zaniepokojenia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić