o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Adam Bednarek
Adam Bednarek
|

Rosyjski robot zachwycił umiejętnościami. Tylko... to nie był robot

28
Podziel się

W trakcie programu w rosyjskiej telewizji Rossija 24 na scenę wszedł robot. Zaczął tańczyć razem z prowadzącymi i zaskoczył wszystkich swoimi umiejętnościami. Czy rosyjska myśl techniczna przegoniła zachodnią? Wszystko okazało się mistyfikacją.

Rosyjski robot zaskoczył wszystkich
Rosyjski robot zaskoczył wszystkich (YouTube)
bESHJeKZ

Robota zaprezentowano podczas corocznego forum "ProjeKTOrija" w Jarosławlu. Robot Borys, jak nazwano maszynę, na scenie popisywał się zdolnością liczenia czy mówienia. Zapowiadał chęć uczenia się rysowania, a na końcu prezentacji zaczął tańczyć.

Rosyjskie media były zachwycone. Od razu pojawiały się publikacje, że Borys to najnowocześniejszy robot na świecie. Konkurencja z Boston Dynamics? Może i robot z USA potrafi się wspinać i skakać, ale za to Borys wkrótce będzie komponował muzykę! A co za tym idzie - jest po prostu bardziej ludzki.

bESHJeLb

Ale rosyjscy internauci byli podejrzliwi. Jak pisze serwis rp.pl, nie pasował im fakt, że robot nie posiada żadnych czujników. Same ruchy były niepasujące do zachowania robota. Zwrócili też uwagę na to, że nie ma żadnych badań ani publikacji zdradzających, jak Borys powstał. I że w ogóle istnieje.

Aż w końcu ktoś odnalazł przebranie robota, które kupują osoby występujące na przedstawieniach czy imprezach dla dzieci. I okazało się, że wygląda dokładnie tak samo, jak Borys. Prawda była brutalna: zaprezentowana na targach technologia, to tak naprawdę przebrany aktor.

Jak donosi rp.pl, materiały zachwalające rosyjskiego robota z internety już zniknęły. Ale w sieci nic nie ginie i filmiki z feralnej prezentacji wciąż można oglądać.

Nie wszystkie rosyjskie roboty to żart. Iwan, projekt robota przypominającego postawą i wyglądem człowieka, istnieje naprawdę i w tym przypadku jego umiejętności mogą zarówno zachwycać, jak i niepokoić.

bESHJeLh

Robot ma wstępnie wspierać żołnierzy w akcjach. W przyszłości planuje się używanie maszyny do przeprowadzanie najtrudniejszych misji, nawet w trudnym terenie. Iwan oprócz wbijania gwoździ ma sam jeździć pojazdami, śledzić cele oraz je likwidować. Ale nie tylko. Robot świetnie nadaje się do pracy fizycznej, co oznacza, że może być idealnym kandydatem do budowy baz księżycowych.

bESHJeLC
KOMENTARZE
(28)
Michał
3 lata temu
No ruski królu północy, już czas na koniec. Dosyć pajacowania na arenie politycznej. Zgodnie z przepowiednią.
xxxx
3 lata temu
to ten co lądował na księżycu
Kurde
3 lata temu
A co z ta automatyczna linia do obierania ziemniakow o wydajnosci 30 ton na godzine, co 40 pracownikow rosyjskich zasypaly ziemniaki i potrzebna byla szybka interwencja medyczna
bESHJeLD
wik
3 lata temu
ruscy wciąż puszczają różne fake newsy, również polityczne. ale ten naród,ciemny, we wszystko wierzy.
rubikoń
3 lata temu
TyPOwo ruska robota
robocik
3 lata temu
Poco roboty jak mają dużo ludzi
Seniorka
3 lata temu
Węgla zasiarczonego!!! Taki ma Rosja. Ale elektrownie wiatrowe nie ruszą bez prądu. Wtedy wydają ogromny świst i ten hałas na rozruchu jest zabójczy dla ptactwa, które gubi się, nie umie odnaleźć swoich korytarzy, którymi od pokoleń latały. Kij ma dwa końce, pamiętajcie zwolennicy elektrowni wiatrowych. Jedyna droga to rozsądniej gospodarować, by mniej zużywać energii. Giniemy od nadprodukcji, także śmieciowej! Jakość wyrobów powinna być wyższa i służyć dłużej.
asdasdas
3 lata temu
koledzy rosjanie , wiecie czemu nikt tego nie komentuje za bardzo ? bo nikogo to nie obchodzi co sie dzieje w rosji. zyjcie se tam w pokoju byle u siebie .
wizja
3 lata temu
Jeszcze jedna kadencja pisu a obudzimy się w sowieckiej Republice Polszy.
marek
3 lata temu
kosmos to też pomysł rosjan :-)
nekro
3 lata temu
A teraz ożywimy tow. Lenina.
Pg
3 lata temu
Pewnie tak samo polecieli w kosmos. Jedyne co ruskii wynalazł to rower u Niemca na strychu.
zx
3 lata temu
właśnie w ten sposób ma się całą technika rosyjska
bESHJeLv
Tu i teraz
3 lata temu
Rydzyk też na scenie tańczył z politykami ePISkopatu...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić