o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|

Rozmawiamy z parą, która odwiedziła 400 escape roomów. "Ten w Koszalinie należał do najgorszych"

22
Podziel się

- Od razu było widać, że escape room z Koszalina był prowadzony jak najniższym kosztem. Było kiepsko i brudno - opowiada nam para doświadczonych graczy. Agata i Wojtek są wstrząśnięci tragedią, ale apelują, by nie prowadzić nagonki przeciw pokojom. - Nigdy nie mieliśmy poczucia zagrożenia - mówią.

- Escape roomy są większości zupełnie bezpieczne - przekonuje para doświadczonych graczy
- Escape roomy są większości zupełnie bezpieczne - przekonuje para doświadczonych graczy (East News, Radoslaw Kolesnik/REPORTER)
bDTWCSQB

Tragedią w Koszalinie żyje cała Polska, a służby prowadzą kontrole w escape roomach. - Pierwsze lokale już zostały zamknięte - mówi premier. Poprosiliśmy o komentarz Agatę i Wojtka, którzy od kilku lat jeżdżą po polskich pokojach zagadek. Byli już niemal w czterystu takich punktach.

- Byliśmy i w tym w Koszalinie - mówią. - Wtedy w tym escape roomie były tylko dwa pokoje, kolejne dwa zostały dobudowane później - dodają.

- Są takie lokale, do których chce się wracać, i takie, do których idzie się tylko raz. Koszaliński escape room należał do tej drugiej kategorii. Było brudno, szwankowała komunikacja z tamtejszym mistrzem gry, nie byliśmy przez niego obserwowani - mówi WP Agata. - O tym zresztą się pisało, lokal nie miał dobrych recenzji. Widocznie jednak koszaliński rynek jest dość płytki, więc ten escape room był w stanie się utrzymać mimo tego - dodaje.

bDTWCSQD

- Po prostu było widać, że ten escape room był zrobiony najniższym kosztem. Tak, by jak najmniej wydać i jak najwięcej zarobić - dodaje Wojtek. Jednak para graczy zaznacza, że nie zauważyła w tym pokoju nic niebezpiecznego. - Owszem, tam wszystko było kiepskie, był brud. Ale nie mieliśmy poczucia braku bezpieczeństwa. Inaczej byśmy na to zareagowali - dodaje Agata.

Zobacz także: Escape Room - o co w tym chodzi? Zobacz wideo:

"Nagonka na escape roomy jest nieuczciwa"

Para przyznaje, że jest niezwykle poruszona tragedią. - Wszyscy w branży się powinni zastanowić, jak poprawić bezpieczeństwo. Zresztą szefowie escape roomów mają tego świadomość. Może warto na przykład określić minimalny wiek dla osoby, która może wejść do zamkniętego pokoju? - zastanawia się Agata. W Koszalinie do pokoju weszły osoby niepełnoletnie.

bDTWCSQJ

- W 400 odwiedzonych przez nas escape roomach priorytetem dla większości właścicieli i mistrzów gry było bezpieczeństwo. Nigdy nie mieliśmy poczucia zagrożenia - mówi para.

Na co zdaniem pary warto przede wszystkim zwrócić uwagę? - Na pewno warto się starannie zapytać o zasady. Zresztą mistrz gry powinien nam je dokładnie przedstawić. Powinien też reagować, gdy są one łamane, na przykład gdy ktoś chce się gdzieś wspinać - dodaje Wojtek.

Pytam parę również o odbywającą się właśnie kontrolę polskich escape roomów. - Kontrolować warto, ale nie możemy popadać w skrajność. Naprawdę właścicielami większości takich miejsc są ludzie z pasją, bardzo odpowiedzialni, którzy bardzo dbają o bezpieczeństwo i inwestują w nie mnóstwo pieniędzy. Oni nie powinni być ofiarami jakiejś nagonki z powodu tej tragedii - podsumowuje Agata.

bDTWCSQK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTWCSRe
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(22)
Fak
2 lata temu
Jak zwykle. Musztarda po obiedzie.
tyle
2 lata temu
Teraz to można biadolić.
hmn
2 lata temu
Mogli odwiedzić ten z Cube.
bDTWCSRf
omena
2 lata temu
a co ma wiek do tego, jak wybuchł pożar, a dzieciaki były zamknięte? każdy byłby bez szans :-(( Strasznie współczuję rodzicom tych dziewczyn
ivess
2 lata temu
Nie ograniam - co ma dać wprowadzenie ograniczenia wiekowego? Poważnie pytam - czy gdyby tam było 5 dziewczyn 18letnich to one by przeżyły ze względu na swój wiek? NIE. Zginęłoby 5 dziewczyn 18 letnich a nie 15 letnich. Jedyna różnica. Więc wiek nie ma tutaj nic do rzeczy a mają czujniki gazu czy PRZSTRZEGANIE PRZEPISÓW (przeciwpożarowych i inncyh).
Najnowsze komentarze (22)
Heh
2 lata temu
Nie do przejscia hahaha
...
2 lata temu
A najlepiej 400 babć
Muj nik
2 lata temu
Czy ktos procz mnie dowiedzial sie czym jest eskejp rum dopiero po tej tragedii? Mam dopiero 4 dychy na karku a takie braki w nowoczesnej wiedzy.
Selekcja natu...
2 lata temu
Nie wchodzi sie do pokoju bez okien. Nawet wariat by sie zastanowil, zanim by wszedl, i zamknal drzwi.
n-i-m
2 lata temu
Tero PiS zniszczy 97% escape roomów... A żarcie z marketów jest śmiertelniejsze tylko brak statystyk
lepsze biznes...
2 lata temu
Kto skontroluje te wszystkie nigdzie nie zgłoszone (ogłoszenia na facebooku w dużej ilości) pokoje zagadek, półkolonie, obozy, ferie zimowe ??? Idę o zakład, że w każdym większym mieście jest co najmniej kilkanaście takich nielegalnych biznesów prowadzonych przez ludzi bez żadnych uprawnień. Sam bez problemu znalazłem na facebooku szybko kilka nigdzie nie zarejestrowanych półkolonii - kto sprawuje tam opiekę nad naszymi dziećmi ???
ch..b
2 lata temu
Po co teraz tyle gadać? Dla byznesmena, który nawet nie śmiał na siebie biznesu otworzyć, najważniejsza była kasa. Otworzył interes na babkę-emerytkę, by składek rentowych nie płacić. O czym tu mówić? Jakie bezpieczeństwo! Kasa, kasa i jeszcze raz kasa! Zdrowie i życie nic dla niego nie znaczyło. Babka też powinna beknąć za współudział. Niech wie co podpisuje. Jak ktoś podpisze kredyt nic nikogo nie obchodzi. Musisz spłacać. Jeśli dajesz zrobić z siebie słupa - w razie problemów - idź siedzieć! proste?
ja
2 lata temu
Ciekawe, podobno tych punktów w Polsce jest około 200. A oni odwiedzili 400 ????
bDTWCSQX
antykler
2 lata temu
escape room to każdy kościółek :D
cofamysie
2 lata temu
Escape Room, 21 wiek i takie badziewie powymyślali
ivess
2 lata temu
Nie ograniam - co ma dać wprowadzenie ograniczenia wiekowego? Poważnie pytam - czy gdyby tam było 5 dziewczyn 18letnich to one by przeżyły ze względu na swój wiek? NIE. Zginęłoby 5 dziewczyn 18 letnich a nie 15 letnich. Jedyna różnica. Więc wiek nie ma tutaj nic do rzeczy a mają czujniki gazu czy PRZSTRZEGANIE PRZEPISÓW (przeciwpożarowych i inncyh).
Polka
2 lata temu
Czy to już nie ma polskich nazw ?! Nie wszyscy opanowali obce języki, nie uznając za stosowne uczenie się ich, bądź z innych przyczyn.
jbox-er
2 lata temu
kiedyś była guma,klasy czy podchody.Teraz jakiegoś badziewia naściągali ze zdziczałego zachodu i piorą mózgi dzieciom.
Miś
2 lata temu
400 , ci to muszą mieć zryte pod czaszką
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić