REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła12.08.19 (19:55)

Rozpaczliwy apel chorej na raka dziennikarki. List do ministra zdrowia

Anna Puślecka, dziennikarka i dyrektor kreatywna KTW Fashion Week, od kilku miesięcy zmaga się z rakiem piersi. Lek, który może ją uratować, jest refundowany w całej Unii Europejskiej poza Polską. Kobieta napisała do ministra zdrowia list otwarty, w którym prosi o szansę na życie.
Anna Puślecka / Instagram.com

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotwór złośliwych u kobiet. Dzięki odpowiedniej profilaktyce i kampaniom dotyczącym regularnych badań jest coraz lepiej zwalczany. Niestety są jego odmiany, których leczenie jest trudno dostępne bądź drogie. Właśnie z takim nowotworem zmaga się Anna Puślecka.

Dziennikarka została zdiagnozowana w kwietniu, gdy choroba była już w zaawansowanym stadium. Wcześniej nie dawała żadnych objawów, nie wykryły jej także profilaktyczne badania. Aby wyleczyć ten konkretny nowotwór, potrzebna jest terapia lekiem o nazwie rybocyklib. Miesięczna kuracja kosztuje 12 000 złotych, a roczna aż 144 tysiące. W całej Unii Europejskiej lek jest refundowany, jedynie w Polsce chore ponoszą 100 proc. kosztów. W większości przypadków kobiet i ich rodzin na to nie stać.

REKLAMA

Mimo badań wykazujących, że rybocyklib jest w zupełności bezpieczny, a jego skuteczność - wysoka, specyfik nie został wpisany na listę leków refundowanych. Anna Puślecka postanowiła więc napisać list do ministra zdrowia, w którym błaga o szansę na życie. Jej także nie stać na kurację, która może uratować jej życie. List udostępniono już niemal 4 tysiące razy. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci wyrażają poparci dla inicjatywy kobiety.

Zobacz także: Chorzy umierają z bólu. Ministerstwo zdrowia zwala winę na... lekarzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij