REKLAMA
Odświeżone 2 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Karolina Błaszkiewicz01.02.19 (10:32)

Rozwiesza kurtki na przystankach. Marcin tłumaczy, dlaczego

Warszawska Wola. Na jednym z przystanków zawisła dziecięca zimowa kurtka. Przykryta folią kryje wiadomość. Kontaktujemy się z jej autorem, Marcinem Kozerą. Jak się okazuje, takich kurtek rozwiesił już 150.
Archiwum prywatne

"Jeśli twojemu dziecku jest zimno, a brak mu ciepłego ubrania, ta kurtka jest właśnie dla niego. Niech go ogrzeje w zimne dni. Twój przyjaciel Marcin" – brzmi napis na kartce przyczepionej do odzienia, którego zdjęcie trafiło do sieci.

Marcin Kozera, szef biura podróży w Warszawie, rozwiesza kurtki od niespełna tygodnia. Z jego wyliczeń wynika, że mowa o 150 sztukach.

REKLAMA

– Jakiś czas temu przy Dworcu Centralnym widziałem takiego małego chłopca, który marzł. Pomyślałem, że to mógłby być mój syn – tłumaczy w rozmowie z WP Kobieta.

Archiwum prywatne
Marcin Kozera, dobroczyńca z Warszawy

To wystarczyło, by Kozera podjął decyzję. Pojechał do sklepu i kupił pierwsze kurtki. Potem zaczął ją rozwieszać. Zaczął w niedzielę 27 stycznia. – Na początku miałem pomysł, żeby rozdawać je dzieciakom. Ale ciężko było je znaleźć – mówi.

Archiwum prywatne
Kurtka na jednym z przystanków

Dzisiaj warszawiak z pomocą współpracowników zostawia kurtki na przystankach, przy dworcach i stacjach metra. Ciągle dostaje sms-y. – Z podziękowaniami od rodziców i pytaniami, jak można dołączyć się do akcji – wyjaśnia nam.

Archiwum prywatne
Kurtka przy Dworcu Centralnym

Marcin Kozera kupuje odzienia za własne pieniądze. Początkowo wydawał więcej na mniej kurtek, teraz korzysta z wyprzedaży. – Za 100 zł, które płaciłem za jedną, mam teraz kilka – stwierdza. W najbliższych dniach dobroczyńca chce kupić kolejne 100 sztuk. Na koniec mówi nam, że to tak naprawdę "nic takiego".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: 11 pytań o schizofrenię paranoidalną

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij