o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Rusza pierwszy polski ośrodek w tym sezonie. W Beskidach poszusujesz już w sobotę

0
Podziel się

W sobotę 4 listopada narciarze będą mogli po raz pierwszy poszusować na śniegu w Beskidach. W ośrodku Beskid Sport Arena w Szczyrku otwarta zostanie sztucznie naśnieżona trasa nr 4 – poinformował w czwartek właściciele ośrodka. Zjeżdżać będzie można też w niedzielę.

Beskid Sport Arena rozpoczyna sezon narciarski w Szczyrku
Beskid Sport Arena rozpoczyna sezon narciarski w Szczyrku (Beskid Sport Arena)
bEgvogfF

Szef marketingu BSA Michał Słowioczek poinformował, że otwarta trasa znajduje się na górnej polanie. Od godz. 8:30 w sobotę działać będzie wyciąg nr 2. - Pogoda ostatnio jest w kratkę, ale nasz system naśnieżania jest bardzo nowoczesny. Śniegu nie zabraknie – zapewnił.

"Jesiennej" inauguracji sezonu zimowego towarzyszyły będą występy muzyczne, konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych.

Dla Beskid Sport Areny, ośrodka położonego w Szczyrku Biłej, najbliższa zima będzie pierwszym oficjalnym sezonem. Narciarze i snowboardziści skorzystają tam z czterech tras o łącznej długości ok. 3,2 m. Na górę wywiezie ich 6-osobowy wyciąg kanapowy, który działał już w minionym, próbnym sezonie. Obiekt powstał z myślą o całorocznym uprawianiu sportu i turystyki. "Rodzinnie przez cały rok" to hasło, które stanowi wytyczną dla wszystkich rozwiązań technicznych Beskid Sport Areny. Tereny narciarskie przeznaczone są dla osób o wszystkich stopniach zaawansowania: od początkujących do profesjonalistów.

bEgvogfH

Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m. Na zaawansowanych czeka najbardziej wymagająca trasa nr 3, oznaczona kolorem czarnym. Typowa trasa slalomowa ma nachylenia dochodzące do 45 proc. W sezonie letnim głównymi atrakcjami obiektu będą: trasa igielitowa dla narciarzy oraz nowoczesny, grawitacyjny tor saneczkowy.

Sandra Kulka z biura informacji turystycznej w Szczyrku poinformowała w czwartek, że zasadnicze otwarcie sezonu narciarskiego w kurorcie planowane jest na połowę grudnia br. - Oczywiście, wszystko będzie zależało od aury – powiedziała.

Przed zimą największym inwestycjami może się pochwalić Szczyrk Mountains Resort, czyli dawny Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. Nowością będą kolejki: 10-osobowa gondola na Halę Skrzyczeńską, a także 6-osobowe kanapy na Halę Skrzyczeńską i Wierch Pośredni. Powstał też wydajny system naśnieżania tras. Słowacy, który są właścicielami ośrodka, zainwestowali w niego ok. 120 mln zł.

bEgvogfN

Centralny Ośrodek Sportu przed sezonem zmodernizował gruntownie dolny odcinek kolei linowej ze Szczyrku do Jaworzyny. To dopełnienie inwestycji, która kilka lat temu objęła górny odcinek, z Jaworzyny na Skrzyczne. Można tam już wyjechać na szczyt nowoczesną 4-osobową kanapą. Modernizacja kosztowała ogółem ponad 47 mln zł.

Szczyrk jest największym w Polsce ośrodkiem narciarskim. Łączna długość tras wynosi tu ok. 40 km.

PAP

Zobacz także: Najbardziej niepokorna góra w Polsce. Zobacz wideo!
bEgvoggi
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić