REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Maja Kołodziejczyk15.04.19 (15:20)

Ruszyła akcja wydobycia ciał polskich górników

Ruszyła akcja wydobycia ciał polskich górników, którzy zginęli wskutek wybuchu metanu, w czeskiej kopalni węgla CSM w Stonawie. Rodziny ofiar dostaną renty i odszkodowania.
Kovalenko I / Fotolia

Katastrofa w Stonawie — trwa akcja wydobycia ciał polskich górników

Rozpoczęła się akcja wydobycia ciał górników, którzy zginęli wskutek wybuchu metanu, w czeskiej kopalni węgla CSM w Stonawie. Przypominamy, że do tragedii doszło w grudniu 2018, a wśród ofiar było 12 Polaków. Niedługo po wybuchu cały obszar katastrofy został odcięty szczelnymi tamami przeciwwybuchowymi, a strefa zamknięte objęła 4800 metrów chodników. Rzecznik spółki OKD, Ivo Czelechovsky, zaznaczył, że w pierwszej kolejności zostaną odbudowane dwie gipsowe tamy przeciwwybuchowe. Następnie przystąpi się do wentylowania znajdujących się za nimi obszarów.

REKLAMA

Odszkodowania i renty dla rodzin zmarłych górników

Rozpoznanie terenu wykazało, że ciała pięciu ofiar znajdują się w chodniku na przodku i powinny zostać ewakuowane z końcem miesiąca. Zwłoki czterech górników, którzy w momencie wybuchu pracowali na ścianie wydobywczej, mają zostać wydobyte do połowy maja. Należy zaznaczyć, że spółka OKD, do której należała kopalnia w Stonawie, we współpracy z delegującymi polskich górników do pracy w Czechach firmami Polalpex i Aplex wypłaciła już rodzinom zmarłych większość przysługującego im odszkodowania. Bliscy ofiar będą otrzymywać również renty.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij