o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Ryszard Czarnecki o brexicie. "Dla Polski do poczwórna strata"

16
Podziel się

Europoseł PiS uważa, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wzmocni wpływy Francji i Niemiec. Dodał, że "Unia Europejska o solidarności mówi zazwyczaj wtedy, kiedy trzeba przyjąć imigrantów".

Ryszard Czarnecki skomentował brexit
Ryszard Czarnecki skomentował brexit (East News, Tomasz Jastrzebowski)
bEqofZKd

- Brexit oznacza zwiększenie wpływów Niemiec i Francji w Unii Europejskiej. Z tego względu można odnieść wrażenie, że ani Berlin, ani Paryż nie chcieli za wszelką cenę zatrzymać Wielkiej Brytanii w UE - mówił Ryszard Czarnecki na antenie Polskiego Radia 24.

- Dla Polski to poczwórna strata. Tracimy państwo, które podobnie jak my patrzyło na relacje z Rosją, a także przyszłość kontynentu w kategorii "Europy ojczyzn". Brytyjczycy byli też za wolnym rynkiem usług. Dodatkowo Polakom będzie też trudniej przyjechać na Wyspy - kontynuował europoseł PiS.

bEqofZKf

Polityk przyznał, że "będzie brakowało pieniędzy", które Wielka Brytania wpłacała do budżetu UE. - Pod nowym projektem podpisała się Elżbieta Bieńkowska. Nie protestowała i nie złożyła weta. Po raz pierwszy zabiera się krajom biedniejszym. Wymyśla się pewne argumenty finansowe, aby państwa bogatsze odzyskiwały część funduszy, które wpłacają np. ekstra pieniądze na imigrantów - tłumaczył Czarnecki.

Europoseł twierdzi, że ograniczana jest polska ekspansja w sektorach, w których jesteśmy potęgą. - Rozbijana jest solidarność europejska naszego regionu. Mówi się o niej tylko wtedy, jak trzeba przyjąć imigrantów. Kraje, które budowały swoja siłę na koloniach, powinny teraz za to płacić odsetki, a nie zrzucać ten ciężar na innych. To odwrócenie się od wartości Unii Europejskiej - podsumował.

Zobacz także: Zobacz też: Rosja poparła rezolucję Rady Europy ws. Polski. Fogiel: absolutne kuriozum
bEqofZKl

Źródło: Polskie Radio 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqofZKG
KOMENTARZE
(16)
Ghhk
rok temu
PiS zbrexitować i było by lepiej w kraju,
aza
rok temu
No cóż Wy zaczynacie od pokoju na godziny!!!Każdy orze jak może.
wania
rok temu
Precz z kołchozem.
bEqofZKH
Szkoda
rok temu
Ciekawe jak teraz będzie że wjazdem do UK ? na jakich zasadach,czy wystarczy paszport czy też wiza i coś jeszcze??? pożyjemy zobaczymy ale nie ciekawie się porobiło!
pzt
rok temu
czy można obatela deportować
asa
rok temu
obatelu, nie bójta się, za dietki tej znienawidzonej i opluwanej przez ciebie unii jeszcze ci trzecia broda urośnie
znawca
rok temu
PRAWDA--- PARYŻ I BERLIN chca narzucać swoje poglądy i podporządkować młode unijne państwa uwżając sie za stare wszystkowiedzące 2 państwa co maja takie prawo by innych poniżac , sprowadzic na kolana i dyktowac co maja robić , nie dziwe sie WIELKIEJ BRYTANI no tak do brytyjczyków to nie mogło sie udać , oni musieli odejść a my musimy budować siłe młodej unii tak by stara nam nie podskakiwała a z kolan zejść i żądać traktowania na warunkach takich samych a nie umniejszać naszą godność ---Unia tego nie może , weszliśmy jako państwa i ich landami nie bedziemy !
xzx
rok temu
Następny kameleon a tak Mu Unia przeszkadzała czyli tak jak cała prawica-fałsz i obłuda
wizja
rok temu
Po Polexicie Obatel starci sporo kasy
spuchlak
rok temu
żeby nie okulary to bym pomyślał ze to Kim!
Echhh...
rok temu
Szkoda, że Brytyjczcy nie zabrali za sobą Ryśka. To byłaby wielka korzyść dla Polski i dla Unii.
Muck
rok temu
PObudka załatwi IV rozbiór Polski
ip123
rok temu
Wygląda, że ktoś gadaniną doprowadził do odejścia brytyjskich kolegów, osłabiając zespół partyjnych eurosceptyków. Jak żyć?
bEqofZKz
POstKOmuna
rok temu
Niemcy i Francja teraz dopiero zacierają ręce, będą nas doić ile wlezie!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić