REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jakub Zagalski04.09.17 (09:24)

Ryszard Faron nie żyje. Aktor zmarł w zupełnym zapomnieniu. Miał 65 lat

W wieku 65 lat zmarł Ryszard Faron, który dał się zapamiętać jako aktor wypowiadający tytułowe słowa w filmie "Przepraszam, czy tu biją?" Marka Piwowskiego. Wiadomość o jego śmierci dotarła do opinii publicznej dopiero miesiąc po pogrzebie.
Wikimedia Commons CC BY

Ryszard Faron poza debiutem w "Przepraszam, czy tu biją?" (1976) miał na swoim koncie kilkanaście ról filmowych i telewizyjnych. Pojawił się m.in. w takich produkcjach jak "Barwy ochronne", "Dom", "Wesele" (spektakl telewizyjny), "Plebania". Ostatni raz stanął przed kamerą w 2007 r. na planie seriali "Pitbull" oraz "Kryminalni".

Materiały prasowe
REKLAMA

Przed rozpoczęciem przygody z aktorstwem Faron ukończył w 1971 r. Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu i zajmował się żeglarstwem. W 1980 r. został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i przez lata występował na scenie w Warszawie i Zielonej Górze.

Materiały prasowe

Ryszard Faron zmarł 4 sierpnia w wieku 65 lat i został pochowany na cmentarzu komunalnym w Brodnicy. Wiadomość o śmierci aktora przeszła bez echa, mimo że rok wcześniej odbierał Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka na XVI Festiwalu Sztuki Słowa "Verba Sacra" w Poznaniu.

Wikimedia Commons CC BY-SA

Dwayne "The Rock" Johnson zachwycony bohaterskim 10-latkiem:

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij