o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Rzecznik KRS: dyscyplinowanie sędziów nie działa. Maciej Mitera o protestach

37
Podziel się

- Ważny jest umiar i powściągliwość - mówi Maciej Mitera, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa, pytany o ocenę aktywności sędziów, którzy otwarcie protestują przeciwko zmianom PiS w sądownictwie. Mitera odniósł się również do sprawy sędziego Pawła Juszczyszyna.

Rzecznik KRS Maciej Mitera
Rzecznik KRS Maciej Mitera (Forum, Andrzej Hulimka)
bEroHznV
  • Rzecznik KRS ocenił, że sędzia Paweł Juszczyszyn wykazał się odwagą
  • Nie zgodził się ze stwierdzeniem, że olsztyński sędzia został zdegradowany
  • Maciej Mitera: system dyscyplinowania sędziów nie działał i nie działa

Rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa było gościem TOK FM, gdzie pytany był o sprawę sędziego Pawła Juszczyszyna, który stał się symbolem protestów przeciwników zmian w sądach. - Uważam, że jest odważny, ale każdy sędzia taki powinien być. Tymczasem prof. Zaradkiewicz ma zainicjowaną sprawę dyscyplinarną za podobną sprawę - stwierdził Maciej Mitera.

Nie zgodził się ze stwierdzeniem, że po złożeniu wniosku do Kancelarii Sejmu ws. list poparcia do KRS i organizacji konferencji prasowej w Olsztynie sędzia Juszczyszyn został zdegradowany

bEroHznX

Zobacz też: Burza po słowach rzecznika Andrzeja Dudy na temat nagrania o sędziach. Rzecznik rządu komentuje

- To nie jest degradacja (...) To jest suwerenna decyzja ministra sprawiedliwości, ale ja bym decyzji o delegowaniu jednak nie cofnął. Jednak adresat tego pytania jest gdzie indziej - powiedział sędzia Mitera.

bEroHzod

Rzecznik KRS: umiar i powściągliwość

Pytany o "dyscyplinującą sędziów" ustawę PiS, rzecznik KRS odpowiedział, że "system dyscyplinowania sędziów nie działał i nie działa". Dodał, że już teraz prawo przewiduje możliwość odsunięcia sędziego od zawodu.

Prowadzący rozmowę Piotr Kraśko stwierdził, że gdyby nowe prawo obowiązywało, to sędzia krzyczący na wieczornej demonstracji: "KRS nie jest niezależna", mógłby spodziewać się kary.

- Jeśli jest to znany sędzia. a później okaże się, że stał i krzyczał obok podsądnego, to druga strona może to podnosić podczas procesu - odparł Mitera. - Ważny jest umiar i powściągliwość - dodał gość TOK FM.

bEroHzoe

"Dziś sędziowie - jutro Ty!"

Protesty ws. sądownictwa zapowiadane są na środowy wieczór przez środowiska sędziów, prokuratorów i adwokatów w całej Polsce.

Demonstracje rozpoczną się o godz. 18 przed sądami w ponad 130 miastach. Największa demonstracja ma się odbyć w Warszawie - przed budynkiem Sejmu.

bEroHzof

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEroHzoy
KOMENTARZE
(37)
Starzec z Wa-...
2 lata temu
Totalny rozkład państwa. Co święta to kolejna wojna. Naród myśli o świętach to jest okazja aby zrobić rozróbę. Nasze dzieci będą płakać za to z czym je zostawimy.
G4
2 lata temu
Ten rzecznik to kastowy sądowy NIEDORZECZNIK
BW
2 lata temu
Jak sie PIS cofnie przed tymi lapowkarzami to glosujemy na Konfedacj
bEroHzoz
dsdsd
2 lata temu
Kasta sędziowska to typowa patointeligencja
asasa
2 lata temu
Pójdźmy pod sądy i pokażmy kaście co o nich "sądzimy"
nikos
2 lata temu
w polsce niema mlodych prawnikow starych wyje i po sprawie podatnik niechce utrzymywac buntownikow
sami swoi
2 lata temu
Barierki przed Sejmem przesunięte, żeby było mniej miejsca dla protestujących. Sprawiedliwość sprawiedliwością, ale racja musi być po naszej stronie....
rolnik
2 lata temu
precz z tłustymi kotami z nadzwyczajnej kasty
dzifne
2 lata temu
[sędziowie] "otwarcie protestują przeciwko zmianom PiS w sądownictwie". A w takiej Francji, na której prawo powołują się propagandziści z klaszczącymi niezorientowanymi, mogliby protestować.
Europa patrzy
2 lata temu
Ale, że Holandia??? "Byłoby dobrze, gdyby takie kraje jak Polska otrzymywały wsparcie finansowe tylko wtedy, gdy przestrzegają podstawowych zasad praworządności".
rydz
2 lata temu
Trzeba wziąć marszałka wojny tego tam jakiegoś AN..... i kazać mu rozstrzelać tych nieposłusznych sędziów
vvvvvvv
2 lata temu
Europa szanuje niezawisłość sędziowską. U nas sędziowie są dyscyplinowani przez Izbę Dyscyplinarną, która nie jest sądem w myśl przepisów krajowych i unijnych. Próbujecie wprowadzić nadzór społeczny. Śmiech na sali. Wyrok się nie podoba, tzn. kasta orzekała. Mianowana w upadłym systemie politycznym.
telewidz
2 lata temu
a ci sędziowie z nadzwyczajnej kasty to już chyba na etacie w TVN bo ciągle tylko tam ich widać
bEroHzor
stop obłudzie...
2 lata temu
Sędzia staruszce kradnie na stacji CPN 50 zl nagrywa to kamera a wg nadzwyczajnej kasty niewinny …..ktoś inny za zjedzenie jednego cukierka w Biedronce dostaje wyrok winny, opamiętaj się kasto
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić