o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Rzecznik rządu: Tomasz Grodzki nie jest uprawniony do składania takich zaproszeń

9
Podziel się

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że wizyta Komisji Weneckiej w Polsce nie ma oficjalnego statusu. - Eksperci Komisji przyjechali do Polski na zaproszenie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który nie jest uprawniony do składania takich zaproszeń - zaznaczył.

Komisja Wenecka w Polsce. Komentarz rzecznika rządu Piotra Müllera.
Komisja Wenecka w Polsce. Komentarz rzecznika rządu Piotra Müllera. (PAP)
bESIaNsl

Komisja Wenecka zostanie w Polsce do piątku. Wśród polityków toczy się spór, kto mógł zaprosić organ doradczy Rady Europy do naszego kraju. Zdaniem rzecznika rządu, Komisja może być zapraszana przez państwa.

- A w stosunkach międzynarodowych Polskę reprezentuje prezydent i rząd, a nie Sejm czy Senat – zaznaczył Piotr Müller w TVP Info.

bESIaNsn

Rzecznik rządu dodał, że opozycja "próbuje podważyć stwierdzenie, że konstytucja stoi ponad prawem europejskim". – Nie możemy się dać zapędzić w kozi róg – ocenił.

Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, o ile prawo wspólnotowe może mieć pierwszeństwo przed ustawami prawa krajowego, o tyle nie oznacza to pierwszeństwa przed Konstytucją.

Piotr Müller został więc zapytany przez prowadzącego rozmowę dziennikarza, jaki jest cel wizyty Komisji Weneckiej w Polsce. Polityk ocenił, że trzeba się zastanowić, czy służy ona konkretnym interesom Polski czy "temu, aby pan marszałek Tomasz Grodzki mógł spotkać się z kolejnymi osobami".

Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Sellin o Tomaszu Grodzkim. Nie miał skrupułów
bESIaNst

Przypomnijmy, że przedstawiciele komisji nie spotkają się z marszałek Sejmu Elżbietką Witek. "Ze względu na trwające posiedzenie Sejmu, poświęcone wielu ważnym projektom ustaw, w tym ustawie budżetowej państwa oraz zaplanowane liczne komisje sejmowe, a także kilkugodzinne głosowania, organizacja spotkań w oczekiwanym terminie nie będzie możliwa" - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESIaNsO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(9)
joda
2 lata temu
Sejm i Senat reprezentuje nas, wyborców i ma prawo w naszym imieniu zapraszać przedstawicieli UE. W przeciwieństwie do "rządu" który tez powinien reprezentować Naród a tego nie robi, tylko reprezentuje jedną partię złozoną z nie najmądrzejszych ludzi.
marek
2 lata temu
Grodzki lekarz-łapówkarz-BUFON
funia
2 lata temu
Grodzki to może sobie zapraszać kogo chce, ale do prywatnego gabinetu. Za 150 zł.
bESIaNsP
funia
2 lata temu
Grodzki to może sobie zapraszać kogo chce, ale do prywatnego gabinetu. Za 150 zł.
marek
2 lata temu
Mogli im dać chociaż koperty
sens
2 lata temu
Jak taki człowiek z takimi zarzutami łapownictwa może reprezentować Polskę i Polaków .
Bartłomiej
2 lata temu
A po co Witek miałaby się spotykać? Przecież ona nawet nie wie gdzie jest Wenecja
Milio
2 lata temu
Halo członkowie rządu parlamentarzyści inni posłowie Przestańcie się żreć między sobą tylko zajmijcie się krajem Co to ma być ten może zaprosić tamten nie może ten może zjeść kotleta sejmowej knajpie a drugi nie. Zajmujecie się dokładnie niczym co by interesowało Polaków
POKOmon
2 lata temu
Za kogo on się ma, jeździ na skargi do Brukseli. Zaprasza sobie komisję wenecką, spotyka się z ambasadorami zachowuje się jak by był najważniejszą osobą w Polsce!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić