Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Katarzyna Romik
Katarzyna Romik
|
aktualizacja

"Sąd nad Judaszem". Zarzuty za spalenie kukły dla drugiej osoby

0
Podziel się

Policja postawiła zarzuty drugiej osobie, która uczestniczyła w spaleniu kukły Judasza w Pruchniku (woj. podkarpackie). To 17-letni mieszkaniec miasta. Wcześniej zarzuty usłyszał 45-latek. Policja zarzuca mężczyznom między innymi "nieobyczajny wybryk."

Zarzuty usłyszeli 17- i 45-latek
Zarzuty usłyszeli 17- i 45-latek (East News, BEATA OLEJARKA /AGENCJA SE/East News)
bEKzzFXF

O zarzutach dla drugiej osoby poinformował Onet. Funkcjonariusze przesłuchują kolejnych świadków piątkowego zdarzenia i ustalają tożsamość osób, które zorganizowały i przeprowadziły "sąd nad Judaszem".

Policja ustaliła już kto odpowiada za podpalenie kukły w Pruchniku. 45-letni mieszkaniec usłyszał zarzuty, ale nie został zatrzymany. Mężczyzna odpowie za nieobyczajny wybryk.

Podobnie jak 17-latek, który miał działać razem z nim. Młodszemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty "nieobyczajnego wybryku oraz tamowania ruchu drogowego.” Niewykluczone, że wkrótce kolejni uczestnicy "sądu" usłyszą zarzuty i zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

bEKzzFXH

W ostatni piątek grupa mieszkańców Pruchnika (woj. podkarpackie) powiesiła i biła kijami kukłę przedstawiającą Judasza. Na końcu "sądu" podpalili kukłę i wrzucili ją do rzeki. Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

W środę do wydarzeń w Prucniku odniósł się MSZ Izraela. Resort zwrócił uwagę na stanowczą reakcję władz Polski i wyraził ubolewanie z powodu "antysemickiego zajścia".

Źródło: Onet

Zobacz także: Zobacz także: Burza po wpisach Pawłowicz w sieci. Wicemarszałek sejmu: będziemy reagować
bEKzzFXN

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKzzFYi
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić