o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Sąd Najwyższy. Małgorzata Gersdorf reaguje na ruch Mateusza Morawieckiego

88
Podziel się

Małgorzata Gersdorf odpowiedziała na wniosek premiera do Trybunału Konstytucyjnego. Premier chce, by zbadał on najnowszą uchwałę Sądu Najwyższego. - Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa wkraczania w funkcję orzeczniczą sądów - powiedziała Gersdorf.

Sąd Najwyższy. Małgorzata Gersdorf reaguje na ruch Mateusza Morawieckiego
Sąd Najwyższy. Małgorzata Gersdorf reaguje na ruch Mateusza Morawieckiego (PAP, Piotr Nowak)
bDIkkXQl

Sąd Najwyższy przyjął uchwałę ws. statusu sędziów wybranych przez nową KRS. Choć politycy obozu władzy przekonywali, że dokument nie ma mocy prawnej, Mateusz Morawiecki postanowił skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Małgorzata Gersdorf skomentowała w Sejmie decyzję premiera. Zaznaczyła, że nie ma wiedzy, co dokładnie znajdzie się we wniosku Mateusza Morawieckiego, ale podkreśliła, że Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa wkraczania w funkcję orzeczniczą sądów.

Sąd Najwyższy. Małgorzata Gersdorf reaguje na ruch Mateusza Morawieckiego

Gersdorf zabrała też głos ws. konferencji ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro ze swoimi zastępcami stwierdził w czwartek w Sejmie, że "Sąd Najwyższy procedował z rażącym naruszeniem prawa i jego tzw. uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych". - Wiadomo, że to nie jest po myśli ministra Ziobry i (jego) współpracowników i dlatego się tak denerwują - skomentowała prezes Sądu Najwyższego, cytowana przez PAP.

bDIkkXQn
Zobacz także: Zobacz też: Skandaliczne słowa wiceministra o sędziach Sądu Najwyższego. Marcin Horała dolał oliwy do ognia

Mateusz Morawiecki chce skierować do TK wniosek o zbadanie przepisów zastosowanych w uchwale Sądu Najwyższego. Podczas konferencji premier wyjaśnił, dlaczego się na to zdecydował. - Sędziowie SN wczorajszą uchwałą chcą się postawić ponad konstytucją - uznał.

bDIkkXQt

Rzecznik Sądu Najwyższego w odpowiedzi na pytanie Onetu wykluczył, by czwartkowe posiedzenie zostało upublicznione. Michał Laskowski podkreślił, że dyskusja, która odbyła się przed podjęciem uchwały, jest i pozostanie tajemnicą sali narad.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIkkXQu
bDIkkXQO
KOMENTARZE
(88)
ZK Wronki
rok temu
A ja się cieszę ze PiS buduje nowe więzienia
alfik
rok temu
Sąd Najwyższy nie ma prawa wkraczania w funkcję stanowienia prawa w Polsce. I o tym rozstrzygnie Trybunał Konstytucyjny. Nawet przedszkolak o tym wie.
ASA
rok temu
POGNAĆ TĄ CZERWONĄ ZARAZĘ Z SN
bDIkkXQP
krystek
rok temu
Totalna z pomocą politycznych sędziów i grodzkiego próbują dokonać zamach stanu.
jajo
rok temu
Mam nadzeje że to jest jej koniec
Najnowsze komentarze (88)
hhhhh
rok temu
szkoda, że już nie można palić na stosie, ta świnka ładnie by się paliła. Ja podpale stosik.
SuperGość
rok temu
Żyjemy w kraju gdzie najwyższy aktem prawnym jest Konstytucja i powiązane z nią akty prawne, uchwały czy postanowienia jakiejkolwiek instytucji (w tym również Sejmu, Senatu, Rządu, Prezydenta czy Sądu Najwyższego) jak też jakiejkolwiek grupy społecznej czy indywidualne decyzje samej obywatelki Gersdorf gdy te są NARZUCANE INNYM OBYWATELOM i gdy stoją one w sprzeczności z naszą Konstytucją i powiązanymi z nią aktami prawnymi itd, to Trybunał Konstytucyjny powinien po ich ocenie zawiesić ich wykonalność. Jeżeli jest inaczej to mamy kolejny bubel do naprawienia.
ewrter
rok temu
gezdorka ze swoja banda z KASTY bedzie w pace juz niedługo
bul
rok temu
kartel gersdoff jeszcze się wije ale to już ostatnie podrygi postkomuny, niech nowi przywrócą godność urzędowi
Dziadek
rok temu
Sędziowie na bruk zwłaszcza z Bydgoszczy!
ludwik
rok temu
Kiedy zaczną płacić podatki ??????????????????????????????????
apis
rok temu
mateusz morawiecki to ciemna masa bez żadnej wiedzy - oszukuje w każdym wystąpieniu ten chrystianizator szatański
Ciemnota
rok temu
Morak coś napisał , jeszcze sam nie wie co napisał ale chce żeby mu wszyscy przytakneli.
bDIkkXQH
Ehhh
rok temu
Robia sobie co chca, bronia sie rekami i nogami i jeszcze Unia Europejska probuja namieszac w naszym kraju. Z daleka widac, ze boja sie i maja duzo brudu na swoich lapach, ze dyscyplinarka im nie lezy. Tacy sedziowie powinni byc pozbywani immunitetow i pakowani do ciupy. W imie zasady NIKT nie stoi ponad prawem!
Jan Kowalski
rok temu
Caryca Katarzyna kasty w togach wypowiedziała wojnę Narodowi !!! Trzeba pokazać jej miejsce w piekle gdzie będzie mogła śnić o "rasie panów" !
Buc6c f ff fe
rok temu
Gersdorf to stara czerwona ściera na stos
wert
rok temu
SN nie podważa nominacji prezydenta, nic nie nakazuje Sejmowi, nie zabiera sędziom prawa do orzekania. Stwierdza m.inn., że wadliwie obsadzone sądy wydadzą wyroki obciążone wadą prawną, co znaczy że można je wznowić, brak gwarancji ostateczności wyroku. Wskazanie konkretnej daty zapobiega chaosowi prawnemu. Nie ma sporu kompetencyjnego, władza brzydko się chwyta. Jest wyważona, porządkująca uchwała SN i histeryczne reakcje rządzących. Dwie kultury.
Boguś
rok temu
masz coś do pisania ta kasacja jest żle napisana ,na granicy odrzucenia
Eder
rok temu
Nie kończyłem prawa,ale nazdrowy rozum panom i paniom semdziom mylą się pojęcia podstawowe :bezkarność z imumitetem ,orzekanie z ustawodawstsem,prawo z bezprawiem Cała ta klika do zwolnienia,za nadużhcie stanowiska i przekrpczenie kompetencji.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić