Kamil Sikora
Kamil Sikora| 

Samochód państwowej firmy dowozi alkohol do baru? Jest komentarz spółki

8

"Tym samochodem właśnie przed momentem dostarczono alkohol do baru w Jastarni" - napisał jeden z internautów, zamieszczając zdjęcie samochodu obklejonego logotypami państwowego koncernu Energa. Na samochodzie są też zdjęcia Tomasza Rożka, który prowadzi program "Sonda" w TVP2 i jest twarzą akcji społecznej prowadzonej przez firmę.

Wpis na Twitterze z zarzutami pod adresem firmy Energa.
Wpis na Twitterze z zarzutami pod adresem firmy Energa. (Twitter, Lucky Luck)

Samochód państwowego koncernu dowoził alkohol do baru w nadmorskiej miejscowości? Informacja tak nietypowa, że można by ją uznać za zmyśloną. Ale w sprawie zabrał głos rzecznik firmy. Całe zamieszanie zaczęło się od wpisu internauty o pseudonimie Lucky Luck, który zamieścił zdjęcie samochodu z obrdandowaniem akcji "Planeta Energii". To akcja społeczna prowadzona przez koncern Energa (jego prezesem jest polityk PiS Daniel Obajtek). Twarzą akcji jest Tomasz Rożek, który w TVP2 prowadzi program "Sonda 2.0". Projekt wspiera MEN.

Zobacz także: Tak rząd wspiera ojca Rydzyka. Miliony dla spółek związanych z duchownym

"Tym samochodem właśnie przed momentem dostarczono alkohol do baru w Jastarni" - napisał internauta, oznaczając Tomasz Rożka, Jacka Kurskiego i oficjalne profile TVP i MEN. Sprawą zainteresowała się posłanka PiS ze Słupska Jolanta Szczypińska, dopytując kto jest właścicielem samochodu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do zamieszania odniósł się też sam Tomasz Rożek, który nie krył zdziwienia. Rzecznik Energi Adam Kasprzyk napisał "Auto należy do agencji która dla nas pracowała, nie zgadzamy się z takim wykorzystaniem naszej Marki i wizerunku Tomka Rożka". Dodał: "Zamierzamy skłonić agencję zewnętrzną, która realizowała Planetę by już nie wykorzystywała jej wizerunku, a tym bardziej w taki sposób".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić