REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski11.08.19 (12:33)

Samolot boeing 787 rozpadał się w powietrzu. Odłamki spadły na ludzi, domy i auta

Awaryjne lądowanie boeinga 787 linii Norwegian Air w Rzymie. Samolot zaczął się dosłownie rozpadać w powietrzu. Fragmenty boeinga 787 spadły na miejscowość Fiumicino, gdzie znajduje się największe lotnisko obsługujące Rzym. Zniszczone są samochody i domy.
Alec Wilson / flickr.com

Samolot boeing 787 wystartował z Fiumicino z 298 pasażerami na pokładzie. Portem docelowym miało być Los Angeles. Jednak wkrótce po starcie zaczęły się problemy z silnikiem maszyny Norwegian Air. Piloci musieli zawracać do Rzymu.

Awaryjne lądowanie przebiegło bez zakłóceń. Jednak jeszcze w powietrzu z samolotu zaczęły spadać na ziemię metalowe odłamki. Fragmenty zniszczyły samochody i domy w okolicach Fiumicino. To w tej nadmorskiej miejscowości znajduje się port lotniczy Leonarda da Vinci, które obsługuje stolicę Włoch.

REKLAMA

Niewiele brakowało, by rany odnieśli mieszkańcy. Burmistrz Fiumicino poinformował, że jeden z fragmentów samolotu spadł na mężczyznę, jednak na szczęście nie odniósł on ran. Inny mieszkaniec podrzymskiej miejscowości relacjonował, że zagrożona była jego siostrzenica.

Mieszkam tam, gdzie to się stało. Odłamki z samolotu spadły tuż obok niej - opowiada Americo Scaccia.

Nie ma rannych, ale są zniszczenia. Fragmenty boeinga 787 uszkodziły co najmniej 25 samochodów i 12 domów.

Było wiele strachu, te fragmenty mogły kogoś zabić. Byłem z moim przyjacielem, który ma tam siłownię, obok nas stało też dwóch przechodniów. Instynktownie szukaliśmy schronienia. Od razu zrozumiałem, co to było, ponieważ pracowałem na lotnisku jako pracownik centrum operacyjnego. Moim zdaniem były to części z silnika i jego osłony. Na szczęście nie były dużych rozmiarów - powiedział gazecie "La Repubblica" Davide Gandini.

Pasażerowie boeinga 787 Norwegian Air bezpiecznie opuścili samolot, gdy wylądował. Zaoferowano im bilety na inne rejsy do Los Angeles. Dochodzenie w sprawie przerwanego lotu z Rzymu do Los Angeles prowadzą władze lotnictwa cywilnego.

Wieczorem pojawił się komunikat Norwegian Air. Był bardzo lakoniczny.

Lot DY 7115 z Rzymu Fiumicino do Los Angeles miał problem techniczny kilka minut po starcie.Wrócił na lotnisko Fiumicino, gdzie wylądował całkowicie bezpiecznie - czytamy w oświadczeniu przewoźnika.

Zobacz także: Rosjanie znów prowokują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij