Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Zaginięcie samolotu boeing MH370. Szokujące wyjaśnienie

794
Podziel się

Samolot linii lotniczych Malaysia Airlines (rejs MH370) zaginął 8 marca 2014 roku. Na pokładzie boeinga znajdowało się 239 osób. Nigdy nie odnaleziono ciał ani wraku. Eksperci są przekonani, że było to porwanie, a pasażerowie dostali herbatę, która miała ich otępić.

Zaginięcie samolotu boeing MH370. Szokujące wyjaśnienie
(Wikimedia Commons CC BY)
bCzDIgKZ

Według najnowszych doniesień, zaginiony samolot został porwany, a pasażerowie dostali środek na uspokojenie, aby nie przeszkadzali w działaniach. Teorię opracował egipski ekspert ds. lotnictwa Ismail Hammad, przedstawiając w niej jak mogły wyglądać ostatnie chwile na pokładzie.

Do tej pory nie wiadomo, co stało się z lotem MH370 lecącym z Kuala Lumpur do Pekinu. Samolot wystartował 8 marca 2014 roku około godziny 12.40. Ostatni raz kontaktował się z wieżą kontrolną 40 minut później o 1.19. Zboczył z trasy i znajdował się w powietrzu jeszcze przez 7 godzin, nie odpowiadając na jakiekolwiek zeznania. Rozbił się prawdopodobnie między 8.19 a 9.15.

Na pokładzie znajdowało się 239 osób, w tym 12 członków załogi. Jak dotąd nie odnaleziono wraku samolotu, czarnych skrzynek czy też ciał pasażerów. Przez lata powstało wiele teorii dotyczących tego, co mogło być przyczyną katastrofy.

bCzDIgLb

Według najnowszej teorii samolot został porwany. W trakcie śledztwa na jaw wyszło, że dwóch lub trzech pasażerów miało fałszywe paszporty europejskie i to oni mieliby przejąć kontrolę nad lotem. Prawdopodobnie byli pochodzenia irańskiego i chcieli przedostać się do Europy, by uzyskać azyl.

Według Ismaila Hammanda, by udało im się porwać samolot, musieliby mieć kontrolę nad pasażerami. Mogli podać im specjalną herbatę, która miała ich zamroczyć do tego stopnia, że nie protestowali. Mogła to być także trucizna - istnieją teorie, wedle których wszyscy na pokładzie samolotu byli martwi w momencie katastrofy.

Nie wątpię, że to, co się stało, było rzeczą, która dotknęła wszystkich znajdujących się na podkładzie. Porywacz musiał kontrolować pasażerów i personel ochrony w ramach swojej szybkiej akcji – powiedział gazecie Daily Star.

bCzDIgLh

Egipski ekspert dodaje także, że porywacze planowali wylądować na jednej z wysp na Filipinach. Lotniska, które się tam znajdują nie są przystosowane do lądowania dużych samolotów pasażerskich i mają za krótkie pasy. Maszyna mogła nie wycelować i rozbić się na morzu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bCzDIgLC
KOMENTARZE
(794)
noname
5 miesięcy temu
autor tej "teorii' chyba sam pije dziwna herbatę
asior
5 miesięcy temu
''Po latach zagadka się wyjaśnia'' - w którym momencie się wyjaśnia?
Tomek
5 miesięcy temu
O co Wam chodzi? Przecież to wszystko się klei. Irańczycy chcieli się dostać do Europy, więc wsiedli w samolot lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, następnie porwali go, żeby wylądować na Filipinach. Czego nie rozumiecie? 😁😁😁
bCzDIgLD
Donald tRump
5 miesięcy temu
czy ten egipski ekspert jest spokrewniony z Antonim Macierewiczem?
ktoś
5 miesięcy temu
A już myślałem, że czegoś się dowiem. A tu same pierdoły jak zwykle.
Najnowsze komentarze (794)
Diego Garcia
4 miesiące temu
Diego Garcia
mj_23
4 miesiące temu
ale ex pert na 200 pare wiary znajdze sie jedna co herbatki nie pija. jak za free dostawać hajs - zostan ex pertem
lux
4 miesiące temu
Ten "ekspert" chyba uczył się u maciora...
abc
4 miesiące temu
Pani Aldono. Naprawdę nie potrafi pani odróżnić dywagacji od wyjaśnień? Jeżeli (jak pani pisze) ekspert opracował teorię, jak mogło (!) to wyglądać - to użycie słów "Eksperci są przekonani..." jest grubym nadużyciem! Gorąco polecam lekturę leksykonów i słowników języka ojczystego, by dobrze poznać znaczenie słów których używamy na co dzień, jak widać - dość niefrasobliwie!
goldfinger
4 miesiące temu
a złoto po prostu wyparowało
Kuba
4 miesiące temu
ekspert od siedmiu bolesci Antoni wam szybko wyjasni jak dokonczy swoj raport
Po latach
4 miesiące temu
zagadka sie wyjasnia ze, nic nie wiadomo.
Po latach
4 miesiące temu
zagadka sie wyjasnia ze, nic nie wiadomo.
bCzDIgLv
to smutne,
5 miesięcy temu
ale ten artyku, a i dowcipne komentarze, ubawiły mnie do łez. mimo, że tak ogólnie wcale mi nie do śmiechu. tak, że dzięki, portalowi i niezawodnym komentatorom.
j23
5 miesięcy temu
szczyt indolencji
pion
5 miesięcy temu
Otepiona to jest autorka tego artykulu.
trza szukać
5 miesięcy temu
Pismo Święte mówi - szukajcie a znajdziecie
wesoły lotnik
5 miesięcy temu
Rym cym noga w nogę, herbatę w gardło, filiżankę o podłogę, odpalam silniki no i w drogę...
zazdrosny
5 miesięcy temu
Niektóre ludzie to majo humor tylko im pozazdrościć
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić