REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla11.09.19 (08:23)

Samoloty F-15 i F-35 zrzuciły 36 ton bomb. USA pokazały film

Samoloty F-15 i F-35 sił powietrznych USA zrzuciły bomby na wyspę Qanus w północnej części Iraku. Amerykańska operacja wymierzona była w bojowników ISIS. Dowództwo armii USA opublikowało film.
OIR Spokesman Col. Myles B. Caggins III / twitter.com

Samoloty USA we współpracy z wojskiem Iraku w nocy z wtorku na środę zbombardowały wyspę Qanus. Na cel położony w irackiej prowincji Salah ad-Din samoloty F-15 i F-35 zrzuciły 36 ton bomb.

Wyspa była "zainfekowana bojownikami ISIS". Amerykańscy urzędnicy nazwali Qanus „głównym węzłem tranzytowym” dla członków Daesh uciekających z Syrii. Według danych opublikowanych przez US Air Force amerykańskie samoloty podwoiły liczbę bomb zrzuconych na pozycje ISIS w ostatnim miesiącu.

REKLAMA

Atak uniemożliwił bojownikom Daesh ukrycie się w gęstych zaroślach wyspy Qanus - powiedział gen. Eric Hill, dowódca sił specjalnych międzynarodowej koalicji.

Teraz operację kontynuują wojska irackie. Tamtejsze siły specjalne z ziemi atakują pozycje bojowników, przemieszczających się m.in. z Syrii do Mosulu oraz w rejon Kirkuku - informuje ABC News. Według wojsk koalicji Daesh buduje teraz struktury konspiracyjne w Iraku i Syrii.

Zobacz też: Bombardować Marsa. Polska ekspertka o kontrowersyjnym pomyśle

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij