Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

8
Podziel się:

Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, że pękła czerwona linia i odchodzi z Nowoczesnej. - Wczoraj dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych, to przeważyło o mojej decyzji - przyznała. Powiedziała także, jak zareagował mąż.

Joanna Scheuring-Wielgus
Joanna Scheuring-Wielgus (PAP, Radek Pietruszka)

- Od kilku sekund to przeszłość. Właśnie poinformowałam świat, że odchodzę z Nowoczesnej - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus w "Jeden na jeden” TVN24.

- Jak się gra w pewnej orkiestrze i każdy odpowiada za swój instrument, to nie można nagle gitary zamieniać na puzon, ponieważ orkiestra musi grać i w momencie, kiedy zmieniamy dyrygenta, to zespół zaczyna fałszować i nikt nie chce kupić biletów na koncert danego zespołu, a ja też nie chcę grać w takim zespole. Po prostu - mówiła.

Jak poinformowała była już posłanka Nowoczenej, decyzja nie była podjęta pod wpływem emocji. - To była przemyślana decyzja. Nie akceptuję fałszu, czerwona linia została przekroczona - powiedziała. - Czasami są takie momenty w życiu, kiedy trzeba podjąć właściwą decyzję i to jest ta właściwa decyzja - dodała.

Nie widzi się obecnie w żadnym innym klubie. - Absolutnie nigdy (nie przechodzę do Platformy Obywatelskiej), jestem w polityce przeciwko Platformie - zaznaczyła.

Przyznała też, że gdy podzieliła się swoją decyzją z mężem, ten powiedział: "Nareszcie!". O swojej decyzji poinformowała na Twitterze. Pokazała zdjecie przeciętej legitymacji partyjnej.

Lubnauer zaprzecza

- To nieprawda, że dostała zakaz wypowiadania się - powiedziała w Radiu Plus Katarzyna Lubnauer, komentując słowa Scheuring-Wielgus o zakazie wypowiadania się o niepełnosprawnych.

- Powiedziała tak, jak ona widzi swoją rzeczywistość - dodała. Przyznała także, że nie rozmawiała z nią o swoim odejściu. - Ogłosiła to w mediach - powiedziała Lubnauer.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(8)
Vox Populi
4 lata temu
Szczury pierwsze opuszczają tonącą łajbę !!!!!!!!!!!!!!!!!
Janko
4 lata temu
Moim zdaniem nie jest to ostatnie odejście z .N, obecnie ta partia podzielona jest na dwie frakcje. Frakcję Petru i Frakcję Lubnauer. Może to paradoks, ale dotychczas obie te frakcje "cementował" PIS a konkretnie wola odsunięcia PIS od władzy. Moim zdaniem do wyborów parlamentarnych za rok Petru i Lubnauer pójdą już osobno.
Maciuś
4 lata temu
A czego ona się spodziewała? Uczciwości w Nowoczesnej? To pewnie dlatego nie przechodzi też do PO. Dobra decyzja, jak każda, która osłabia tą pseudo-opozycję. Ale nawiasem mówiąc, skoro nie należy do żadnego ugrupowania, to dlaczego nadal bierze pensję poselską?
szwagier
4 lata temu
TO MÓJ SZWAGIER SIĘ ZMARTWI.bo jak zwykle postawił na .......
Super
4 lata temu
Wreszcie szkoda że to tak długo trwało
xyz
4 lata temu
Może tak wszyscy (p)osły z Wiejskiej wezmą z niej przykład i odejdą w siną dal?! Może byłoby wreszcie trochę normalniej! POMARZYĆ DOBRA RZECZ!!!!!!!
Jak zwykle
4 lata temu
Od lat powtarzam - Poseł ma prawo zmienić klub i partię , ALE przed tym powinien złożyć mandat poselski. Przecież dostała głosy bo głosiła ten program a nie inny, tej partii a nie innej. A tak wygląda to na zwykłą ucieczkę szczurów z okrętu.
dfg
4 lata temu
Dlaczego ? Z kogo będziemy sie śmiać ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić