o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Sędzia do Andrzeja Dudy: Jest pan marnym prezydentem. Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie

121
Podziel się

"Znieważenie prezydenta jest przestępstwem" - napisał na Twitterze Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych. I zapowiedział, że wszczął postępowanie wyjaśniające ws. "publicznego znieważenia prezydenta".

Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych
Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych (Wikimedia Commons CC BY)
bDStsAeZ

Chodzi o słowa, które napisał w sobotę na Twitterze sędzia Jarosław Ochocki.

"Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce! Sędzia Jarosław Ochocki" - napisał sędzia.

bDStsAfb

Sędzia Ochocki nie ukrywał, że napisał to po wysłuchaniu słów Andrzeja Dudy, wypowiedzianych w Katowicach. W sobotę prezydent spotkał się z górnikami, do których zaapelował o wsparcie. "Tak jak udało się kiedyś pokonać komunę, tak samo wierzę, że uda się oczyścić do końca nasz polski dom. Żeby był czysty, porządny, piękny" - powiedział Duda, mówiąc o niepokornych sędziach.

Minęło zaledwie kilka godzin, a na wpis sędziego zareagował Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych.

"Prezydent RP uosabia majestat Rzeczypospolitej i jest jej najwyższym przedstawicielem. Znieważenie Prezydenta jest przestępstwem. Niepojęte, że czyni to sędzia, który ślubował wierność swojej Ojczyźnie. Podjąłem czynności w sprawie Jarosława O." - napisał rzecznik na Twitterze.

bDStsAfh

"Znieważył prezydenta"

W załączonym do tweeta komunikacie czytamy, że rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie "uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego polegającego na uchybieniu godności urzędu przez sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu".

"Sędzia, nie zachowując powściągliwości w korzystaniu z mediów społecznościowych, na portalu Twitter zamieścił wpisy znieważające Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przez co wyczerpał znamiona ściganego z urzędu przestępstwa z art. 135 paragraf 2 Kodeksu karnego w zw. z art. 12 paragraf 1 Kodeksu karnego" - napisał Przemysław Radzik.

Przemysław Radzik po objęciu stanowiska rzecznika dyscyplinarnego sędziów podjął czynności dyscyplinarne wobec sędziów, którzy protestowali przeciwko reformie sądownictwa PiS, m.in. wobec Igora Tulei i Bartłomieja Przymusińskiego, za co był krytykowany przez stowarzyszenia sędziowskie i rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

bDStsAfi

W sierpniu 2019 r. w mediach ukazały się publikacje, z których wynikało, że sędzia Radzik miał należeć do grupy mającej na celu dyskredytować sędziów, którzy nie popierają zmian w wymiarze sprawiedliwości wprowadzonych przez rząd PiS.

Według doniesień medialnych na komunikatorze WhatsApp miała powstać zamknięta grupa o nazwie "Kasta". Jej celem miało być wysyłanie sobie pomysłów na oczernianie niektórych sędziów. Mieli do niej należeć m.in. dwaj zastępcy głównego rzecznika dyscyplinarnego sędziów - Przemysław Radzik i Michał Lasota, sędzia Konrad Wytrykowski z Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, członkowie KRS - Dariusz Drajewicz, Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz, a także Tomasz Szmydt z biura prawnego Rady oraz były prezes Sądu Okręgowego w Katowicach i obecnie sędzia NSA Rafał Stasikowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDStsAfC
KOMENTARZE
(121)
gos
rok temu
Skoro napisał to z "pełną odpowiedzialności" to niech ponosi odpowiedzialność za swoje słowa.
smerf
rok temu
Mówią sędziowie że walczą o wolne sądy nie oni walczą o bezkarność aby móc wydawać wyroki według własnego widzi misie zwykły kowalski ponosi pełną odpowiedzialność a sędzia jak wyda taki wyrok niczym nie odpowiada za jego błędy płaci kowalski w podatkach
alfik
rok temu
Zreformować jak najszybciej wymiar niesprawiedliwości, no bo jaki wyrok wyda ten sędzia gdy się spyta " na kogo glosowałeś w wyborach prezydenckich" - "no na Andrzeja Dudę"- hmmm?? no to czapa do odsiadki!!!!!!!!!!!!!! i to ma być bezstronny sędzia???
bDStsAfD
Danusia
rok temu
widac jak się boją złodziejaszki SĄDOWEJ KASTY
kwik kwik
rok temu
to jest ten co 50zł POrwał z lady ,starszej kobiecie
Najnowsze komentarze (121)
Robi
rok temu
Jeśli ktoś wypowiada się publicznie o Głowie Państwa którą wybrała większość Polaków obraża Naród... Ty "sędzio" z przypadku.... (PS. Jeśli tobie wolno obrażać to innym którzy na ciebie "urzędniczku" płacą też)
Anders
rok temu
Czy Sędziowie i Prokuratorzy to Nowa Rasa Bogów i Bożków, którym mamy ulegać , jako podwładni,lud uciemiężony i uzależniony od nich. To ci Bogowie powinni nam służyć , a nie my im. To my stanowimy prawo , nie oni i to oni powinni być poddanymi dla ns , nie odwrotnie
AKM
rok temu
Myślą, że są Nietykalni i mogą sobie wydawać wyroki jakie im się podoba. Jeden z to samo przestępstwo siedzi 1 rok, drugi 15 lub 25 lat, albo dożywocie lub wychodzi n wolność bo ma układy. Takie są sądy, Sędziowie i prokuratorzy???
suweren
rok temu
Pochlebca będzie bronił ignoranta. Jak szybko zareagował:) Republika Kolesiowa kwitnie, a ciemny lud tego nie dostrzega:(
Messag
rok temu
Przecie to jest tylko jego opinią, co nagle opinie sędziów są ważne?
NSZ
rok temu
Kim są ci Nadludzie, ta nadzwyczajna kasta, i kto dał im prawo osądzać i wydawać wyroki. Jaka jest ich sprawiedliwość skoro, wypuszcza się morderców, a za zabicie kierowca dostaje tylko 1 rok więzienia , za kradzież batonika lub piwa ze sklepu sprawca dostaje 3 lata. To jest sprawiedliwość, że jeden za to samo przewinienie nie siedzi w wiezieniu ,a drugi dostaje bardzo łagodny karę lub max karę . Liczy się tylko prawo boskie a nie prawo ustalane przez tych Nadludzi, którzy uważają ,że im wszystko wolno i mogą sobie łamać ot tak prawo i wydawać niesprawiedliwe wyroki dl sprawców i przestępców, wszystko zleży od kasy, układów i papugi.
Racjonalista
rok temu
Oj, niedobrze dzieje się w tym kraju. Nawet sędziego potępiają za prawdę??? Oj, niedobrze dzieje się w tym kraju.
Joji
rok temu
Prawda w oczy kole dudzisza? Dobrze Pan napisał wiele osób jest takiego samego zdania. Chyba czas obalić tych darmozjadów a trzeba zacząć od samej góry. Brawo dla Pana
bDStsAfv
Www
rok temu
marny? Łagodnie ujęte.
Mmm
rok temu
To niech ściga Jakiego srakiego za obrażanie poprzedniego prezydenta .
Jeż
rok temu
prawdę napisał - każdy to wie !
sprawiedliwy
rok temu
W dybki tego typka za te 50 zł co z lady zwinął.
Rob
rok temu
Największe autorytety prawnicze w Polsce stwierdziły, że prezydent Duda wielokrotnie złamał Konstytucję. Mówiąc inaczej, ten "najwyższy przedstawiciel" uchybił majestatowi Rzeczypospolitej. Czy w związku z powyższym, podjął już ktoś czynności prawne...?
Gorszy sort
rok temu
Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce! Napisał naród polski.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić