o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Sędzia Paweł Juszczyszyn ukarał szefową Kancelarii Sejmu. Chodzi o listy poparcia KRS

21
Podziel się

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska została ukarana dwiema grzywnami po 3 tysiące złotych za nieudostępnienie list poparcia do nowej KRS. Taką decyzję podjął sędzia Paweł Juszczyszyn z Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sędzia Juszczyszyn wezwał również ministra Zbigniewa Ziobrę do dostarczenia dokumentów.

Sędzia Paweł Juszczyszyn ukarał Agnieszkę Kaczmarską z Kancelarii Sejmu
Sędzia Paweł Juszczyszyn ukarał Agnieszkę Kaczmarską z Kancelarii Sejmu (PAP)
bDYdMEPp

Co więcej, sędzia Juszczyszyn wydał zarządzenie, w którym wezwał ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę do przesłania sądowi "oryginałów lub urzędowo poświadczonych odpisów dokumentów w postaci korespondencji pomiędzy Marszałkiem Sejmu RP i ministrem sprawiedliwości w sprawie potwierdzenia statusu sędziego osób, które poparły kandydatów na członków KRS".

Podkreślił, że dokumenty mają być przesłane "bez jakiejkolwiek ingerencji w ich treść, w szczególności bez anonimizacji danych w nich zawartych". Minister Ziobro ma nadesłać te dokumenty w ciągu tygodnia od dnia doręczenia mu postanowienia. W przeciwnym wypadku zagroził ministrowi grzywną.

Przypomnijmy: sędzia Paweł Juszczyszyn zjawił się w Kancelarii Sejmu, by zobaczyć listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Kancelaria zapowiedziała, że udostępni mu tylko obywatelskie listy.

bDYdMEPr
Zobacz także: Zobacz też: Sędzia Paweł Juszczyszyn przyjechał do Sejmu, ale cofnięto mu delegację

Początkowo sędzia nie miał zgody na delegację. Taką decyzję podjął Maciej Nawacki, członek KRS. Później jednak wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Krzysztof Krygielski wydał zarządzenie o wystawieniu Juszczyszynowi delegacji podróży służbowej do Warszawy. Gdy Juszczyszyn pojawił się w Kancelarii Sejmu, znowu Nawacki cofnął mu delegację.

bDYdMEPx

Paweł Juszczyszyn i decyzja o przesłuchaniu Agnieszki Kaczmarskiej z Kancelarii Sejmu

W efekcie sędzia Paweł Juszczyszyn zdecydował o przesłuchaniu Agnieszki Kaczmarskiej, szefowej Kancelarii Sejmu. Miała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie wykonała polecenia sądu i nie przedstawiła sądowi list z nazwiskami sędziów, którzy udzielili poparcia kandydatom do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

- Nie mogę się stawić jutro przed sądem, bo muszę uczestniczyć w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Wysłałam usprawiedliwienie do pana sędziego, mam nadzieję, że zostanie uwzględnione. Nie lekceważę sądu - powiedziała w czwartek Kaczmarska.

bDYdMEPy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYdMEPS
KOMENTARZE
(21)
Jan Kowalski
rok temu
Człowiek o reputacji bandyty nie może być sędzią !!! Kto na to pozwala też NIE !!!!
Jan Kowalski
rok temu
Człowiek o reputacji bandyty nie może być sędzią !!! Kto na to pozwala też NIE !!!!
Jan Kowalski
rok temu
Człowiek o reputacji bandyty nie może być sędzią !!! Kto na to pozwala też NIE !!!!
bDYdMEPT
Slav
rok temu
Dajcie go na Prezydenta , blagam! Jestem hetero facetem i gosc ma jaja jak Boga kocham. NA PREZYDENTA.
mirek
rok temu
Nie wiem o co chodzi z tym hejtem na sędziego Juszczyszyna .W końcu on wykonał wyrok na podstawie wyroku TSUE .Nie wiem ,czy państwo wiecie ,ale kiedy wchodziliśmy do UE ,to podpisaliśmy ,że będziemy przestrzegać prawa międzynarodowego i zapisy prawa UE .Jesteśmy w UE ,bierzemy czynny udział w jej tworzeniu a także bierzemy hajs i korzystamy z przywilejów jakie nam daje członkowstwo w UE .Więc s.Juszczyszyn podjął decyzję na mocy wyroku UE i chce otzrymać informacje o listach poparcia ,w tym momencie to PiS łamie prawo nie wykonując wyroku S.Juszczyszyna .Dla mnie osobiście coś jest na rzeczy ,wychodzi na to że PiS coś ukrywa i boi się żeby te listy nie ujrzały światła dziennego ,bo inaczej bez problemu by je okazali i nie było by całego zamieszania
LOLO
rok temu
BRAVO PANIE SEDZIO
asa
rok temu
cela+ już na ciebie czeka !
kibic
rok temu
ujawnic wszystkie jego sprawy jakie prowadzil
marek
rok temu
ziobro jak tylko podskoczy to skasuj go na milion złotych kary :-)
sssara
rok temu
Brawo Panie Sędzio
artek
rok temu
Do paki z nim nam takich sędziów nie POtrzeba.
antek
rok temu
Brawo w końcu ktoś odważny tak jak z panią z kancelarii sejmu ukaraną przez bandytę w todze Juszczyszyna tak my Polacy ciężko pracujący z tą grupą przestępczą sadu najwyższego sobie nie poradzimy 54 Bufonów trzęsie Polską do cholery gdzie jest pozostałe 9946 sędziów dlaczego nic nie mówicie czy nie ma wśród was uczciwych czy wszyscy kradliście dlaczego siedzicie cicho i zgadzacie się z tym bezprawiem czego się boicie.
antek
rok temu
Ten człowiek powinien odpowiedzieć za śmierć uczciwego polaka to tak samo jak by go zabił.
bDYdMEPL
ASA
rok temu
CELA + JUŻ JEGO NIE OMINIE !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić