oprac. oprac. Karolina Kołodziejczyk
|
aktualizacja

Sędzia Waldemar Żurek do Andrzeja Dudy: apelujemy do pana, by stał się pan samodzielnym politykiem

68 reakcji
11
35
22
Podziel się

Warszawa. Sędzia Waldemar Żurek podczas Marszu Tysiąca Tóg zwrócił się do prezydenta. Apeluje, by Andrzej Duda "stał się samodzielnym politykiem".

Warszawa. Sędzia Waldemar Żurek na Marszu Tysiąca Tóg
Warszawa. Sędzia Waldemar Żurek na Marszu Tysiąca Tóg (PAP)

Sędzia Waldemar Żurek przypomniał na początku swojej przemowy słowa przysięgi sędziowskiej, jednocześnie nawiązując do prezydenta Dudy. - Pamiętamy o złożonej przysiędze. Czy pan prezydent pamięta o swojej? Albo czy możemy liczyć, że ta pamięć wróci? - pytał sędzia Żurek.

- My, sędziowie jesteśmy w otoczeniu tysiąca obywateli. Stoimy na straży prawa. (...) Jesteśmy też po to, by przypomnieć wartości, których Polacy nigdy się nie wyrzekną. Polska jest krajem, który umiłował wolność - dodał Żurek.

Wcześniej Andrzej Duda przypominał na Twitterze stanowisko KRS z 8 stycznia 2009 roku.Dotyczy ono akcji protestacyjnych organizowanych wówczas w sądach, gdy sędziowie domagali się od rządu zmiany systemu wynagradzania i podniesienia płac. Organizowali wtedy tzw. "dni bez wokand".

"Jak podsumował to pewien mecenas, który przesłał mi przed chwilą poniższy dokument z 2009 roku: "Niezłe... najbardziej mordercza jest hipokryzja." Rzeczywiście. Tyle powiem" - stwierdził prezydent na Twitterze.

Warszawa. Ulicami miasta idzie Marsz Tysiąca Tóg

W Warszawie odbył się Marsz Tysiąca Tóg. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy (m.in. ze stowarzyszeń: "Iustitia", "Themis", "Lex Super Omnia" i "Defensor Iuris") zapraszali nie tylko prawników, ale wszystkich, którzy chcą wyrazić swój "sprzeciw wobec zamykania prawnikom ust" i "szacunek dla prawa krajowego i europejskiego".

Protest to pokłosie ustawy dyscyplinującej sędziów, którą Sejm uchwalił przed świętami. Nazywana jest przez niektórych "ustawą kagańcową", która wprowadza kary dla sędziów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

22
11
35
KOMENTARZE
(22)
Gdf
6 dni temu
A ja jako Polak apeluje do rządzących rzeby usunęli wszystkich sędziów którzy wydawali wyroki w czasach PRL i tych którzy wydawali niesłusznie ne wyroki.
XZZ
6 dni temu
UWAGA NA PORTFELE...
Natalia
6 dni temu
Panie Żurek, nie POuczaj Prezydenta, bo to jest POlitykowanie. Zgarnij swoją trzódkę prosiąt i do chlewa. Tam wasze miejsce.
Ziuteķ
6 dni temu
Żurek co ty bredzisz
Obywatel
6 dni temu
Oddaj Fartucha!!!
Najnowsze komentarze (22)
mando
5 dni temu
zulek apeluje.......hahahahahahaha
msa
5 dni temu
zurek bardziej bys sie nadawal jako zupa a nie sedzia.z tego pierwszego byly by wieksze korzysci niz z twojego sedziowania.
jf.
5 dni temu
Ciekawe który z prezydentów mianował tego pana? Jeśli ktoś wie byłbym wdzięczny.
sMERFIK
5 dni temu
Sądy będą wolne gdy nie będą uniewinniać swoich złodziei. Na filmie widać że sędzia ukradł ale jego kolega go uniewinnił. PATOLOGIA, ZŁODZIEJE, OSZUŚCI, SĘDZIOWIE DO WIĘZIENIA !!!!!!
Hahaha
5 dni temu
Sędziowie powinni prowadzić w rozprawę a wyrok powinien wydać zarząd PiS tak byłoby prawo i sprawiedliwie jedna partia jeden wyrok byłoby spoko
Rosół
5 dni temu
Makaron pokazał by pałą gdzie wasze miejsce
jf.
6 dni temu
Sędzia daje instrukcję prezydentowi jak ma wykonywać swoją funkcję. Inny sędzia prokuratorowi, żeby żeby się skupił na tym z jaką szybkością staruszka wtargnęła na pasy celebrycie.itd. itd.
Ewa
6 dni temu
Co to Sądy które stoją po stronie zachodnich banków!!!! ,i dają wyroki pogrążające zwykłego człowieka. Znieść tym antypolskim judasza imunitety!!!!
Temidas
6 dni temu
Upolityczniony wilk apeluje do polityka by dołączył od stada w celu łatwej eliminacji przeciwnika. Sędziowie - do sądzenia, a nie do politykowania.
Asdaassdaa
6 dni temu
Jechac z tymi sedziami protest tysiaca tog nie rosumie ze w krajubjest protest 40 mln obywateli na te ich sady. KONIEC KLAMANIA I OKRADANIA !!! Ziober jechac z nimi ostro
Jerzy
6 dni temu
Żurek apeluje o to aby Duda przegrał wybory hahaha
El Zbirro
6 dni temu
Sędzio Barszczyk, jaki ten Duda jest każdy widzi ale wygrał wybory powszechne pod własnym nazwiskiem. Wzywać takiego Prezydenta do samodzielności jest prostackim chamstwem charakterystycznym dla sędziów.
Realista 1
6 dni temu
Sędzia Waldemar Żurek niech najpierw nauczy się wypełniać oświadczenie majątkowe, a potem może kogoś pouczać nie jestem zwoleńnikem Pisu ale sędziowie walczą tylko o przywileje,patologia.
Prezio
6 dni temu
Ta Duda samodzielny? A krokodyle będą fruwać!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić