Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Sędziowie z Katowic zadali pytanie. Sprawdzą, czy przekroczyli uprawnienia

7
Podziel się

Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Katowicach przekroczyli swoje uprawnienia - poinformował w komunikacie rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. Jego zastępca podjął w sprawie czynności wyjaśniające.

Pod komunikatem podpisał się Piotr Schab
Pod komunikatem podpisał się Piotr Schab (East News/Twitter)
bEEhjJhh

Piotr Schab, rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych, zamieścił na Twitterze link do komunikatu. Czytamy w nim, że zastępca Schaba Przemysław Radzik "podjął czynności wyjaśniające" w sprawie sędziów z katowickiego Sądu Apelacyjnego. Zapytali oni Sąd Najwyższy o status sędziego powołanego przez upolitycznioną Krajową Radę Sądownictwa.

Tym samym mieli "uchybić godności urzędu", "przyznać sobie kompetencje". A zadanie pytania SN, według Radzika, "stanowiło bezprawną ingerencję w ustawowy sposób powołania sędziów do składów orzekających". W komunikacie czytamy o "wyczerpaniu znamion przestępstwa na szkodę prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości".

bEEhjJhj

W jakiej sprawie katowicki sąd apelacyjny zadał pytanie SN? Chodzi o rozwód. Sędziowie chcą, by SN rozstrzygnął, czy skład orzekający, w którym zasiada rekomendowany przez wybraną przez polityków Krajową Radę Sądownictwa sędzia, jest należycie obsadzony.

Zobacz także: Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości apeluje do prof. Małgorzaty Gersdorf
bEEhjJhp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEhjJhK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(7)
Haha
2 lata temu
Już ją lubię....swoją babka
bbbb
2 lata temu
sądy zamiast rzetelnie sądzić bawią sie w politykę a kto będzie sądził ich bo politykować to im wedle Konstytucji nie wolno ! SĄDY DO REFORMY , jak tak każdy sedzia zamiast robić co powinien układac sie z polityką zacznie to kto sprawiedliwe wyroki wydawał bedzie bo układy na sprawiedliwe wyroki nie pozwolą , a SWDZIOWIE PRZECIEZ POWINNI BYC SPRAWIEDLIWI, IUCZCIWIE ZYĆ BY NIC IM ZAŻUCIĆ NIE MOŻNA BY BYŁO a czy tak teraz jest i kto ma pilnować uczciwości sędziów ???? bo inaczej to tam trzeba będzie szukać przestepców !! naprawic trzeba system ,sedziowie bezkarni nie mogą być i wyroki muszą być adekwatne do popełnionego przestępstwa a nie jak się widzi sędzi !
fs
2 lata temu
Zabrać wreszcie sędziom immunitet
bEEhjJhL
Nemezis
2 lata temu
Jak dojną zmianę historia wykopie w jedyne słuszne miejsce- śmietnik, to autor słów "wyczerpaniu znamion przestępstwa na szkodę prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości" powinien w trybie natychmiastowym zostać pozbawiony uprawnień sędziowskich, a w sądzie powinien mieć działę co najmniej 5 lat za kratami izakaz wykonywania zawodów adwokata, radcy i notariusza.
sędzia
2 lata temu
A po co jeden sąd pyta drugiego, ponoć każdy sąd może i powinien ocenić, czy dany sędzia jest sędzią? Teraz to sędzia, którego sprawa dotyczy zapyta SN, czy pozostali sędziowie z jego składu orzekającego są sędziami, i tak będziemy się bawić do końca świata.
Smutna
2 lata temu
Kolejna próba podporządkowania i bezwzględnego posłuszeństwa dla władzy ze szkodą dla Sprawiedliwości. W PRL-u nawet tak nie było
HwDpIs
2 lata temu
Nie radzę teraz wszczynać spraw sądowych, bo za kilka lat wyrok będzie nieważny z powodu bezprawnego powołania sędziów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić