REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski22.08.19 (11:37)

Sejf otwarty po 50 latach. Zdębieli, gdy zajrzeli do środka

Sejf rozpalał wyobraźnię mieszkańców. Przez 50 lat spekulowano, co się może znajdować w środku. Sądzono, że w kapsule czasu (a taką funkcję pełnił sejf) mogą być np. pamiątki związane z lądowaniem na Księżycu. To, co ujrzano po otwarciu kapsuły w stanie New Hampshire (USA), zaskoczyło wszystkich.
zrzut ekranu / WMUR

Kapsuła czasu pochodzi z 1969 roku. Stąd przypuszczenia, że sejf mógł skrywać pamiątki z lądowania na Księżycu. Astronauci biorący udział w misji Apollo 11 wylądowali na Księżycu właśnie tamtego roku, konkretnie 20 lipca 1969.

Przez lata zamknięty sejf stał na zakurzonej półce w bibliotece. W końcu, z okazji 50-lecia zamknięcia kapsuły, postanowiono ją otworzyć. Najpierw do środka zajrzała Cara Potter, dyrektorka biblioteki w Derry w stanie New Hampshire. O tym, co zobaczyła, poinformowała następnie mieszkańców.

REKLAMA

Wszyscy byli ciekawi, co skrywa kapsuła czasu. Spodziewano się fascynujących wieści, ale rzeczywistość przyniosła wielkie rozczarowanie. W kapsule nie znaleziono bowiem absolutnie niczego. Była pusta.

Zobacz też: Ślady zaginionej cywilizacji

Trochę nas przeraziło to, że w środku nic nie ma – przyznała Cara Potter, cytowana przez telewizję WMUR.

Historyk ma teorię. Paul Lindemann sądził, że w kapsule może się znajdować film z przejazdu samochodem po mieście. Nie wyklucza, że ktoś mógł złamać kod do sejfu i ukraść zawartość. Równie, jeśli nie bardziej prawdopodobne jest jednak to, że w kapsule po prostu nigdy niczego nie było.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij