o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Sejm. Opozycja próbowała zerwać kworum. Nie wyszło

5
Podziel się

Opozycja próbowała zerwać kworum przy głosowaniu nad ustawą o rekompensacie dla mediów publicznych. Zamiast wyjąć karty do głosowania, dwie posłanki klubu PO-KO zagłosowały przeciw. To sprawiło, że głosowanie było ważne i wygrało je PiS.

Sejm. Opozycja próbowała zerwać kworum. Nie wyszło
Sejm. Opozycja próbowała zerwać kworum. Nie wyszło (PAP, Rafał Guz)
bECjrlit

Sejm mógł być w czwartek areną niespodziewanej porażki PiS. Siedmioro posłów Zjednoczonej Prawicy nie pojawiło się na głosowaniu nad ustawą o rekompensacie dla mediów publicznych.

Według projektu publiczni nadawcy na czele z TVP mieliby otrzymać z budżetu kwotę aż 2 miliardów zł. To w ramach rekompensaty za brak wpływów z abonamentu z ostatnich lat.

bECjrliv

Sejm. Opozycja próbowała zerwać kworum. Nie wyszło

Przy 228 posłach PiS na sali głosowanie mogło zostać uznane za nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji (poniżej 50 proc. z 460 uprawnionych do głosowania). Wystarczyło, że wszyscy posłowie opozycji nie wezmą udziału w głosowaniu.

Zobacz także: Zobacz też: Kontrowersyjny wywiad b. senatora PiS Jana Żaryna. Jarosław Sellin komentuje

Było blisko, ale ostatecznie w głosowaniu wzięło udział 230 posłów, czyli dokładnie tylu, ilu potrzeba, by zostało ono uznane za ważne. Poza 228 członkami partii rządzącej głos oddały dwie posłanki opozycji: Iwona Śledzińska-Katarasińska oraz Małgorzata Tracz z PO-KO.

bECjrliB

Sejm. Opozycja próbowała zerwać kworum. Posłowie PiS kpią

Fakt, że zagłosowały za odrzuceniem ustawy nie miał znaczenia. Posłowie PiS nie mogli powstrzymać się przed uszczypliwymi podziękowaniami dla posłanek PO-KO. Na Twitterze zrobili to Sylwester Tułajew i Krzysztof Sobolewski.

bECjrliC

Włodzimierz Czarzasty z wyrozumiałością zareagował na wpadkę posłanek. "Szkoda. Ale my też mogliśmy się pomylić" - napisał na Twitterze szef SLD. Złości nie kryła jego klubowa koleżanka - Hanna Gill-Piątek. Szefowa kampanii prezydenckiej Roberta Biedronia napisała ironicznie: "PRAWIE zerwaliśmy kworum". "Po tylu kadencjach nie wie pani jak zrywa się kworum?" - zapytała Iwonę Śledzińską-Katarasińską. Później usunęła wpis.

Do podobnej sytuacji doszło przed świętami. Na sali było nieobecnych tak wielu posłów PiS, że opozycja mogła wygrać głosowanie. 30 parlamentarzystów PO-KO i Lewicy nie pojawiło się jednak w Sejmie, przez co partia rządząca przegłosowała projekt.

bECjrliD

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECjrliW
KOMENTARZE
(5)
123
2 lata temu
jaki rząd -oszuści ,kłamcy targowica -a posłowie to barany patrz sprawozdania komisji żenada
POżydy
2 lata temu
Jak byli u żłobu też im nic nie wychodziło,prócz złodziejki i kłamstwa,to są nieudacznicy,tak właśnie POruscy, POżydowscy nieudacznicy. PO czynach widać,a ich bełkotu nie da się słuchać.
pln
2 lata temu
Rząd podniósł prognozę deficytu finansów publicznych na ten rok. W wersji przyjętej we wrześniu wynosił on 17,7 mld zł, a w projekcie skierowanym do Sejmu sięga już 32,24 mld zł. Tutaj właśnie rząd "ukrył" dziurę, która powinna pojawić się w tegorocznym budżecie państwa. Dzięki temu zabiegowi pozostał jednak zrównoważony. Wydatki jednak nie zniknęły. Przerzucono je na fundusze i samorządy.
bECjrliX
BD 2000
2 lata temu
Inteligentnie rozgrywać rząd kolaborantów poko
Brawo
2 lata temu
PiSiorki tak trzymać krótko na smyczy POwców
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić