o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Sejm. Sławomir Nitras może zostać pociągnięty do odpowiedzialności

33
Podziel się

W czwartek Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych zarekomendowała Sejmowi poparcie wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Sławomira Nitrasa (PO). Zdaniem wnioskodawców, poseł miał znieważyć oraz naruszyć nietykalność cielesną działacza pro-life.

Sławomir Nitras (PO)
Sławomir Nitras (PO) (East News, Stefan Maszewski/Reporter)
bDyWClrF

Sprawa ma swój początek w listopadzie 2018 roku. Według obrony działacza ruchu pro-life parlamentarzysta "działając w zamiarze bezpośrednim znieważył pana Dawida Wachowiaka" podczas interwencji policji. Funkcjonariusze spisywali kobietę, która według Fundacji "Pro Prawo do Życia" zakłócała ich zgromadzenie.

Poseł Platformy Obywatelskiej miał dodatkowo użyć obelżywych określeń wobec Wachowiaka, "czym w ocenie oskarżyciela prywatnego znieważył go, a także naruszył jego nietykalność cielesną poprzez szturchanie i popychanie oraz uderzanie go w rękę" - argumentuje we wniosku mecenas Filip Wołoszczak.

bDyWClrH

Wniosek przyjęty, Nitras nieobecny

Na zamkniętym posiedzeniu komisji podjęto decyzję wobec Nitrasa. Organ przychylił się do wniosku działacza pro-life. - Informuję, że komisja przedłoży Wysokiemu Sejmowi propozycję przyjęcia wniosku oskarżyciela prywatnego o wyrażenie zgody na pociągniecie do odpowiedzialność karnej posła Nitrasa - informował po obradach przewodniczący komisji Włodzimierz Bernacki (PiS).

Sam Nitras nie był obecny na komisji. Wcześniej wysłał zawiadomienie do prezydium, że nie jest w stanie stawić się posiedzeniu ze względu na wykonywane obowiązki. Poseł Platformy poinformował także, że względu na późne doręczenie zawiadomienia, nie był w stanie wyznaczyć swojego pełnomocnika.

bDyWClrN

Przewodniczący komisji uznał wniosek Nitrasa za "bezzasadny". Według Bernackiego posła zawiadomiono zgodnie z procedurami. Dodatkowo parlamentarzysta miał odczytać maila z zawiadomieniem 15 kwietnia. Komisja twierdzi, że istnieje "potwierdzenie zwrotne" przeczytanej wiadomości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Zobacz także: Władysław Teofil Bartoszewski nawiązuje do słów jego ojca: mamy obecnie całą armię „dyplomatołków”
bDyWClrO
bDyWClsi
KOMENTARZE
(33)
żenada
2 lata temu
Nareszcie !!!!!!!!!
sts
2 lata temu
Nareszcie ktoś go posadzi, najlepiej cela+
bolo
2 lata temu
Do pudla z nim co sie cackac
bDyWClsj
2
2 lata temu
NASTĘPNY MALARZ Z PO
Artaxerxes
2 lata temu
Przecież to są standardy PO
Najnowsze komentarze (33)
87
2 lata temu
Polacy ! Jak macie wpojone żeby nie głosować na PIS to głosujcie na samego diabła byle nie na takie POKO kreatury
ja
2 lata temu
Nitras do budy!
Jarek K
2 lata temu
On za sam wygląd powinien siedzieć.........
ggggg
2 lata temu
mam dość nitrasów kumyszów tłusków....do 25 lat dbają, walczą o to żeby mój los nie był lepszy....a ludziom w platformie żyło się lepiej...........
agentura
2 lata temu
Przyszła kryska na Matyska, wreszcie chama przeszukującego prywatne rzeczy posłów PIS będzie można POdsumawać za całokształt zaprzaństwa. Mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości stanie na wysokości zadanie i kolejny opluwacz Polski Neuman, stanie przed Temidą.
citizen
2 lata temu
Już za grzebanie w torebkach POwinien beknąć !!!
87
2 lata temu
Dziki choć włoży garnitur dalej jest dziki
V
2 lata temu
Swojego Koguta to mimo lapowek ocalic, a Nitrasa z opozycji za jakies bzdury beda karac. Golym okiem widac te "Prawosc i Sprawiedliwosc".
bDyWClsb
Zbyszek
2 lata temu
Przyjmowanie ofiary nie jest karane.
444
2 lata temu
Nie dorósł do roli posła sejmu polskiego, tak jak reszta jego towarzyszy Społeczeństwo nie oczekuje rozrywki na sali sejmowej. Im się wydaje że są mniejszością ukraińską w sejmie galicyjskim.
Hdkk
2 lata temu
nitros to taka przestępcza naćpana przybłęda ze wschodu
bb
2 lata temu
Jasne, po to mamy swoje sądy, aby sprawiedliwość zawsze (!) była po naszej stronie
757
2 lata temu
już dawno mu należało się , a do towarzystwa "członków" z PO-KOmuny.
Wibrator
2 lata temu
Jak się do tej wiadomości ma sprawa obrażania wszystkich i wszystkiego przez niejaką krysię pawłowicz nazywana niesłusznie profesorem.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić