Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

Sekielski doczekał się naśladowcy. Powstanie film o antyszczepionkowcach

28
Podziel się:

Koniec z kłamstwami o szczepieniach. Takiego efektu oczekuje doktor Dawid Ciemięga, który zbiera pieniądze na produkcję dokumentu o ruchu Stop NOP. - Aby zadbać o najwyższą rzetelność, każda osoba występująca w filmie, będzie autoryzować swoje wypowiedzi – wyjaśnia lekarz.

Damian Ciemięga potrzebuje 30 tys. zł na film o antyszczepionkowcach
Damian Ciemięga potrzebuje 30 tys. zł na film o antyszczepionkowcach (zrzutka.pl, Damian Ciemięga)

Tomasz Sekielski przetarł szlak osobom, które chcą tworzyć ważne treści własnymi siłami i środkami. Film "Tylko nie mów nikomu", sfinansowany ze zbiórki crowdfundingowej, odtworzono ponad 22 mln razy. Sekielski przymierza się do nowego filmu. I ma pierwszego naśladowcę.

Dawid Ciemięga jest pediatrą z Tychów. Od 17 lat zajmuje się fotografią. Sam nagrywa i montuje filmy. Wzorem Tomasza Sekielskiego chce nakręcić film demaskujący ruch antyszczepionkowy.

"Jak wiele osób wie, zajmuje się walką z kłamstwami i oszustwami rozpowszechnianymi przez antyszczepionkowców oraz hejtem w sieci kierowanym w stronę lekarzy i pracowników ochrony zdrowia. Moja działalność obejmuje również powszechny problem naciągania ludzi na pseudomedyczne metody rzekomego diagnozowania i leczenia, w tym biorezonans, badanie żywej kropli krwi itd." – czytamy we wpisie na platformie zrzutka.pl

Zobacz także: Obejrzyj: Przystępny język kluczem do sukcesu w biznesie

W poniedziałkowe południe, po ponad dobie od publikacji ogłoszenia, została zebrana niemal cała kwota, czyli 25 tys. zł z planowanych 30 tys. zł. To zaledwie 5 proc. tego, czego potrzebowali bracia Sekielscy do zrealizowania swojego pomysłu. Nie za mało?

- Jestem oszczędny, nie chce robić tego z rozmachem i szastaniem pieniędzmi, ponadto angażuje w to również środki własne prywatne. 20 tys. zł wystarczy, aby pokryć minimum tego, co jest niezbędne sprzętowo – wyjaśnia money.pl Ciemięga. I dodaje: - Wszystko, co będę kupować, będę kupować z możliwie największymi rabatami, szukając najlepszych cen, aby jak najlepiej wykorzystać zebrane pieniądze.

Ciemięga zaznacza, że film nie będzie polowaniem na czarownice. Chodzi o to, aby zebrać wszystkie fakty na temat szczepień i przedstawić je w jednym dziele. Lekarza zamierza zaprosić do nagrania ekspertów, byłych członków stowarzyszenia Stop NOP, a także swojego największego adwersarza – Justynę Sochę.

- Film pokaże, jak wygląda przekaz informacji przez Stop NOP i Justynę Sochę. Aby zadbać o najwyższą rzetelność, każda osoba występująca w filmie, będzie autoryzować swoje wypowiedzi. Również pani Socha. Dzięki temu nie będzie mowy o tym, że cokolwiek zostało wyrwane z kontekstu.

Autor powstającego filmu zapewnia, że tworzy go po godzinach, kosztem wolnego czasu i nikt go nie sponsoruje. Na zysk nie liczy, bo – jak twierdzi – utrzymuje się z pracy lekarza. Ciemięga nie wyklucza, że poprosi o patronat kilka instytucji, aby wzmocnić powagę swojej inicjatywie. Film nie ma jeszcze tytułu. Ma powstać w ciągu kilku miesięcy. Będzie do obejrzenia na YouTube.

- Nie będę ukrywał, że zainspirował mnie Sekielski. Swoim filmem poruszył temat, o którym każdy wiedział, ale zrobił to tak, że przyciągnął uwagę odbiorców. U mnie jest podobnie. Jeszcze kilka lat temu przychodzili do mnie rodzice i pytali o publikacje Stop NOP, które pojawiały się na stronach dotyczących zjawisk UFO. Chcę pokazać, jak to wygląda od środka.

Najpierw Sekielski, a teraz Ciemięga, czyli ludzie niezwiązani na stałe z żadną firmą medialną, którzy chcą opowiadać o trudnych tematach. Czy w tę stronę będą rozwijały się media? Medioznawca prof. Wiesław Godzic nie ma co do tego wątpliwości.

- To się będzie rozwijało. Wpłacając niedużą kwotę stajemy się współautorami filmu. Jako obserwatorzy różnych sfer życia możemy informować o sprawach, którymi warto się zająć. Już niedługo takie instytucje jak NIK nie będą potrzebne. Obywatele będą sami opowiadali o nieprawidłowościach, a internet stanie się dystrybutorem ich treści. Jedyne czego się obawiam to fake newsy, które mogą być przedstawiane w atrakcyjny i przekonujący sposób – komentuje ekspert.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
bil
3 lata temu
Następny na liście plac Sorosa i jemu podobnych... sukces? jak siekielskich i vegi. Swoje życiorysy niech nakręca
święta tajemn...
3 lata temu
anty-szczepionkowców to ja ma tam gdzie pana majstra można … czekam na film o TW SB w sutannach !
JW
3 lata temu
mały Alfi w Anglii skazany na śmierć przez sąd, nie zgodzili się przewieź go do Francji gdzie klinika chciała go przyjąć, oczywiście z powodu tego, że by oficjalnie i namacalnie było wiadomo, że to przez szczepienie
jasiek
3 lata temu
niech się film zacznie od dziecka w Anglii które sąd kazał zamordować w szpitalu które to dostało porażenia mózgowego w wyniku podania szczepionki i w Polsce taki sam przypadek zamordowali dziecko które zachorowało po podaniu szczepionki
fxdw4uiontyqw...
3 lata temu
jacy ludzie są w dzisiejszych czasach naiwni, wierzą w cokolwiek ktokolwiek im powie czy pokaże, a przecież kłamie każdy non stop, kto dzisiaj nie skłamał ani razu niech pierwszy podniesie kamień.
awea
3 lata temu
Kiedy powstanie film jak się rozkręca obroty w aptece?
Wgw
3 lata temu
Rtęć w rybach z Dalekiego Wschodu: Trucizna !! ☢️😱 Rtęć w szczepionkach: W porządku 👍🏻😎 Formaldehyd w kosmetykach: Niebezpieczny dla zdrowia !! ☢️😱 Formaldehyd w szczepionkach: Całkowicie bezpieczny 👍🏻😎 Glifosat w warzywach i owocach: Rakotwórczy !! ☢️😱 Glifosat w szczepionkach: Niezbędny do przetrwania👍🏻😎 Aluminium w dezodorantach: Powoduje Alzheimera !! ☢️😱 Aluminium w szczepionkach: Nie ma podstaw do niepokoju, bo my wstrzykujemy prosto do mięśni 👍🏻😎 Glutaminian sodu w jedzeniu: Unikać jak ognia !! ☢️😱 Glutaminian sodu w szczepionkach: Wszystko OK, śpijcie dalej 👍🏻😎 Zjadanie ludzkiej tkanki: Kanibalizm !! ☢️😱 Ludzka tkanka w szczepionkach: Żaden kanibalizm, to normalne 👍🏻😎
Konfederat
3 lata temu
Jeśli szczepionki są OK to dlaczego istnieje przymus szczepień?
olo
3 lata temu
Chciałbym dowiedzieć się kto będzie sponsorem tego filmu :) Ale lemingi i tak uwierzą w każdą głupote, nawet taką która zabija ich dzieci, smutne ale prawdziwe.
Ewela
3 lata temu
Pewnie Panu kupe kasy koncerny zapłacily aby zareklamować szczepionki!!! Znam 4 przypadki poszczepionkowego autyzmu. Tak kłamać w żywe oczy? Wstydzcie się.
Szczepiński
3 lata temu
prof Majewska która badała szczepionki z pieniędzy UE i odkryła pewne wątpliwości i problemy powinna być zaproszona jako specjalistka
Gal Anonim
3 lata temu
Są dwie rzeczy, które nigdy się nie zestarzeją - świńskie kawały i nieszczepione dzieci.
gt
3 lata temu
sukces siekielskiego, śmiech na sali
matka
3 lata temu
jeśli to ma być film tylko o stop nop to nie będzie rzetelny. niech będzie o stop nop i o ludziach którzy mają dzieci z nop poszczepiennym. sama się zgłoszę że chcę opowiedzieć moją historię !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić