REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 18 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. M.Drozdek19.11.17 (21:23)

Seks ma wpływ na nasze zdrowie. Największe takie badanie w historii

Wiadomo, że seks wiąże się z przyjemnością i zacieśnianiem więzi z partnerem. Ale prócz tego, uprawianie miłości ma wpływ na inne dziedziny naszego życia, na przykład psychikę i zdrowie. 200 tysięcy osób zgłosiło się do najnowszego badania, któremu naukowcy już wróżą ogromny sukces. Co chcą zbadać?
123RF.COM

Na całym świecie przeprowadzono już mnóstwo badań na temat teksu. O korzyściach, ale i negatywnym wpływie niektórych zachowań. To przygotowywane przez Duńczyków zapowiada się rewolucyjnie. Eksperci wyselekcjonowali 200 tys. par z Danii, by sprawdzić, jaki wpływ na ich zdrowie ma seks. Projekt SEXUS może rzucić światło na nowe aspekty tematu, który dotyczy niemal wszystkich.

- Startujemy z tą ogromną machiną i mamy ogromne nadzieje, ale też wątpliwości. Pytamy publicznie o bardzo intymne szczegóły, o których mało kto chciałby opowiadać innym – opowiada w rozmowie z "Science Nordic" Morten Frisch z Departamentu Epidemiologii i Badań w Statens Serum Institute. – Jesteśmy podekscytowani, bo nigdy wcześniej nie przeprowadzono tak szczegółowego badania – dodaje.
Na początku uczestnicy odpowiadają na pytania dotyczące ogólnych przekonań na temat seksu, potem dzielą się swoimi doświadczeniami. Eksperci pytają także, jak często dana osoba uprawia seks. Ale nie o sam akt chodzi. Jak zaznaczają inicjatorzy projektu, kluczowy wpływ mają też inne elementy: to, czy uczestnik badania pali papierosy, czy pije, to, co przeżył w życiu, czy dobrze czuje się w swoim ciele, a nawet przebyte choroby. Odpowiedzi na tak szczegółowe pytania mają pokazać, jak seks wpływa na nasz organizm i psychikę.

REKLAMA

Choć jeszcze za wcześnie, by wyciągać wnioski, naukowcy uważają, że już niedługo będą mogli ostatecznie powiedzieć, czy jesteśmy zdrowsi, jeśli uprawiamy więcej seksu, czy dogadujemy się w związku lepiej dzięki uprawianiu seksu i – co ciekawe – czy zdrowiejemy szybciej, jeśli nasze życie erotyczne jest bogatsze.

- Jeden z naukowców założył jakiś czas temu, że mężczyźni rzadziej chorują na raka prostaty, gdy regularnie szczytują. Ale ile jest w tym prawdy? Nasze badanie będzie mogło odpowiedzieć na to pytanie – dodaje ekspert.
A co z popularnymi mitami? Jak podaje "Science Nordic", dzięki SEXUS dowiemy się także, czy to prawda, że otyli ludzie rzadziej uprawiają seks ze względu na problemy z zaakceptowaniem swojego ciała, czy może decydują inne czynniki związane ze stresem i problemami z sercem.

Seks interesuje naukowców od lat. Trudno się dziwić. Co rusz słyszymy o kolejnych rewelacjach. Pytanie więc, czy nowy projekt ma szansę jeszcze nas czym zaskoczyć? 200 tysięcy uczestników robi wrażenie. Pozostaje tylko czekać na wyniki.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij