Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Senat. Opozycja przegrała głosowanie ws. specustawy PiS. Chodzi o zwalczanie ASF

19
Podziel się

PiS wygrał głosowanie w Senacie nad specustawą o zwalczaniu ASF. Projekt ustawy, która jest nazywana "lex Ardanowski" budzi spore kontrowersje ze względu m.in. na wprowadzenie zakazu blokowania polowań.

Senat głosował ws. specustawy o ASF. Opozycja przegrała
Senat głosował ws. specustawy o ASF. Opozycja przegrała (PAP)
bEDAKroB

W piątek wieczorem Senat zajmował się wnioskiem o przegłosowanie ustawy bez poprawek specustawy PiS o zwalczaniu ASF. Nowe przepisy nazywane "lex Ardanowski" zakładają m.in. zwiększenie bioasekuracji, zakaz blokowania polowań, udział w odstrzale dzików m.in. policjantów i żołnierzy oraz powoływanie Łowczego Krajowego przez ministra środowiska. Wersję proponowaną przez Sejm poparło 50 senatorów. Przeciw było 49 senatorów.

Wśród tej drugiej grupy byli 43 senatorów Koalicji Obywatelskiej, dwóch senatorów Lewicy oraz niezależni parlamentarzyści: Stanisław Gawłowski, Wadim Tyszkiewicz i Krzysztof Kwiatkowski. Przeciwko był również Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów z klubu PSL.

bEDAKroD

Za specustawą było 47 senatorów PiS, niezależna senator Lidia Staroń oraz dwóch polityków PSL: Jan Filip Libicki i Ryszard Bober. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta. Po podpisaniu ma wejść w życie następnego dnia po jej ogłoszeniu.

Zobacz także: Zobacz też: Magdalena Biejat odwołana z funkcji szefowej Komisji Rodziny. Będzie odwet w Senacie?

PSL wyłamuje się z opozycyjnej koalicji. PSL zapowiedziało, że zagłosuje z PiS-em

Warto przypomnieć, że opozycyjny wyłom zwiastowała już czwartkowa wypowiedź Władysława Kosiniaka-Kamysza. Lider PSL i kandydat na prezydenta oświadczył, że senatorowie PSL zagłosują za projektem PiS.

bEDAKroJ

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza "ten projekt jest potrzebny" a "rolnicy na niego czekają". - ASF rozlewa się po kraju, doszedł do województwa wielkopolskiego, lubuskiego, czyli obejmuje wschodnią część naszej ojczyzny, ale też województwa zachodnie - mówił w czwartek Kosiniak-Kamysz na antenie RMF FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDAKrpe
KOMENTARZE
(19)
Kor
2 lata temu
To pociąg zdarzeń losowych nie tak jak myślisz tylko szybciej
Hunter
2 lata temu
Wojsko i policja idą na polowanie??? Ilość śmiertelnych postrzeleń wzrośnie wielokrotnie... i nie mam na myśli dzików.
gOŚĆ
2 lata temu
Gdzie byli Panowie Senatrowie
bEDAKrpf
bbb-wstyd
2 lata temu
Wyraźnie się napracowali nad tą ustawą .Miesięczne pobory których każdy z 80% społeczeństwa by sobie życzył poszły w spragnione usta senatorskie . Zadnej refleksji ani ambicji i to tyle , a miało być tak dobrze dopracowywane prawo .
UE-Junker
2 lata temu
Zdrajcy z PO nawet nie wstrzymali się od głosu w sprawie rezolucji o ustawie KRS w KE, to skandal ! Żadna inna opozycja , w żadnym innym kraju europejskim nie zachowuje się tak podle jak te psy.
smerf
2 lata temu
Całe te pisanie to porażka ,przegrane glosowanie opozycji tu nie powinno chodzić kto wygra a to czy ta ustawa jest dobra dla Polski a nie czy opozycja wygrała czy przegrała jakiś absurd
kaem
2 lata temu
Opozycyjna. Część senatu to jawni dywersanci. SChetyno wychodowałes bandę zdrajców, , sprzedawczykami, zarządców , agentów obcych wpływów. A co moźna powiedzieć o ich wyborcach - to samo.
Qaz
2 lata temu
Ot i cała opozycja. Potępiać w czambuł wszystko to co proponuje rząd bez zastanowienia się czy to dobre czy złe.
Lol
2 lata temu
PSl nareszcie zmądrzało, tak trzymac ale odzywajcie sie jak nie tylko jak o dziki chodzi.Jak bedziecie za opozycja to sie utopicie razem z nimi.
jola
2 lata temu
PO-dno.
Gość
2 lata temu
Teraz każdy w miejscu gdzie zechce będzie sobie mógł postrzelać.Takie safari z quada z pomocą kałasznikowa. Boże chroń spacerowiczów ,grzybiarzy , nasze dzieci,i spacerowiczów.
wer
2 lata temu
wrescie PSL zaczęło mysleć,tylko jak długo
dzik
2 lata temu
Polska to dziki kraj
bEDAKroX
Gosccc
2 lata temu
Dziki wchodza do miast i czuja sie jak u siebie ich jest za duzo wystrzelac dla naszego dobra ,one sie znowu namnoza,zieloni dajcie na luz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić