REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski19.04.18 (06:26)

Sensacyjne doniesienia. "Kim Dzong Un i Donald Trump przyjadą do Warszawy"

Nie milkną echa głośnej decyzji o spotkaniu przywódców Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych. Według amerykańskich dziennikarzy jest 9 możliwych lokalizacji takiego spotkania, a wśród nich znalazła się także Polska. Szczyt dyplomatyczny prawdopodobnie planowany jest na czerwiec.
Reuters

Oprócz Warszawy na liście znalazło się jeszcze kilka miast z Europy. To Praga, Genewa, Helsinki, Sztokholm i Oslo. Do spotkania Trumpa z Kim Dzong Unem może, według Bloomberga, dojść także w Bangkoku, Singapurze lub Ułan Bator. Jeśli przywódca koreańskiego reżimu, zgodnie ze swym zwyczajem, będzie chciał wybrać się na szczyt dyplomatyczny pociągiem, to wszystkie inne lokalizacje poza stolicą Mongolii wydają się mało prawdopodobne.

Warszawa to miasto gdzie Korea Północna ma obszerną ambasadę i gdzie w lipcu 2017 roku Donald Trump wygłosił swoje pierwsze duże publiczne wystąpienie w Europie - napisał Bloomberg o naszej stolicy.

REKLAMA

Przywódcy Korei Północnej rzadko wybierają się poza granice swojego kraju. Zazwyczaj unikają podróży lotniczych i wykorzystują pociągi. Kim Ir Sen, dziadek obecnego dyktatora z Północy, przyjechał do Polski w 1956 i 1984 roku.

Zobacz także: Kolejna próba rakietowa Korei Północnej

O ewentualnym spotkaniu na linii Trump - Kim Dzong Un dowiedzieliśmy się we wtorek. Wtedy prezydent USA oświadczył, że branych pod uwagę jest 5 lokalizacji. Nie zdradzał, jakie to miejsca, dodając, że musi to być "neutralny grunt". Dziennikarze Bloomberga, powołując się na anonimowych informatorów, którzy współpracują przy organizacji spotkania, stwierdzili, że możliwych miejsc spotkania jest na pewno więcej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij