o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Silny wiatr na południu Polski. Wiele domów bez prądu

3
Podziel się

Porywisty wiatr na południu Polski spowodował, że straż pożarna interweniowała aż 951 razy. Ponad półtora tysiąca gospodarstw domowych nadal nie ma prądu.

Strażacy usuwają powalone drzewa w Brzezinach.
Strażacy usuwają powalone drzewa w Brzezinach. (PAP, Grzegorz Momot)
bEECKGWJ

Najwięcej interwencji, bo aż 373, odnotowano w województwie dolnośląskim. 143 zgłoszenia przyjęto w woj. opolskim i 116 w śląskim - poinformował w środę rano w TVN24 Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej. Na szczęście, nikt nie został ranny

Interwencje dotyczyły głównie usuwania połamanych i powalonych drzew. W niektórych miejscach uszkodzone zostały elementy konstrukcyjne budynków.

Jak podał Frątczak, bez energii elektrycznej jest 1 606 odbiorców. Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa najwięcej takich przypadków jest w województwie dolnośląskim (970), małopolskim (470) i opolskim (166).

bEECKGWL

TPN ostrzega turystów

Na Podhalu halny także dał się we znaki mieszkańcom. Powalone drzewa uszkodziły cztery samochody i kilka dachów, także na szkole podstawowej na Cyrhli w Zakopanem. Na Kasprowym Wierchu halny osiągał nawet 155 km/godz. Nie kursowała kolejka linowa na szczyt.

Z powodu silnego wiatru zostały zamknięte wszystkie punkty wejściowe do Tarzańskiego Parku Narodowego. "Oznacza to, że TPN nie pobiera opłat za wstęp, ale nie zakazuje wejścia na własną odpowiedzialność" - poinformowano na Facebooku. TPN ostrzega także turystów, że w górach jest teraz niebezpiecznie. Porywisty wiatr łamie drzewa i wiele szlaków nie nadaje się do przejścia.

bEECKGWR

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEECKGXm
KOMENTARZE
(3)
Halny
3 lata temu
To wina Tuska!
Halny
3 lata temu
To wina Tuska!
Pis
3 lata temu
To wina Tuska!
bEECKGXn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić