o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

Skandal w Gliwicach. PO i Nowoczesna pozmieniały listy wyborcze

35
Podziel się

W Gliwicach aż wrze. Po ujawnieniu list wyborczych Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza i Koalicji Obywatelskiej okazało się, że poseł Borys Budka i posłanka Marta Golbik zmienili kandydatów na listach.

Ujawniono, że istniały dwie listy
Ujawniono, że istniały dwie listy (East News)
bEDJzket

Po wielu miesiącach ustaleń udało się ułożyć listy wyborcze kandydatów Nowoczesnej i Platformy w ramach powołanej na szczeblu krajowym Koalicji Obywatelskiej. Dokumenty trafiły do pełnomocnika wyborczego, a potem miały zostać złożone w Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak ujawniają "Nowiny Gliwickie", w ostatniej chwili poseł Borys Budka i posłanka Marta Golbik zmienili kandydatów na listach. Pojawiły się nowe nazwiska, a zniknęły te, pod którymi podpisali się ze swoim poparciem mieszkańcy.

Bulwersujące jest również to, że osoby najbardziej zainteresowane dowiedziały się o zmianie już po rejestracji list. Nie mogli już zareagować. - Naruszono nasze konstytucyjne prawo - mówią Nowinom Katarzyna Janus, Natalia Wójcik i Ewa Lutogniewska, których nazwiska usunięto.

bEDJzkev

Niektórzy dostali tylko lakonicznego smsa, że nie ma ich na liście. Inni dowiedzieli się, odbierając maila. Dopiero 21 września o ich nowym kształcie, oficjalnie, poinformował poseł Budka.

Ujawniono, że istniały dwie listy. Tę, którą otrzymała Państwowa Komisja Wyborcza, przygotowano w ostatniej chwili. Katarzyna Janus z Nowoczesnej uważa, że zachowanie posłów PO jest niedopuszczalne i haniebne. - Nieuczciwe nie tylko wobec kandydatów, własnych struktur i koalicjanta, ale przede wszystkim wobec gliwiczan, którzy podpisali listy poparcia dla konkretnych osób - komentuje.

Sprawę roszad na listach kandydatów w wyborach opisały "Nowiny Gliwickie".

bEDJzkeW
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(35)
Lis
3 lata temu
Tk yglada sprawidliwosc uczciwnosc w PO i nowosmiesznej hahahshaha po 8 latach ich rzadow niczego sie nienauczyli a tak opluwaja Pis
Bronek
3 lata temu
Co z tego? Nowoczesne podejście do obywatelskiej sprawy
oPOrny
3 lata temu
Zbliżają się wybory. Ludzie pomyślcie chwilę, ta połwa która nie chodzi głosować bo się nie che, bo i tak nic się nie zmieni, jak nie głosujecie to głosujecie na PO! Ruszcie tyłki i idźcie głosować, niby już 45 % Polaków i rośnie nie nadje się nabierać na POwskie farmazony !, ale ruszcie się i Wy, 8 lat zaPOasożycenia Polski zrobiło swoje, 250 mld przekręconego VATu, złodziejski Amber Gold, afera Hazardowa, a nade wszystko szczere rozmowy przekrętasów u Sowy, cała Polska to widziała!, chcecie żeby to wróciło? Przypomnijcie sobie też tych zdrajców, jak ostatnio w Parlamencie Europejskim, tego chcemy? oni potwierdzają namacalnie, czym i na czyich usługach były PO, PSL
bEDJzkeX
:-)
3 lata temu
PO-PSL wy juz dobrze wiecie ze zostaniecie POtych wyborach POzamiatani,a w parlamentarnych to będzie gwóżdż do trumny
gyrayec
3 lata temu
W sumie dobrze się stało. Teraz jako partie mało wiarygodne uzyskają mniejsze poparcie, a o to właśnie chodzi...
Andrzej
3 lata temu
Budka , nie ta z piwem i .......wszystko jasne!
oborowy
3 lata temu
Ruszać świnki,koryto+czeka!!!!!
xyz
3 lata temu
I TO JEST JAKOŚĆ "NASZYCH" POLITYKÓW! Wyplenić całe warcholstwo od lewa do prawa!
Hm
3 lata temu
Budka to śmiec
Maciej
3 lata temu
standardy totalnych - dlaczego mnie to nie dziwi ???
same fakty
3 lata temu
Borys "Wodka" i wszystko jasne :))).
i co praworza...
3 lata temu
budka taki obrońca demokracji - chyba własnego koryta
Budkaaaaa
3 lata temu
To ten co o prawie KOŃstytucyji etyce i uczciwości prawił nieraz ? Tak na marginesie czy możnaby poprosić grafologów o porównanie podpisów na listach poparcia . W przypadku wykrycia oszustwa ( kilku podpisów tej samej osoby ) wszystkich którzy „ zbierali podpisy do pierdla na 10 wiosen minimum , a dana partia w kosmos do delegalizacji i zakaz dożywotni sprawowania funkcji publicznych dla wszystkich jej członków ? Kto z polityków się pod tym podpisze ?
bEDJzkeP
gość
3 lata temu
Listy POparcia dla jednych, a wyborcze dla innych. Jeszcze nie było wyborów, a tu znowu jakieś kombinacje...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić