Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Tomek Orszulak
|
aktualizacja

Skandal w Witaszycach pod Jarocinem. Ksiądz wybrał sobie 14-letnią ofiarę

55
Podziel się

Wikariusz Kamil I. odwołany z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Witaszycach. Miał namawiać 14-letniego chłopca na seks. Ksiądz został zatrzymany przez policję, śledztwo prowadzi prokuratura. To kolejny duchowny, który odchodzi z tej parafii.

Kolejny ksiądz, który odchodzi z tej parafii
Kolejny ksiądz, który odchodzi z tej parafii (Pixabay.com)
bEKUEhyZ

Sprawa wybuchła 14 grudnia. Policja zatrzymała w Jarocinie byłego już wikariusza parafii w Witaszycach. Jest podejrzewany o dokonanie przestępstwa na tle seksualnym.

"Śledztwo prowadzi Prokuratora Rejonowa w Jarocinie i do jego zakończenia niewiele mogę powiedzieć o sprawie. Mogę jedynie potwierdzić, że faktycznie duchowny jest podejrzany o dokonanie przestępstwa na tle seksualnym. Ksiądz został zatrzymany na podstawie nakazu prokuratorskiego" - zdradziła w rozmowie z portalem wlkp24.info mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

bEKUEhzb

Mieszkańcy miejscowości w szoku. "Wszyscy jesteśmy tym wstrząśnięci"

Dzień przed zatrzymaniem został odwołany z funkcji wikariusza. Ksiądz Kamil I. miał namawiać 14-letniego chłopca na seks. Wcześniej był lubianym w miejscowości duchownym. Uczył w szkole, jeździł z dziećmi na salę gimnastyczną do pobliskiej wsi.

- Wszyscy jesteśmy tym wstrząśnięci. A co, jeśli skrzywdził już jakieś dziecko, które nie powiedziało o tym dorosłym? - mówią "Super Expressowi" parafianie.

Ksiądz wybrał sobie 14-letnią ofiarę. Chłopiec zawiadomił rodziców, a ci policję. "Robił to za pomocą SMS-ów i komunikatorów internetowych" - powiedział Marcin Meler, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

bEKUEhzh

To kolejne zawirowanie, jakie nastąpiło w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Witaszycach. W połowie listopada z pełnienia służby zrezygnował proboszcz - ksiądz kanonik Błażej Michalewski

bEKUEhzC
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(55)
pedofil to tw...
4 lata temu
wniebowzięci razem z maryją panną wiecznie dziewicą. co za papka z ta maryją dziewicą i józefem co maryji nie tknął.
Logiczny głos...
4 lata temu
Spokojnie, nie każdy pedofil to ksiądz.
qpu
4 lata temu
nasienie węża zagnieździło się w klerze ich główną cechą rozpoznawczą jest pedofilia
bEKUEhzD
Rafał z Mogil...
4 lata temu
Natychmiast po udowodnieniu przerąbać ten durny łeb pionowo na dwie połówki i to starą zardzewiałą siekierą
gg
4 lata temu
nazwisko jego
B52
4 lata temu
na tym portalu księdza miesza się z błotem minimum raz na tydzień osobiście jestem za ścinanie głowy za podobne występki ale wszystkim przy okazji pozbylibyśmy się lewactwa w 100% poświęcił byk kilku zboczonych księży z przyjemnością
stary ale pam...
4 lata temu
No na pewno te moherowe kleptomanki ujmą się za "księciuniem" - bo on niby od boga.Pewnie nic temu typkowi nic się nie stanie i szybko zamiecie pod kościelny dywan prokuratura nie znajdując znamion przestępstwa.
dumny polak
4 lata temu
ksiadz,polityk,doktor,sedzia,policjant wszedzie sa dobrzy i zli ludzie.ja wierze ze tych dobrych jest wiecej a tych zlych trzeba karac nie wazne kim sa
zxc
4 lata temu
DSla takiego księdza - to już tylko kaplica !!!
Koniec PO w 2...
4 lata temu
A Mohamed posuwał 9 letnie dziecko....
!!!!!!!!!!!!!...
4 lata temu
odwołany ?! dobre sobie a gdzie prokurator !!!??
GGG
4 lata temu
Bardzo dobrze, że w końcu się ludzie zainteresowali tym co się dzieje tak naprawdę w ciele kościoła katolickiego. Takie perwery powinny być wypalane gorącym żelastwem. Ja proponuję dodatkowo zainteresować się tym co się dzieje w meczetach czy synagogach....Sezon uznaję za otwarty. Bądźmy konsekwentni.
OJOJ
4 lata temu
za kratki z tą sz...pedofilską
bEKUEhzv
Robert
4 lata temu
ojoj aniołka odwołano, znów atak PO i ubeków
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić