o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Skandal we Francji. Dżihadyści z ISIS pobierali zasiłki dla bezrobotnych

73
Podziel się

Do sprawy dotarli dziennikarze francuskiego dziennika "Le Figaro". Ich zdaniem setki dżihadystów walczących w szeregach tzw. Państwa Islamskiego w Syrii mogło otrzymywać zasiłki dla bezrobotnych od francuskich władz. Proceder mógł trwać od 2012 roku.

Dżihadyści z ISIS pobierali we Francji zasiłki dla bezrobotnych
Dżihadyści z ISIS pobierali we Francji zasiłki dla bezrobotnych (East News)
bEiWlLAR

Grupa około 100 bojowników pobierała świadczenia pomimo tego, że w tym czasie przebywali na terenie kalifatu na Bliskim Wschodzie. Otrzymanie świadczenia było możliwe, ponieważ ekstremiści zostawiali swoim bliskim upoważnienia do pobierania pieniędzy w ich imieniu. Jak informuje "Le Figaro" pieniądze te trafiały później do bojowników poprzez przekazy bankowe realizowane przez ich krewnych. Tego typu proceder jest nielegalny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bezrobotny pobierający zasiłek musi szukać pracy na terenie Francji.

W sumie na konta bojowników miało trafić w latach 2012-2016 ponad 500 tysięcy euro. Przeprowadzone kontrole wykazały ponad 400 fałszywych zaświadczeń od rzekomo bezrobotnych, którzy faktycznie walczyli w szeregach tzw. Państwa Islamskiego.

bEiWlLBu
KOMENTARZE
(73)
Mai.af
4 lata temu
Fuck you France, hahaha...
Makaron
4 lata temu
Wielkie mi co, a Angeli zaginęło gdzieś bez śladu 30 tysięcy "gości". Ciekawe gdzie są...
Waldek
4 lata temu
Ten kraj upadł w dniu w którym zgilotynowali własnego króla. Teraz to jest już padalec. Nie chcą pomnika św.JP II a zasiłki dają terrorystom.
bEiWlLBv
a_p_13wrze
4 lata temu
Powinni im wypłacać więcej jak pracownikom delegowanym.
Anty ISIS
4 lata temu
Zboczony Makaron, Nekrofil...
gość
4 lata temu
No co tam Makaron (?!), jak dalszy rozwój Kalifatu Francuskiego ? Głupio ta twoja babcia będzie wyglądała w burce, jedyna korzyść z tego jest taka, że nie będzie widać jej twarzy, a i ty też coś zrób ze swoją bo przy tych newsach wychodzi ci z gęby cholewa.
jjj
4 lata temu
Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Jakby ISIS wygrało to Francuzi powiedzą, że ich wspierali
Tadeusz
4 lata temu
a w innych krajach takich jak Niemcy, Włochy, Austria, Hiszpania, W.Brytania, Belgia, Holandia, Dania, Norwegia, Szwecja, jest inaczej ?
14
4 lata temu
A ile w Polsce "Dżihagistów z UB, SB pobiera krociowe nienależne extra świadczenia?
ass
4 lata temu
Makaron i Makrela to dno
tak pytam z c...
4 lata temu
Francja to już skończony kraj.Przykład głupoty ,która żle się kończy.Zastanawia mnie, dlaczego UE, na forum nie rozpatruje problemów z którymi ten kraj sobie absolutnie nie radzi, a zajmują się pseudo-problemami Polski ?
Adam
4 lata temu
Francuzi juz dawno dali się omamic muzulmanom, niedlugo to nawet świat Bożego Narodzenia nie będą mogli obchodzić! Żenada!
Obcy
4 lata temu
Przecież nie od dziś wiadomo, że Francja już dawno zeszła na psy!!!!!! Tam Araby żądzą tym krajem a Francja wszystko robi pod ich dyktando!!!!Powowoli sięgają dna!!!!!!
bEiWlLBn
dek
4 lata temu
Moim zdaniem demokracja i praworządność we Francji jest na poziomie 0.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić