Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|

Skradziono klejnoty z wystawy w Pałacu Dożów. Alarm nie zadziałał prawidłowo

1
Podziel się

Skradzione klejnoty z wystawy biżuterii w Wenecji są warte kilkadziesiąt tysięcy euro. Trwają poszukiwania złodziei, do miasta przyjechali eksperci z Rzymu.

Na wystawie w Pałacu Dożów zgromadzono ponad 270 kamieni szlachetnych i biżuterii
Na wystawie w Pałacu Dożów zgromadzono ponad 270 kamieni szlachetnych i biżuterii (Pixabay.com)
bCYfvugR

Do kradzieży na wystawie "Skarby Mogołów i Maharadżów" w Pałacu Dożów doszło w noc z wtorku na środę. Jak informuje agencja ANSA, na nagraniach z kamer widać, jak dwie osoby otwierają szklaną gablotę i wyjmują z niej m.in. złotą broszkę i kolczyki.

Cytowany przez agencję komendant weneckiej policji Vito Gagliardi powiedział, że śledczy muszą ustalić, dlaczego systemy bezpieczeństwa nie zadziałały prawidłowo. Kiedy włączył się alarm, złodzieje zdążyli wtopić się w tłum i uciec.

Według wstępnych ustaleń policji, w muzeum brakowało pracowników ochrony. Do Wenecji przejechali eksperci z Rzymu, którzy są doświadczeni w rozwiązywaniu tego typu spraw.

bCYfvugT

Zoacz też: Mleeta to jedyne na świecie muzeum zorganizowane przez organizację uważaną za terrorystyczną. Multimedialna wystawa, nowoczesne instalacje i skansen znajdują się na południu Libanu

Na wystawie "Skarby Mogołów i Maharadżów" zgromadzono ponad 270 kamieni szlachetnych i biżuterii z subkontynentu indyjskiego zgromadzonych od XVI do XX w. należących do kolekcji Al. Thani.

bCYfvuhu
KOMENTARZE
(1)
Polak
3 lata temu
No tak, Mateusz wspominał że przywiezie fajne pamiątki z Wenecji.
Najnowsze komentarze (1)
Polak
3 lata temu
No tak, Mateusz wspominał że przywiezie fajne pamiątki z Wenecji.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić