o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Słowa nadziei. Studenci napisali list do prezydenta

37
Podziel się

"Uczestnikami protestów byli w zauważalnej części młodzi ludzie, którzy przyczynili się do wygranej obecnej opcji rządzącej w 2015 r. - napisali w liście otwartym do Prezydenta Andrzeja Dudy ws. reform wymiaru sprawiedliwości "Studenci dla Rzeczypospolitej".

Słowa nadziei. Studenci napisali list do prezydenta
(PAP, Paweł Supernak)
bEJLcnZx

Działacze stowarzyszenia stanowczo nie zgadzają się z opinią, że ostatnie demonstracje ws. reform wymiaru sprawiedliwości były analogiczne "do innych protestów, które można było obserwować w Polsce od początku rządów obecnej koalicji".

Symptomatyczne jest to - napisali - że uczestnikami sprzeciwu było "pokolenie młodych osób, z których wiele protestowało przeciw reformie sądów". "To pokolenie, potrzebuje głosu środka - głosu rozsądku. Nie jest nim narracja przeciwników reformy" - zaznaczyli.

"Jako organizacja studencka skupiająca osoby o poglądach republikańskich i konserwatywnych apelujemy o zachowanie kultury dyskusji politycznej na najważniejsze tematy dotyczące polskiej państwowości" - podkreślili w liście działacze stowarzyszenia, które dotychczas (np. w styczniu br.) stanowczo odcinało się od wszelkich form antyrządowych protestów.

bEJLcnZz

List został opublikowany przez biuro prasowe stowarzyszenia w środę wieczorem.

Jego autorzy podkreślili w nim, że zgadzają się z decyzją Prezydenta ws. zawetowania dwóch ustaw i podpisania trzeciej. "Jednocześnie wierzymy, że jest możliwa powszechna zgoda co do koniecznych reform wymiaru sprawiedliwości" - dodają.

"Ponad dwa lata temu w czasie kampanii prezydenckiej zdecydowaliśmy się udzielić Panu swojego poparcia"- przypominają w liście do Andrzeja Dudy. "Ten krok był podyktowany nie tylko podzielaniem szeregu diagnoz dotyczących sytuacji społecznej, politycznej czy gospodarczej Polski. Wierzyliśmy i nadal wierzymy, że w naszej Ojczyźnie spór polityczny może być prowadzony w innym stylu, a niezbędne reformy realizowane przy możliwie najmniejszych napięciach społecznych. Pokolenie młodych osób, z których wiele protestowało przeciw reformie sądów, ukształtowane zostało, naszym zdaniem, w podobnym duchu" - podsumowują autorzy listu.

bEJLcoaa
KOMENTARZE
(37)
Gryz
4 lata temu
Takich studentów to można wysyłać do Niemiec. Tam niech protestują by tamtejszy rząd wprowadził trój podział władzy i demokrację.
jasio
4 lata temu
Na skutek chamskich działań rządu, parlamentu a przede wszystkim durnego prezesa już nie długo wyrzucą nas z Unii i będziemy traktowani jak migranci z Azji i Afryki. Granice Polski zostaną zamknięte. Stracą ważność wszystkie traktaty umożliwiające swobodne podróże po Europie. Nasze paszporty będą traktowane jak parszywe papiery śmierdzące kaczym łajnem. Młodzi ludzie będą cieszyć , że mogą spędzać cały czas w naszym narodowym otoczeniu ludzi z PiS-u i wytrzebionej puszczy. A nad całością sprawiedliwości będzie czuwał schizofrenik.
a może marzy ...
4 lata temu
waszą kulturę było widać ,jak leżeliście i kopaliście barierki,oPOzycja zaprzęga do roboty swoich potomków!!!!!kto wam uwierzy,że głosowaliście na obecnego prezydenta!!! do nauki,nie do polityki,studiujecie za nasze podatki!!!!!!!!!!
bEJLcoab
Doro
4 lata temu
Kocięta odzyskują wzrok. Dlaczego do cholery to trwało 2 lata, a nie dwa tygodnie, jak u kociąt to zwykle bywa? No to teraz potrzebne wielkie przyspieszenie, bo jesteśmy bardzo opóźnieni.
były student
4 lata temu
Kolejna farsa i podstawianie przez PiS swoich ludzi. To pomysł z Gomułkowskich a potem Gierkowskich wieców "ludzi pracy" oburzonych protestami ludzi podziemia. Tak pisali studenci z Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, organizacji przeciw której występowali prawdziwi studenci. Wiele było prób podszywania się pod niby to "oburzonych" robotników, młodzieży pracującej i tzw. postępowej inteligencji. PiS coraz bezczelniej bardziej atakuje bo traci grunt.
Arek
4 lata temu
mieszamy pojęcia tutaj . Te ustawy to nie są reformy tylko zwykłe oszustwo . Pod przykrywką reformy zmienia się nielegalnie ustrój kraju i wstawia się swoich partyjnych sędziów tak żeby rządy PIS trwały na wieki wieków
jshktl
4 lata temu
A czy ci młodzi ludzie mieli kontakt z sądami i procedurami sądowymi. Próbowali dostać się na jakąś aplikacje? prowadzili jakieś sprawy sądowe? Wiedzą jak to wygląda od środka i że sądownictwo nigdy nie było zreformowane po '89 i wszyscy ludzie starego systemu przeszli suchą stopą do nowego.
krystek
4 lata temu
Manipulacja komentarzami.Po plecznicy działają...
Pani
4 lata temu
Górnicy,rolnicy i studenci juz napisali teraz kolej na Przedszkolaków .Nie POtrafią jeszcze pisać ale Budka im napisze.
Tom
4 lata temu
Studenci? chyba studenci WSI :)
B52
4 lata temu
Lewactwo i POganie kwiczą piszą tupią i donoszą
zo
4 lata temu
Ej, to są na pewno studenci o poglądach konserwatywnych? To dlaczego chcą iść środkiem? Tutaj środkiem iść się nie da! Jak mówił dzisiaj Cejrowski: nie można zadowolić równocześnie i złodzieja, i ścigającego go policjanta. Pozdrawiam obóz patriotyczny z wyłączeniem PANA PREZYDENTA, któremu nieźle EGO odbiło.
GOść
4 lata temu
Studenci a co to za kasta jeszcze nie douczonych ??? Może tatuś stracił pracę a może każą oddać miliony .
bEJLcnZT
gosc
4 lata temu
dlaczego jak ktos ma inne zdanie to wyzywa sie go od ub-eka,zlodzieja,komunisty,czy kod-ziarza ogarnijcie sie ludzie bo to swiadczy o waszej ilorazie na minus
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić