o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Śmierć 8 noworodków w angielskim szpitalu. Złapali podejrzaną o morderstwo

20
Podziel się

Zatrzymana pracowniczka służby zdrowia jest podejrzewana o zamordowanie ośmiu noworodków i usiłowanie zabójstwa kolejnych sześciu - poinformowała policja z hrabstwa Cheshire.

Śmierć 8 noworodków w angielskim szpitalu. Złapali podejrzaną o morderstwo
(Google Street View)
bDIrHybV

*Wciąż trwa śledztwo w sprawie śmierci dzieci na oddziale neonatologicznym w Countess of Chester Hospital. *"Cały czas wspieramy policję prowadzącą dochodzenie. Nie było nam łatwo prosić ją o wgląd w tę sprawę, ale chcemy zrobić wszystko, co możliwe, by zrozumieć, co się tu stało i uzyskać odpowiedzi na pytania, które dręczą zarówno nas, jak i rodziny dzieci - czytamy w oficjalnym oświadczeniu dyrektora medycznego szpitala Iana Harveya.

Sprawa dotyczy wcześniaków, które zmarły w szpitalu między czerwcem 2015 a czerwcem 2016 roku. Śledztwo ruszyło w maju 2017 i początkowo koncentrowało się na zgonach piętnaściorga dzieci. Teraz detektywi badają przyczyny śmierci siedemnaściorga noworodków, a także piętnaście przypadków opisywanych jako "zapaście bez skutku śmiertelnego" - podaje metro.co.uk.

Zdajemy sobie sprawę, że śledztwo ma ogromny wpływ na rodziny dzieci, personel i pacjentów szpitala, jak i na opinię publiczną. Dla wszystkich tych rodzin to niezmiernie trudny okres. Ważne jest, by pamiętać, że w centrum całego zamieszania są właśnie pogrążone w smutku rodziny szukające odpowiedzi na pytanie, co stało się z ich dziećmi - powiedział śledczy Paul Hughes.

bDIrHybX

Detektyw zapewnił też, że rodzice zmarłych noworodków są objęci opieką psychologiczną. Dodał, że śledczy prowadzą dochodzenie w sposób bardzo wnikliwy, konsultując się z szeregiem specjalistów medycznych i rozmawiając z każdym, kto może udzielić im jakiejkolwiek wskazówki.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Oglądaj też: Wylew u noworodków? Badanie ujawniło niezwykłą sytuację
bDIrHycy
KOMENTARZE
(20)
Kaszub
3 lata temu
A pavulon, to co - nie pamiętacie.... ?
krys.be
3 lata temu
Mnie zawsze zastanawia,że to wszystko dzieje się;gdzieś;że w Polsce nie są wykrywane patologie,bo niby kogo miało by to obchodzić .Przyczyny zgonów w szpitalach.
citizn
3 lata temu
Na pewno przedstawicielka religii pokoju !!!
bDIrHycz
Seba
3 lata temu
strażak podpalacz, pracownica szpitala podejrzana o zabójstwa , sanitariusze z pavulonem ....niedługo strach będzie pójść do specjalisty :(
bofors
3 lata temu
psychol jakiś ! odstrzelić i po krzyku tylko tym maluszkom nikt już życia nie przywróci !
Najnowsze komentarze (20)
mmm
3 lata temu
Nic nie mówią o narodowości czyli wygląda na poprawność polityczną , cos mi tu pachnie muzułmanką
wefew
3 lata temu
Musiała uśmiercić dzieci jakichś ważnych person. Inaczej nikt by się nie przejął/
Amigos
3 lata temu
Przecież w Wielkiej Brytanii szpitale są uprawnione do zabijania dzieci.
OB
3 lata temu
NA PRZESZCZEPY DLA BOGATYCH
etc
3 lata temu
a tak kończą się wasze zabawy w Boga - wilk syty, a owca zdechła! ten, który zabija, nie ma prawa żądać!
Się pytam
3 lata temu
Pracowniczka czy pracownica ??? Jak powinno być po polsku ? Odpowiedz "Panie Mądry".
Karol
3 lata temu
Polskie szpitale? Znam już kilka, bo leżałem tam z synem. Masakra jakaś. Dziecko jest dla nich kolejnym bardziej lub mniej ciekawym "przypadkiem". Empatia i zainteresowanie? Tego nie uczą na studiach medycznych... A my rodzice? Mamy cicho siedzieć i nie zadawać za wiele pytań, bo tylko im przeszkadzamy.
powiat
3 lata temu
A ja słyszałem opinię polskiego lekarza, że każdy z nich ma własny cmentarz a on mniejszy niż koledzy!
bDIrHycr
z sieci
3 lata temu
456 pacjentów uśmierciła angielska lekarka środkami przeciwbólowymi
Tomek, Heidel...
3 lata temu
Czy ta pani może nakładała zawsze chustę na głowę a jej mąż ma na imię Mahmed, Ahmed lub Mohamet a wszystkie dzieci były rodziców białych i chrześcijan? Jesli tak to nie mam więcej pytań
Doktor Pawulo...
3 lata temu
Słyszałem o lekarzach, którzy proponowali "cichą eutanazję staruszków w szpitalu" (duszenie starych pacjentów poduszką), widziałem,jak lekarka przetrzymywała na izbie przyjęć staruszkę nie udzielając jej jakiejkolwiek pomocy.
ole
3 lata temu
Czy ona była imigrantką?
prawiernyj
3 lata temu
precz z religiami!
Seba
3 lata temu
strażak podpalacz, pracownica szpitala podejrzana o zabójstwa , sanitariusze z pavulonem ....niedługo strach będzie pójść do specjalisty :(
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić