REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas14.08.19 (09:44)

Śmierć 16-latki na ścieżce rowerowej w Warszawie. Zarzuty dla urzędników

Prokuratura okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty trzem urzędnikom z bielańskiego ratusza. Sprawa ma związek z tragiczną śmiercią 16-letniej Magdy Kowalak, która 31 marca 2017 potknęła się na niedokończonej ścieżce rowerowej i wpadła pod nadjeżdżające auto.
JAROSLAW JAKUBCZAK / POLSKA PRESS / East News

Zarzuty usłyszały 3 osoby. Oskarżony został były burmistrz Bielan Tomasz Męcina oraz były wiceburmistrz Artur W. (obecnie burmistrz dzielnicy Włoch). Zarzuca się im niezapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego. Skazany może też zostać urzędnik, który nadzorował całą inwestycję.

Burmistrzowi zarzucono niezapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego oraz nieutrzymanie obiektu budowlanego w stanie zapewniającym bezpieczeństwo jego użytkowania – informuje w rozmowie z tvnwarszawa.tvn24.pl prokurator Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

REKLAMA

Miejskim urzędnikom grozi więzienie. W czasie śledztwa prokuratura starała się sprawdzić, czy podczas budowy ścieżki nie doszło do rażących zaniedbań, które mogły przyczynić się do śmierci 16-letniej Magdy. Były burmistrz i wiceburmistrz mogą zostać skazani na karę grzywny, ograniczenie wolności lub nawet rok więzienia. Urzędnikowi nadzorującemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zarzucono mu odebranie zakończonych robót budowlanych ścieżki rowerowej w stanie pozostawiającym różniący się poziomem o 20 centymetrów pas niezabudowanej ziemi, między końcem ścieżki a pasem drogowym ulicy Gdańskiej i niezabezpieczenie tak pozostawionej ścieżki - dodaje Chyr.

Zobacz także: Nie mógł nic zrobić. Wypadek na moście, trzy osoby ranne

Sprawa tragicznej śmierci 16-letniej Magdy trwa już ponad dwa lata. 31 marca 2017 nastolatka jechała niedokończoną ścieżką wzdłuż ulicy Gdańskiej na bielańskim Marymoncie. Gdy zjeżdżała z krawędzi chodnika na ulicę, straciła równowagę najeżdżając na wyrwę, po czym padła wprost pod pędzące auto. Zginęła na miejscu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij